• 1
  • 72
  • 73
  • 74
  • 75
  • 76
  • 87
Ел. инструментите. Консумативи.
linkos - напреднал
съб мар 30, 2019 12:41 amagj написа:
Тази марка е една от водещите в света в производство на заваръчни машини.Най евтиния електрожен от тази марка е около 1500лв.А най евтиния ремонт на токава машинка струва колкото един евтин китайски електрожен.
Ппредполагам ще има някаква гарания
plamen6703 - майстор
За гаранция не се съмнявай, че ще има, но помисли като си аматьор и не знаеш да заваряваш дали ти трябва такава машина!
Най-добре да чиракуваш при някой да хванеш занаята и после да мислиш за заваряване и изправяне на джанти, дори през това време може да ти дойде друг акъл и да не се сетиш повече за тази идея :wink: !
Успех! :partyman:
linkos - напреднал
От изчетеното до тук се спрях на въпросното кемпи една кракра Оогромно чудовище..Устава само малук инвертор който да е мобилен.Мисля да е наш вългарски защото ще ми трябва сервиз и помощ поне в самото начало.Има ли Дел 160 или 180А ? Така ще работи на половин натоварване на 2.5 електроди а не на МАХ както се казва.поне така с го преd :shock: :? ставям.Моля ви не ми се смейте.дано съ избрал верния път и модели.това ще го разбера след вашите компетентни мнения като добре познаващи материята. :rolleyes:
linkos - напреднал
съб мар 30, 2019 6:40 amplamen6703 написа:
За гаранция не се съмнявай, че ще има, но помисли като си аматьор и не знаеш да заваряваш дали ти трябва такава машина!
Най-добре да чиракуваш при някой да хванеш занаята и после да мислиш за заваряване и изправяне на джанти, дори през това време може да ти дойде друг акъл и да не се сетиш повече за тази идея :wink: !
Успех! :partyman:
Благдаря клега!Повече от 15 години вях тираджия.последните 5 работя във ел.фирма със околу 60 буса които потдържам но не ми се е налагало да заварявам много много.А съм вече на 45 ще го започна като хоби в къщи .не ми липсва желание поне за сега.Но за друго нямам идея,фронт и меррак.а и не се изисква мн голяма инвестиция като база.просто гаража и двора на село. :partyman:
linkos - напреднал
съб мар 30, 2019 4:52 pmlinkos написа:
съб мар 30, 2019 6:40 amplamen6703 написа:
За гаранция не се съмнявай, че ще има, но помисли като си аматьор и не знаеш да заваряваш дали ти трябва такава машина!
Най-добре да чиракуваш при някой да хванеш занаята и после да мислиш за заваряване и изправяне на джанти, дори през това време може да ти дойде друг акъл и да не се сетиш повече за тази идея :wink: !
Успех! :partyman:
Благдаря клега!
Да идея е.
Повече от 15 години вях тираджия.последните 5 работя във ел.фирма със околу 60 буса които потдържам но не ми се е налагало да заварявам много много.А съм вече на 45 ще го започна като хоби в къщи .не ми липсва желание поне за сега.Но за друго нямам идея,фронт и меррак.а и не се изисква мн голяма инвестиция като база.просто гаража и двора на село. :partyman:
agj - майстор
съб мар 30, 2019 1:16 amlinkos написа:
Целта ми е да се понауча и да опитам заварявае на алуминии защото миссля да и направя малка раотилничка.за гуми и джанти и леки ремонти.За селски район ми е достатъчно.Живея в зад ганица но всеки ден мисля за връщане в Бг.Това е плана да се прехранваме... :prayer: =D>
Тази машина която си избрал не е подходяща за ремонт на джанти. Необходим ти е аргонов апарат (TIG AC/DC).
https://www.kemppi.com/en-US/offering/f ... -mls-acdc/
НО,
съб мар 30, 2019 6:40 amplamen6703 написа:
помисли като си аматьор и не знаеш да заваряваш дали ти трябва такава машина!
А пък и инвестицията за точно тази мишина от сайта е доста голяма!Само машината без водното е около 8 хил.лв.А водно ти трябва задължително, заради заваряването на алуминии.
Има и по евтини варианти.Но все пак, наистина помисли, дали ти трябва точно тоя бизнес,след като никога не си се занимавал със заваряване!
Последна промяна от agj на съб мар 30, 2019 8:40 pm, променено общо 1 път.
plamen6703 - майстор
съб мар 30, 2019 4:52 pmlinkos написа:
съб мар 30, 2019 6:40 amplamen6703 написа:
За гаранция не се съмнявай, че ще има, но помисли като си аматьор и не знаеш да заваряваш дали ти трябва такава машина!
Най-добре да чиракуваш при някой да хванеш занаята и после да мислиш за заваряване и изправяне на джанти, дори през това време може да ти дойде друг акъл и да не се сетиш повече за тази идея :wink: !
Успех! :partyman:
Благдаря клега!Повече от 15 години вях тираджия.последните 5 работя във ел.фирма със околу 60 буса които потдържам но не ми се е налагало да заварявам много много.А съм вече на 45 ще го започна като хоби в къщи .не ми липсва желание поне за сега.Но за друго нямам идея,фронт и меррак.а и не се изисква мн голяма инвестиция като база.просто гаража и двора на село. :partyman:
Тираджия донякъде обяснява нещата, но не е оправдание на 45 год. възраст да допускаш толкова много правописни грешки!
Твоята работа е все едно аз като гоня 55 год. да се хвана да стана тираджия и да кажа колко му е, ще въртя "баранката" и готово :wink:
Занаят се учи с чиракуване, намираш опитен заварчик и се пазариш с него да му помагаш безплатно в халето, а той да те учи как се заварява. До пенсия може и да станеш добър заварчик, а може и да се откажеш!
При всички положения ти желая успех!
linkos - напреднал
Извинявам се за правописа! При копи-пейс съм ги разминал доста! :sad:
linkos - напреднал
[/quote]
А пък и инвестицията за точно тази мишина от сайта е доста голяма!Само машината без водното е около 8 хил.лв.А водно ти трябва задължително, заради заваряването на алуминии.

Като прочетох посто ми се струва ,че варианта със ремонт на ал.джанти ще отпадне.Ще ми дойде много още една ТИГ+ и водно.Благодаря колега! :?
  • 1
  • 72
  • 73
  • 74
  • 75
  • 76
  • 87

Тема "Покупка на ЕЛЕКТРОЖЕН" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: