• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 87
Ел. инструментите. Консумативи.
nenkolpfc - напреднал
Някой има ли впечатления от инверторните електрожени на GÜDE които се продават в Баумакс 8-[
Stambolov - специалист
Колега а защо не .АЗ например си купих KINZO 100А инверторче за 100лв върши ми идеална работа с 2,5електрод По принцип фирмите вносители надуват цената .Ако не ти е спешно закупуването, изчакаи или се довери на изпитани марки .Както е тръгнало до година две на инверторите цените ще паднат драстично .В Китаи всеки гараж ще почне да ги прави ,въпрос на време е да се разработят специфични инегрални и-с за инвертори .Може би в този момент в Таиван вече опаковат първите броики..... :-Като Патриот бих ти предложил да си купиш български ,мисля че ги произваждат в карлово или казанлък /предполагам други колеги като прочетат това ще ме коригират и поправя/ Съжалявам че беше отворен така бъларския пазар ......за да стигнем до там да се кичим с китаиски мартеници.Тези наши управляващи не могат да разберат че няма ли производство в тази държава няма и да има как да се плащат тези даннъци с които да ги издържаме ,,Тяхната м........,,
biser80 - специалист
Здравейте колеги.Препоръчайте ми някой електрожен за около 300лв.и да работи с електроди 3,25.
Намерих един,но може ли някои да ми каже дали е добър?http://www.stroi.bg/p/art0001113-elektr ... v-acd.html
Някой ако знае нещо за тази марка и сподели мнение ще съм му благодарен.
Трябва ми за домашни нужди.
Благодаря на всички отзовали се.
Transporterr - специалист
Мога само да ти кажа, да търсиш такъв които няма принудително охлаждане с вентилатор.
Обикновенно това са елктрожени тип хоби, за инцидентно ползване и не са за сериозни заварки.
Разбира се, не говорим за инвертоните, които са като правило с вентилатор.За към 450 лева преди време си купих един френски такъв и съм много доволен . :)
UNIOR - модератор
Transporterr написа:
Мога само да ти кажа, да търсиш такъв които няма принудително охлаждане с вентилатор.
Защо , какво ми е лошото на електрожен с принудително охлаждане?
Защо е по-добре да няма?
Всъщност защо изобщо слагат вентилатори?
:?
Transporterr написа:
Обикновенно това са елктрожени тип хоби, за инцидентно ползване и не са за сериозни заварки.
И до тук стигна от собствен опит като през ръцете ти са минали десетки такива . или така си чувал да се говори :?

Въпросите са риторични, не го приемай като заяждане но напоследък ми поомръзна да чувам такива "съвети" без никаква обосновка, особено като дойде някои клиент и почне да ми ги разпъва едни че така му биле казали приятели електроженисти със стаж :)

това до тук като офтопик, пак повтарям не го приемай лично въпросите са риторични и целят да се заинтересувате защо аджаба се слага това принудително охлаждане, и още нещо което се сетих пак от изказване наскоро.Защо вече всички електрожени имат термо защита?

На колегата ще предложа "VAREX 160" за малко повече от 300 лв.
марката е Словенска и ги предлагам вече 3-4години, и няма никави забележки към техниката им.
подробна техническа информация може да намериш тук
http://www.varstroj.si/index.php/varex-160.1005.html
или да си избереш друг по мощен модел.
Интересното при тази марка е че заварачните апарати от тази серия се предлагат с комбинирано захранване, кефти монофазно кефти трифазно само завърташ ключа и сменяш контакта :-D
Но имай предвид че максималния горим електрод се постига на трифазно захранване.
затова по добре да се спреш на следващия модел "VAREX 160/180", но цената скача на почти 500 лв.
http://www.varstroj.si/index.php/varex-160180.172.html

друг вариант е нещо нашенско
всеизвестните "Кракра"
200А на Елжен е около 440 лв.

Моя съвет поизчакай задели още някоя пара и си вземи нещо хубаво,
това специално се купува веднъж :)
Kumay - майстор
Аз пък ще ти препоръчам 160А на "Дечев Електрик" Пещера! Струва 351.00лв по ценова листа.
НЯМА ПРИНУДИТЕЛНО ОХЛАЖДАНЕ с вентилатор, защото не му е нужно! Продавам ги 13 години и никакви проблеми! Продавал съм и словенските, но тези на Дечев са по-добри!
За НЕЗНАЕЩИТЕ вентилатор се слага, когато е спестен материала в намотките, за по-ниска цена!
Колегата може да не го знае от опит, но е прав! :supz:
agj - майстор
Здравейте ,
Въпроса ми е към UNIOR понеже продава тези апарати - на инверторите каква е цента ?
biser80 - специалист
Здравей колега UNIOR
А това добро ли е?http://intertechnic.bg/index.php?p=prod ... ls&id=2256
и дали ще работи с 3,25 с монофазен ток?
Повече от 300лв.скоро няма да мога да си позволя,пък и ми трябва за малки заварки в домашни условия.
Сега ми предстои да попретегна и преправя машинките.и после я го ползвам 2-3 пъти за 2-3 месеца.

Аз имам един правен преди 20 години, но е много силен и поне 50-60кг.
С него трябва да се заварява нещо много дебело,иначе направо реже.
Сега мисля да го разбия и продам на вторични,и да добавя от мен за нов по-лек и удобен за носене.
agj - майстор
biser80 написа:
Здравей колега UNIOR
А това добро ли е?http://intertechnic.bg/index.php?p=prod ... ls&id=2256
и дали ще работи с 3,25 с монофазен ток?
Повече от 300лв.скоро няма да мога да си позволя,пък и ми трябва за малки заварки в домашни условия.
Сега ми предстои да попретегна и преправя машинките.и после я го ползвам 2-3 пъти за 2-3 месеца.

Аз имам един правен преди 20 години, но е много силен и поне 50-60кг.
С него трябва да се заварява нещо много дебело,иначе направо реже.
Сега мисля да го разбия и продам на вторични,и да добавя от мен за нов по-лек и удобен за носене.
Информацията в сайта на интертехник не е точна - Varex 162 работи само на 220 Волта и е 140Ам. ,за разлика от Varex 160 който работи 220 В и на 380В и е 155 Ампера явно за това Varex 162 е малко по евтин ,никъде в сайта обаче не видях условия и цени за доставка !
biser80 - специалист
[/quote]
Информацията в сайта на интертехник не е точна - Varex 162 работи само на 220 Волта и е 140Ам. ,за разлика от Varex 160 който работи 220 В и на 380В и е 155 Ампера явно за това Varex 162 е малко по евтин ,никъде в сайта обаче не видях условия и цени за доставка ![/quote]


Здравей колега.Значи ли това че Varex 162 ще работи с 3,25 без проблем?
Заслужава ли си парите като марка,цена мощност?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 87

Тема "Покупка на ЕЛЕКТРОЖЕН" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: