• 1
  • 85
  • 86
  • 87
  • 88
  • 89
Ел. инструментите. Консумативи.
Хубу де, айде да оставим пазара на електрожени да си се развива!
Аман от черногледство!
Хаскювлия за 200 пари, ако знаеш какви мъки причинява на един майстор, ум ке ти зайде.
Вече 6 или 7 години бяха, кога ми го взе- не спира.
И кво да му мисли и да трепери за 200 пари?!
Сигурно е изкарал за нова кола, през това време.
Айде стига с локумите!
speka_rs - майстор
нед окт 29, 2023 11:08 pmDanielkolev написа:
Интересувам се от Del 200 eco control някъде в Русе продават ли се може ли да се види или само в София ? :?:
Del 145 Eco control и Del 160 Self Control. Може да се види в Русе, ако искаш пиши лични.
aig_welding - специалист
вт окт 31, 2023 8:12 amspeka_rs написа:
нед окт 29, 2023 11:08 pmDanielkolev написа:
Интересувам се от Del 200 eco control някъде в Русе продават ли се може ли да се види или само в София ? :?:
Del 145 Eco control и Del 160 Self Control. Може да се види в Русе, ако искаш пиши лични.
Благодаря за съдействието! :)
emsy - специалист
нед окт 29, 2023 9:42 pmemsy написа:
Сетих се и друго да питам за този пък екземпляр :
За него нямам никакви отзиви :
https://rudimpex.com/product/26014/prof ... x-com.html
Сега се сетих да направя допълнение към това мнение което съм писал.

След много чудене и умуване дали да се набутам с този китайски продукт, проучих къде се намира магазина и отидох да го видя на живо Стара Загора. Няколко пъти преди това се обаждах по телефона да ми дават информация за параметрите, като няколко пъти се видя неподготвеността на служителката която ми отговаря по телефона. Питах я за конкретна информация за параметрите на тях или не можа да ми каже нищо или ме препрати към техническия отдел. А на място в магазина момчето беше наистина много любезно и искаше да ми даде максимално информация макар да не знаеше много.
Най големият минус на магазина и на фирмата е че не дават да се пробва самия уред дори на място. Това е голяма простотия.
Видях го на живо но не го купих веднага. След време го поръчах като си казах като ще се набутвам ще се набутвам , поне да видя за какво става въпрос.
Като цяло начални те ми впечатления:

1. външен вид що годе добре изглеждаща като за китайски продукт.

2. Кабелите които идват с електрожена още в сайта си виждаха че не става за нищо, каси, тънки, а бе китайска работа 😊))
добре че имах стари кабели от другият важен.
Кашончето беше добре опаковано.

3. 1- заварка със телоподаващо и с флюсова тел, като за абсолютно начинаеща и никога не заварявал телоподаващо, се изненадах че стават някакви заварки макар и грозни но това е от оператора на заварките 😊.
Чак ми хареса нали съм мазохист х хахаха.

4. Пробвах го и като електрожен с обикновени електроди като много кофти оставих че няма стандартните функции които ги има електрожените.

Няма ANTI STICKING, няма Hot Start, няма Arc Force, или поне със сигурност няма ANTI STICKING. Другите не мога да установя дали наистина ги няма .

Викам си тея са ме излъгали ще го връщам. Даже се обадих пак на техническия отдел да питам имат ли тея функции електрожените или ги нямат кое е вярното. Човека от сервиза с който говорих, наистина беше много любезен и ми каза по принцип всички трябва да имат такава функция така пристигат от завода, но и той не беше сигурен, след това се зачетохме в описанието в сайта и наистина тези функции не ги пише, че ги има. А на другите модели изрично си ги пише че ги има.
Така че сам съм си виновен че не съм дочел описанието.

Според думите му качеството на изработка и на работа е на средно ниво, каза че наистина имали много малко рекламации и повредени. Не мисля че ми е излъгал тъй като беше много откровен, но времето ще си покаже, засега се държи и съм доволен.
Другото кофти което установих е че амперите които са написани не са точно колкото реално ги дава. Пише 160 ампера но на телоподаващо дава около 140- 145 максимум. Режим на електрожен 130 -135. Но както и да е тези ампери мисля че са достатъчно за нещата които на мен са ми необходими

Като изключим тези стандартни функции за електрожена си заваря добре според мен.
Като телоподаващо за тези пари аз съм доволен, колко време ще изкара - Божа работа.
Вече съм стъпил половин килограм тел даже и повече и няма проблем.
Наистина има си пръски но без газ толкова си може, мен не ме бърка, не гоня красота 😊
Пробвах и по тънки ламаринки и по дебели що годе стават заварките за любител човек.

Даже сега си взех 1 ролка обикновена тел която заварява с газ на пак си я карам без газ, интересното е че така като заварявам почти няма пръски но заварки са доста грозни и не приличащи на нищо, но за неотговорни работи и там където не се иска красота си е супер.

Пускам и няколко клипчета като решил да види за какво става въпрос, снимал съм и транзисторите но не успях да отворя другите капаци тъй като има лепенка за гаранция, което ме изненада за китайски продукт.
Това го написах с цел някой който иска да има и да види информация за тези китайчета, тъй като аз когато търсих почти нямаше мнения за този продукт.
Дано да е полезно за някой, той е ясно че за професионалисти и са хора изкарващи си хляба с тази тези неща има други класове електрожени.
Но за домашна употреба и за тези пари аз съм доволен.

Добро утро, от доста време съм тук и предимно чета, но мисля, че дойде времето и аз да задам "тежкия" въпрос за избор на заваръчен апарат.
Малко уточнения:
- насочил съм се към телоподаващо или комбиниран апарат
- ще се ползва изцяло любителски - някой стелаж из работилницата, дребни винкели по мазата и тн. от този вид
- като се има предвид горните, не желая да инвестирам в закупуване на бутилки с газ, манометри, маркучи и тн., мисля че работата с флюсова тел ще е напълно достатъчна в моя случай
- напълно начинаещ съм, но имам мерак и отдавна искам да си купя машинка
- за целите на домашната постановка съм си дал бюджет от 400лв макс

към момента изборът г/д съм го свел до две машинки, а именно DEL 145 Eco Control и STAHLWERK FLUX 120 М

Доколкото успявам да прочета из темата DEL-ът работи с флюсова тел. Плюс е ,че е комбиниран т.е може да се ползва и като електрожен. Като начинаещ малко ме притеснява дали ще се справя с настройките на волтаж и подаване на телта. Тези 145А достатъчни ли са за работа и при двата режима - телоподаващо, както и електрожен.

Другата машинка уж пишат ,че е немска.... на мен ми изглежда като китайска правена за немците.
Там ми допадна, че подаването на телта е автоматично и няма много много много неща за настройка, който да объркам :lol:
хваща вниманието и тази гаранция от 7г. но лошото е ,че не се сервизират в Бг, а се изпращат до Германия. Само телоподаващо е и работи само с флюсова тел.

Моля за мнение :)
Последна промяна от vladata на ср апр 24, 2024 10:22 am, променено общо 1 път.
Andri01 - майстор
От 3г. ползвам 2-я модел телоподаващо на Parkside, който е с автоматична настройка на тока и подаването. За любителски работи е напълно достатъчен.
gogo7777 - майстор
Гледам, че ти е градски. Покажи му как се заварява с флюсова тел, да придобие човека по-ясна представа.
sstefanov - майстор
Кой е този втори модел? Аз имам един, с който много трудно се работи, вероятно е "първия".
speka_rs - майстор
ср апр 24, 2024 9:07 amvladata написа:
DEL 145 Eco Control

Доколкото успявам да прочета из темата DEL-ът работи с флюсова тел. Плюс е ,че е комбиниран т.е може да се ползва и като електрожен. Като начинаещ малко ме притеснява дали ще се справя с настройките на волтаж и подаване на телта. Тези 145А достатъчни ли са за работа и при двата режима - телоподаващо, както и електрожен.

Моля за мнение :)
145 A са напълно достатъчни за 3.25 електрод и за 1 мм плътна тел.
Машината работи при режим на телоподаващо, както със тръбофюсна тел, така и с плътна тел със защитен газ ( разбира се трябва редуктор и бутилка с газ).
За настойката има достъчно инфо из нета, а и винаги можеш да попиташ момчетата от АИГ.
Като минус на машината мога да кажа само, че шланга и за телоподащо е постоянно закрепен.
В този бюджет незнам да има нещо по-добро.

п.с. Машината съм я тествал в реалността, помогнах на един колега да си я купи и сега не иска да си погледне старото голямо телоподаващо.
Andri01 - майстор
Първото телоподаващо на Parkside беше с две копчета-скорост на подаване и дебелина на материала. Втория модел е с потенциометър. Т.Е. двете копчета са обединени. Има означение само на дебелина на метериала, а скороста се определя ат машината.
  • 1
  • 85
  • 86
  • 87
  • 88
  • 89

Тема "Покупка на ЕЛЕКТРОЖЕН" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: