• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 87
Ел. инструментите. Консумативи.
dragozow - майстор
Все още купуват Кракра въпреки че е на цената на инвертор от среден клас. На нея и се чупи само кофата като я изпуснат (между другото имам кофи на склад) и понякога ключа за регулиране на ампеража. Работят поне докато почине собственика по 30-40 години. Такива машини вече няма, били грешка, защото не се чупели. Нещо като старите бормашини Елтос. Колкото за евтино телоподаващо, колко евтино?
petko_sz - напреднал
Здравейте на всички!

Позачетох се тука и реших да дам своята лепта - мнението ми да не се чете като реклама или антиреклама - изказвам лично мение.
Аз от 3-4 години ползвам обикновен - на фирма "ДЕКА" DEKA - един жълтеникав със нарисуван стилизиран черен носорог , мисля , че е чешки или полски. 160 амперов без вентилатор - купен от магазин Багира - Стара Загора преди 3-4 години за около 130-160 лева , не помня вече точно , но на ония пари не ми се видя скъп - беше нещо средна ръка в ценовият диапазон.

Отзивите ми за него ОПРЕДЕЛЕНО НЕ СА ДОБРИ - ползвам го нарядко , само за любителска работа , оказа се че твърде бърза прегрява и изключва вградената в намитката му термична - биметална защита.

Наложи се да му отрежа задният капак и да му монтирам там някакъв вентилатор да го обдухва принудително. Вентилатора е стар аксиален с диаметър да кажем 200мм. Духа винаги когато електрожена е ръгнат в контакта.След тая интервенция не ми е изключвал - при положение ,че горя с него по 2-3 електрода последователно. Наистина не го "мъча" в дълъг режим на работа.

НАЙ-НЕПРИЯТНАТА ИЗНЕНАДА ПОЛУЧИХ КОГАТИ МУ СВАЛИХ ТЕНЕКИЙТЕ ДА НАПАСНА ВЕНТИЛАТОРИ - ОКАЗА СЕ ЧЕ И ПЪРВИЧНАТА И ВТОРИЧНАТА НАМОТКА СА АЛУМИНИЕВИ СЪС ЛАКОВА ИЗОЛЯЩИЯ а не стъкловлакно - както съм виждал например при старите кра-кра.

САМИЯТ ТРАНСФОРМАТОР Е ДА КАЖЕМ 15 НА 15 НА 15 САНТИМА - тоест и от магнитопровода е спестено доста :evil:
Така ,че просто ... имайте едно на ум.

Заварки уж прави - но не съм капацитет и никога не съм правил отговорни , или не съм наблягал на красотата , затова ,че мнението ми е субективно. Вярно ,че за толкова пари-толкоз ,но електрожен със алуминиева намотка ... :? :? :?


пп: порових в нета - това е модела ми:

http://www.decaweld.com/default.asp?cmd ... cmdID=1006
професионал - специалист
petko_sz написа:
старите кра-кра.
Колега,с най-добри намерения те поправям - не се пише кра-кра а Кракра.Това име идва от стари времена,когато в района е властвал местният военачалник : http://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&q=% ... jA&cad=rja Поздрави с най добри чувства от Перник!
dragozow - майстор
Колега, Deca-та на Багира я внасяхме ние до преди няколко години. Заради проблеми с качеството спряхме. Не че нещо им има ама са със завишени параметри и са гола вода при работа. В момента още три фирми се мъчат да ги внасят и продават. От производството на тая фирма единствено зарядните устройства са хубави. Фирмата е италианска. Твоя модел наистина е с алуминиеви намотки, моделите с медни имат едно CU след модела:
http://www.decaweld.com/default.asp?cmd ... cmdID=1099
RABATA - напреднал
Колега Драгозов,
Как се представят новите инвертори и по-точно АРC-200?
Има ли разлика между него и предишните германски "китайци"?
Наличен ли е в пловдивския ви магазин?
petko_sz - напреднал
Да - колега dragozow - принципно няма проблеми - електроженчето си работи с 2.5 мм електроди , не че се оплаквам , но това което най-много ме шашардиса е , че е навито с алуминиев проводник със лакова изолация ?!?
Не ,че се имам за голям капацитет - възпитаник съм на Електротехникум и на практика се препитавам като електричар - така , че материята не ми е съвсем чужда , но това някой да ме бе казал ,че съществува работещ електрожен с алуминиева намотка :? ... щях да помисля ,че ... е несириозен.

Въпоса ми е риториен - нима пък половината силови трафове С.Н. и В.Н. - не са с алуминиеви намотки :?:
dragozow - майстор
petko_sz написа:
Да - колега dragozow - принципно няма проблеми - електроженчето си работи с 2.5 мм електроди , не че се оплаквам , но това което най-много ме шашардиса е , че е навито с алуминиев проводник със лакова изолация ?!?
Не ,че се имам за голям капацитет - възпитаник съм на Електротехникум и на практика се препитавам като електричар - така , че материята не ми е съвсем чужда , но това някой да ме бе казал ,че съществува работещ електрожен с алуминиева намотка :? ... щях да помисля ,че ... е несириозен.

Въпоса ми е риториен - нима пък половината силови трафове С.Н. и В.Н. - не са с алуминиеви намотки :?:
Точно за това не искаме да ги продаваме. По големите маркети евтините електрожени са масово такива боклуци. Кракрата е хубава, но скъпа, повечето хора не искат да мъкнат електрожен 25 кг вече. Казвам го, защото на няколко десетки инвертора продавам една Кракра.
Колега Драгозов,
Как се представят новите инвертори и по-точно АРC-200?
Има ли разлика между него и предишните германски "китайци"?
Наличен ли е в пловдивския ви магазин?
Същите са, дал съм линк някъде из форума как ги тормозя. Разликата е само че моите са с 35/50 байонети, които стягат по-добре от предишните които слагаха. В Пловдив според програмата има една бройка. Общо взето се продадоха, има общо 3 бройки останали. На нашия сайт ще изчезне бутона "купи" като свършат. Новите вече се произвеждат и ще бъдат тук около 15 януари. От ARC 140 ще има поне за още месец и половина. С новата партида освен инверторите ще дойдат Plasma 50, Tig 200, AC/DC 200. Имам една плазма от "немските" и си поиграх миналата седмица. Реже 10 мм като кашкавал.
Ronin - специалист
Консумативи за плазмата имаш ли...за горелката по-точно !
dragozow - майстор
Поръчал съм за 50А.
Ronin - специалист
Пиши като дойдат ! CT 35 май беше .......
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 87

Тема "Покупка на ЕЛЕКТРОЖЕН" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: