• 1
  • 63
  • 64
  • 65
  • 66
  • 67
  • 87
Ел. инструментите. Консумативи.
Монтажник - специалист
http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=216778 - ето едно добро прдложение , обявата е топла топла
kGitsov - специалист
Благодаря колега!

Предпочитам да си купя машинката нова.
Нещо против марката? Идеята за електроженчето е да имам под ръка нещо което върши работя.. Няма да правя подводници с него :D
В този ценови клас, според мен няма да наамеря нещо различно от китаец, това е ясно.. просто да е по-малко злобния китаец :Д :goodman:
plamen6703 - майстор
kGitsov написа:
Благодаря колега!

Предпочитам да си купя машинката нова.
Нещо против марката? Идеята за електроженчето е да имам под ръка нещо което върши работя.. Няма да правя подводници с него :D
В този ценови клас, според мен няма да наамеря нещо различно от китаец, това е ясно.. просто да е по-малко злобния китаец :Д :goodman:
В този ценови клас това е много сгодно http://www.argo-market.com/Products/Details/1281 да си взмеш. Сгодно е, че има 4 год. гаранция, сервиза е много добре организиран и като уред е с реални технически характеристики. Другото е твой избор и ще разбереш дали си направил добър избор едва след като почнеш да го ползваш. Все пак и качествата на "задкормилното" устройство са важни както при тази работа, така и при всяка друга дейност изискваща спрецифични знания и умения :)
Virtex - майстор
Един тривиален въпрос - препоръчайте електрожен...

Издирва се 'кадърен' електрожен. Бащата иска да си прави от време на време някакви неща. Съответно настоява за Viki-B, понеже били български, не искал китайски. Инверторен предполагам е за препоръчване с оглед на теглото.

Въпросите са :

1. Наистина ли са български или са внесени части от Китай и сложени надпис "made in EU" ?
2. Заслужават ли си парите спрямо да речем Argo 160,VikiLux


Сега видях и за AIG, съответно и те попадат в категорията "за обсъждане".

Други предложения също се приемат - чета темата до някакво време назад, но ако има промяна на информацията би било полезно ако някои може да сподели.
biol - специалист
Нито един от трите не е български.
Нито един. Внасят се от Китай.
koveslav - майстор
Virtex написа:
Един тривиален въпрос - препоръчайте електрожен...

Издирва се 'кадърен' електрожен. Бащата иска да си прави от време на време някакви неща. Съответно настоява за Viki-B, понеже били български, не искал китайски. Инверторен предполагам е за препоръчване с оглед на теглото.

Въпросите са :

1. Наистина ли са български или са внесени части от Китай и сложени надпис "made in EU" ?
2. Заслужават ли си парите спрямо да речем Argo 160,VikiLux...................
С най-малкото Вики-Б съм правил много неща,като например това на снимката.Три години не се предаде и в най-големите жеги.Признах Вики-Б за много издръжлива техника,само мога да предполагам за по-големите им модели.
Отскоро съм с по-мощен модел машина на АИГ,защото започнах още по-големи,но и разнообразни проекти.За сега и тяхната техника се справя безпроблемно и съответно тези две марки са моите отговори, и препоръки.Нямам нищо против и спрямо другите препоръчвани тук машини,но нека се препоръчват от хора които са си товарили яко машините и са изразходили поне по няколко кутии електроди.....
ПП Много поздрави на баща ти,явно е от нашата "партия"-"Направи си сам" !!!

Прикачен файл

IMG_20160820_121404.jpg
Trakehner1 - специалист
Още впечатления за DECA електрожена, който купих. Заварявах преди месец някъде близо половин час почти без спиране, но на 50А и с 2мм електрод, работеше безотказно. Баща ми, обаче е заварявал някакъв плуг на клиент на 120А и каза, че общо взето след два електрода е изключил и се е включила термозащитата.
koveslav - майстор
Trakehner1 написа:
Още впечатления за DECA електрожена, който купих. Заварявах преди месец някъде близо половин час почти без спиране, но на 50А и с 2мм електрод, работеше безотказно. Баща ми, обаче е заварявал някакъв плуг на клиент на 120А и каза, че общо взето след два електрода е изключил и се е включила термозащитата.
През лятото с малкото Вики на снимката с 2.5м базични електроди и 100-110А съм карал по над десет електрода без спиране и никога не е сработвала термозащита.Отпред започва да духа топло като калорифер,но после като спреш бързо изстива.С 3.25мм по принцип не работя и само съм го пробвал с тях.Работи нормално и с базични 3.25,но не мога да кажа какво ПВ ще изкара.
Сега с машината на АИГ понякога върша и по нещо с 3.25мм,колкото да разкарам налични такива електроди които ми изпаднаха,но също не съм имал проблем с прегряване.Максимум по 2-3 базични електрода 3.25 без прекъсване съм карал,просто такива са задачите,но вентилатора сравнително бързо след това изключва,което означава че машината не е загряла до висока температура.
Два електрода 3.25 са около 3мин. работа и реално това си е 30%ПВ при дадената околна температура-това ти дава DECA-та на практика.Още е хладно,в жегите тя съвсем ще се предаде.....
Avas_co - майстор
koveslav тия 100-110 А с 2,5 мм. за какво са ти били нужни,че малко множко ми идват.
Последно с Бьолерските AWS 7018- Е ( не EV-50, ми от ефтинките), ги карах на 75-80 А, пък за вертикал нещо към 65 А, то нали не е ясно колко лъже дисплея на синия.
Украинските си искаха над 80 А, та ...
То ясна работата, че това дисплеи, потенциометри, нали, ама 110 А ... много ми идват.
koveslav - майстор
Avas_co написа:
koveslav тия 100-110 А с 2,5 мм. за какво са ти били нужни,че малко множко ми идват.
Последно с Бьолерските AWS 7018- Е ( не EV-50, ми от ефтинките), ги карах на 75-80 А, пък за вертикал нещо към 65 А, то нали не е ясно колко лъже дисплея на синия.
Украинските си искаха над 80 А, та ...
То ясна работата, че това дисплеи, потенциометри, нали, ама 110 А ... много ми идват.
Ми там на снимката се вижда дебелината на материалите,22мм беше перото на гредата.Скосяваш и наливаш на преходи.Не е нужно да си с 300А машина,но няма как и на 80А да свършиш работа.
Иначе ето и експерименти на ниски амперажи които съм си правил,не ме е излагало Викито.Работи си прекрасно.
Машината на АИГ е още по-стабилна в ниските токове,но на практика все още я проучвам и и свиквам.Имам я от есента,но тази зима много малко поработих и то основно на телоподаващо.Тепърва ще влиза в боя.

Прикачен файл

Photo0814.jpg

Прикачен файл

Photo0813.jpg
  • 1
  • 63
  • 64
  • 65
  • 66
  • 67
  • 87

Тема "Покупка на ЕЛЕКТРОЖЕН" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: