• 1
  • 64
  • 65
  • 66
  • 67
  • 68
  • 87
Ел. инструментите. Консумативи.
kGitsov - специалист
Здравейте,

Купих си ARGO 140 mini и се оказа, че точно това ми е трябвало! Много съм доволен от машинката, засега само тестово съм работил, вероятно уикенда след Великден, ще пусна снимки на проект.
Много компактно и удобно. Кабелите изглеждат много добре!

Смятам да работя главно с 3.2мм електроди, така че целта оправда средствата и обратното. Гаранцията е най-якото в цялата схема!

Благодаря за съвета!!!

Поздрави!
dragozow - майстор
Напъни я смело на работа.
pansim - майстор
kGitsov написа:
Гаранцията е най-якото в цялата схема!
Първо - честито!

Не е ли най-якото че си си купил машинка с която да си вършиш работа?
atanasov2004 - специалист
Благодарности за г-н Драгозов, чудесна машинка излезе Арго-МИНИ 140, прекрасно работи и е изключително компактен уред. В чантата от
10лв от Лидъла всичко се побра вътре. Много съм доволен! :-D
koveslav - майстор
Абе май най-якото за всички винаги е била цената,ама.....Честито на всички! И най-важното,наистина-успешни проекти с машините!
plamen6703 - майстор
kGitsov написа:
Здравейте,

Купих си ARGO 140 mini и се оказа, че точно това ми е трябвало! Много съм доволен от машинката, засега само тестово съм работил, вероятно уикенда след Великден, ще пусна снимки на проект.
Много компактно и удобно. Кабелите изглеждат много добре!

Смятам да работя главно с 3.2мм електроди, така че целта оправда средствата и обратното. Гаранцията е най-якото в цялата схема!

Благодаря за съвета!!!

Поздрави!
Същата работа и при мен и при един колега, даже получихме упреци от друг колега да не си купуваме нищо от АргоМаркет, че ще ни надживеят тия машини :)
Със здраве да я ползваш, каквото съм купил от там, да чукна на здраво, проблеми не съм имал :)
koveslav - майстор
plamen6703 написа:
kGitsov написа:
Здравейте,

Купих си ARGO 140 mini и се оказа, че точно това ми е трябвало! Много съм доволен от машинката, засега само тестово съм работил, вероятно уикенда след Великден, ще пусна снимки на проект.
Много компактно и удобно. Кабелите изглеждат много добре!

Смятам да работя главно с 3.2мм електроди, така че целта оправда средствата и обратното. Гаранцията е най-якото в цялата схема!

Благодаря за съвета!!!

Поздрави!
Същата работа и при мен и при един колега, даже получихме упреци от друг колега да не си купуваме нищо от АргоМаркет, че ще ни надживеят тия машини :)
Със здраве да я ползваш, каквото съм купил от там, да чукна на здраво, проблеми не съм имал :)
....... :D :D :D .... интересно ми е какво ли ще намерят при разкопки поколенията след нас.. :D ....
pansim - майстор
koveslav написа:
....... :D :D :D .... интересно ми е какво ли ще намерят при разкопки поколенията след нас.. :D ....
Как какво...инвертори. Които още работят след 5000год. :-D

Прикачен файл

IMG_20170308_090245.jpg Ето като този - имаше дупка на платката.
Жалко че не го снимах преди да го отремонтирам.
Бих желал да се похваля, да споделя мъки и да задам въпроси :)

Съвсем начинаещ съм и след 20-30 часа гледане на видео уроци по заваряване с електрожен си купих от Арго маркет Mini 140. Тотално очарован съм от това мъниче и неговия потенциал. Обожавам миниатюрни машинки, които могат да вършат достойна работа.

Изображение

Гаражен майстор съм и смятам да заварявам елементи с дебелина от 1.2 до 5мм. Да, наясно съм, че ММА не е подходящо за тънки материали, но виждам, че е постижимо и бих се научил.

След 20-30 реда тестови заваръчни линии по ламарина, започнах да си конструирам маса за заваряване и тотално си скъсах нервите. Масата е от 5мм ламарина и 50х50х4мм квадратни профили и 50х50х5мм винкели. Купих си с машинката базични електроди 7018-1 на Deca 2.5мм, регулирах тока между 90-100А и се почна зверското лепене на електроди и гаснене на арката в произволни моменти. В идентични условия изкарвах и 3-4 пъти по-дълги заварки и не можех да си обясня защо се случва това прекъсване. Внимавах специално да държа електрода близо до разтопената вана и да имам лек ъгъл на теглене. При опитите с рутилови електроди 6013 нямаше никакви проблеми със залепване на електродите и гаснене на арката.

Сигурен съм, че най-голямата причина за тея ядове съм аз самият. Не смея да си мисля, че инстументът ми е крив, но се чудя дали 7018-ките не са били стари, защото в един от уроците застарялата и чупеща се обмазка беше причината за кошмарна работа.

Смятам да купя и друга марка 7018-ки и да видя дали ракетата е крива или космосът :)

Изображение


И въпросът ми: възнамерявам да използвам апаратчето и за ВИГ заваряване с драскане. Бихте ли ми препоръчали от къде да купя преходник, за който да защипвам ръкохватката за ММА, за да пускам ток на ВИГ горелката? Ако не по този начин, бихте ли препоръчали добра алтернатива за свързване на това електроженче с ВИГ горелка? Наясно съм, че трябва да взема и аргонова бутилка с редуцир винтил.

Намерих една горелка с кабел и ръчен винтил за пускане на газа и се чудя дали е подходяща за моята цел, но май не е разрешено да пусна линк към нея. Ако някой би помогнал на лично съобщение, ще съм благодарен. :partyman:
agj - майстор
S.Solakov написа:


И въпросът ми: възнамерявам да използвам апаратчето и за ВИГ заваряване с драскане. Бихте ли ми препоръчали от къде да купя преходник, за който да защипвам ръкохватката за ММА, за да пускам ток на ВИГ горелката? Ако не по този начин, бихте ли препоръчали добра алтернатива за свързване на това електроженче с ВИГ горелка? Наясно съм, че трябва да взема и аргонова бутилка с редуцир винтил.

Намерих една горелка с кабел и ръчен винтил за пускане на газа и се чудя дали е подходяща за моята цел, но май не е разрешено да пусна линк към нея. Ако някой би помогнал на лично съобщение, ще съм благодарен. :partyman:
Типа на горелката и свързването към апарата е нарисувано тук:
ИзображениеНо дали апарата ще е подходящ за ВИГ заваряване е съвсем друг въпрос?!Описанието което си направил по горе за работата на апарата ме навежда на мисълта че вероятно има проблеми при поддържане на по дълга дъга, от там най вероятно произлизат и неволите при работа с базични електроди.От което пък идва и съмнението за стабилна работа на ВИГ.Но докато не се пробва от човек с опит ,няма как да бъде дадено точно заключение.Виждам че кипиш от ентусиазъм,който е доста по голям от опита ти , затова е било по добре първо да попиташ какво да си купиш и предварително да уточниш за какво точно имаш намерение да го използваш. Но щом вече си направил покупката само можеш да се надяваш всичко да бъде наред.
П.П. Горелка има в този сайт http://tigtag.eu/bg/product-view/1382.html и но доста добра цена.
  • 1
  • 64
  • 65
  • 66
  • 67
  • 68
  • 87

Тема "Покупка на ЕЛЕКТРОЖЕН" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: