• 1
  • 65
  • 66
  • 67
  • 68
  • 69
  • 87
Ел. инструментите. Консумативи.
Много благодаря за съвета, agj!

Ще проуча дали мога да свържа тази горелка с електрожена (като накрайник). Трябва да намеря някой човек с опит да пробва машинката дали е наред.
Позволявам си да се похваля, че избрах да заменя електроженчето Argo Mini 140 с ВИГ машината им Argo TIG200P. След известни перипетии успях да сглобя всичко и да го настроя спрямо видео уроците на ChuckE2009



Доволен съм, че машината дава много приятна за работа дъга, до колкото разбирам или не :) Хареса ми как работи и с кеф ще трупам опит.

Изображение
agj - майстор
S.Solakov написа:
Позволявам си да се похваля, че избрах да заменя електроженчето Argo Mini 140 с ВИГ машината им Argo TIG200P. След известни перипетии успях да сглобя всичко и да го настроя спрямо видео уроците на ChuckE2009
Изображение
Да ти е честит !
По тоя апарат няма нищо сложно по сглобяване на горелка и кабели.Малко по сложна е настройката и работа при пулсов режим.Тоя клип [youtube]https://www.youtube.com/watch?v=A-bm2ZryPRs[/youtube] дава представа за настройката и работата с апарата.
astervil - напреднал
nenkolpfc написа:
Някой има ли впечатления от инверторните електрожени на GÜDE които се продават в Баумакс 8-[
Имах "GUDE" 160 A,който работеше без забележки,но след като му мина гаранцията от 2 год.изгоря само при включването му,без да съм заварявал.Още не мога да си го обясня на какво се дължи това.На едната от големите му платки бяха изгорени 10-15 дребни части.Исках да го дам за ремонт,но от сервиза на Бау Макс,ми казаха,че ремонта на платката ще е 250 лв./Електрожена беше към 400лв/.Как да не им теглиш една майна!
Това е беше с "GUDE"! Сега ще се радвам ако намеря нещо по-надеждно,и с не такъв скъп сервизен ремонт!
dragozow - майстор
Дай го това Гуде да го видя.
plamen6703 - майстор
astervil написа:
nenkolpfc написа:
Някой има ли впечатления от инверторните електрожени на GÜDE които се продават в Баумакс 8-[
Имах "GUDE" 160 A,който работеше без забележки,но след като му мина гаранцията от 2 год.изгоря само при включването му,без да съм заварявал.Още не мога да си го обясня на какво се дължи това.На едната от големите му платки бяха изгорени 10-15 дребни части.Исках да го дам за ремонт,но от сервиза на Бау Макс,ми казаха,че ремонта на платката ще е 250 лв./Електрожена беше към 400лв/.Как да не им теглиш една майна!
Това е беше с "GUDE"! Сега ще се радвам ако намеря нещо по-надеждно,и с не такъв скъп сервизен ремонт!
Не отписвай "GUDE" като марка. Купил си добра машина и ти е вършила добра работа. Каквото са ти казали от сервиза на "Бау Макс" не е атестат за акуратност и точност :wink: По всяка вероятност става дума за дребен ремонт и е било добре да потърсиш и друг сервиз.
При другите марки положението е същото и по-зле..... Качествено извънгаранционно сервизно обслужване предлагат на много малко места, като на повечето места не ти казват, че не могат да отстранят дефекта, а те отказват с цената за ремонт.
astervil - напреднал
dragozow написа:
Дай го това Гуде да го видя.
Беше преди година-две ,и понеже не случих на майстор,го "подарих" на един.Малко съжалявам,защото беше като нов,и на малко "мото часове".Само снимки ми останаха! Приемам предложения за друга машина,но не и същата!
plamen6703 - майстор
astervil написа:
dragozow написа:
Дай го това Гуде да го видя.
Беше преди година-две ,и понеже не случих на майстор,го "подарих" на един.Малко съжалявам,защото беше като нов,и на малко "мото часове".Само снимки ми останаха! Приемам предложения за друга машина,но не и същата!
Разгледай тези http://www.argo-market.com/Products/Category/49 може да се окаже добър избор :)
Avas_co - майстор
Калояне, какви са тия зелените китайци ?
astervil - напреднал
plamen6703 написа:
astervil написа:
dragozow написа:
Дай го това Гуде да го видя.
Беше преди година-две ,и понеже не случих на майстор,го "подарих" на един.Малко съжалявам,защото беше като нов,и на малко "мото часове".Само снимки ми останаха! Приемам предложения за друга машина,но не и същата!
Разгледай тези http://www.argo-market.com/Products/Category/49 може да се окаже добър избор :)
На вид добре изглеждат,но взема ли се стока само на външен вид? Интернета гъмжи от Китайци.
  • 1
  • 65
  • 66
  • 67
  • 68
  • 69
  • 87

Тема "Покупка на ЕЛЕКТРОЖЕН" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: