• 1
  • 59
  • 60
  • 61
  • 62
  • 63
  • 87
Ел. инструментите. Консумативи.
dragozow - майстор
Ако за 20 страници не си повярвал в нещо, заповядай да пробваш. Аз внасям и Deca, но не бих си купил техен инвертор. Общо взето тук от няколко човека може да купиш добра машина. Честно казано за 2.5 мм електрод не трябва 190 ампера машина, освен ако не го купуваш заради кабелите. Реално ако това ще ти е най-големият електрод ти трябва доста по-малка машина, печелиш мобилност един вид. В момента имам 140А на pre order на 209 лв, това с 3 метра кабели, 60%/140А при 40° C и гаранция до края на 2020 г. за физически лица, дори и с 3.2 мм трудно ще го претовариш. Машината е 3 кг, с кашона и кабелите около 5 кг. За остатъка може да си купиш маска, електроди, ръкавици, чукче, магнитни позиционери и каквото се сетиш.
koveslav - майстор
IvanNikolov написа:
Здравейте,
решил съм да си направя един коледен подарък и съм се спрял на тези два модела : "Argo MMA 190HI" и "Deca SIL 417 -170А" може да се каже,че ще ги използвам и в професията и за домашни цели с 2.5мм . Моля за съвети и препоръки за тези двата или друг вариант за инверторен с цена около 300-350лв 150-200А .
Прочетох около 20страници мнения, но не стигнах до отговора в който да повярвам.
Ако наистина по-високите токове ще са инцидент,то всяка машина обсъждана тук ще ти свърши работа.Аз около три години тормозих яко едно Вики-Б 130 ампера на Казанлъшката фирма.Ами една педя машинка е ,3кг, но с 2.5 забрави да го натовариш,каквото и да правиш.Работил съм целодневно с него с 2.5мм базични и съм правил доста сериозни неща -не му пука дори и в жегата и до сега защита не се е задействала никога.Машинката още си е жива и здрава.Така че от тези които си харесал,която и машина да хванеш ще ти свърши работа.По-скоро се огледай коя от харесаните от теб машини е с по-сериозен сервиз,който да знае какво прави.Дано не се налага,но ако сервиза им не е сервиз,теб какво те топли думата гаранция?
aig_welding - специалист
IvanNikolov написа:
Здравейте,
решил съм да си направя един коледен подарък и съм се спрял на тези два модела : "Argo MMA 190HI" и "Deca SIL 417 -170А" може да се каже,че ще ги използвам и в професията и за домашни цели с 2.5мм . Моля за съвети и препоръки за тези двата или друг вариант за инверторен с цена около 300-350лв 150-200А .
Прочетох около 20страници мнения, но не стигнах до отговора в който да повярвам.
За тези цели и за този диаметър електроди не е необходим толкова мощен (150-200А) електрожен. Може да вярваш. :wink:

ПП. Извинявам се за повторението, горните отговори не се бяха показали, когато писах този. ;-)
koveslav - майстор
Ха-привет на колегите от Аиг,отдавна не са писали. Тяхната 160А машинка е голяма симпатяга,на доста по-добра цена от бюджета,който е посочил кандидат-новия колега.Също не може да се натовари с 3,25мм,мога да гарантирам,пробвал съм по изложенията а и колеги имат такива.А пък с 2,5мм работи съвсем безгрижно като на майтап.
Първо благодаря за бързите отговори и съвети.
Истината е,че избрах моделите от предния ми пост с идеята да са по сигурни и винаги да имам още мощност в резерв което за мен е важно, НО няма да ги използвам на максимум 180-190А може би никога?!
Като се замисля наистина над 150А не ми трябват стига да си отговарят на истината де :)
Главно използвам 2.5мм ,а 3.25мм няма да се ползват често.
Какво, ще ми препоръчате за тази цел като оставим горните ми две предложения настрана и търся нещо по слабо и по евтино?
"Argo Mini 140"(кабелите малко не ми харесват, но това да е кусура) и други конкретни варианти/модели да кажем като цена около 250лв?

Поздрави! :)

:edit:

Каква е разликата между Argo Mini 160А и Argo Mini 140А освен 20А?
dragozow - майстор
Каква е разликата между Argo Mini 160А и Argo Mini 140А освен 20А?
Разликата е само 20А и цената. За до 3,2 мм електроди е достатъчна и по-малката машина. Мога да сложа по-дълги и дебели кабели, но обезмислят покупката и мобилността на машината. Кабелите са меки и не стават пластмасови в студа.
koveslav - майстор
IvanNikolov написа:
Първо благодаря за бързите отговори и съвети.
Истината е,че избрах моделите от предния ми пост с идеята да са по сигурни и винаги да имам още мощност в резерв което за мен е важно, НО няма да ги използвам на максимум 180-190А може би никога?!
Като се замисля наистина над 150А не ми трябват стига да си отговарят на истината де :)
Главно използвам 2.5мм ,а 3.25мм няма да се ползват често.
Какво, ще ми препоръчате за тази цел като оставим горните ми две предложения настрана и търся нещо по слабо и по евтино?
"Argo Mini 140"(кабелите малко не ми харесват, но това да е кусура) и други конкретни варианти/модели да кажем като цена около 250лв?

Поздрави! :)

:edit:

Каква е разликата между Argo Mini 160А и Argo Mini 140А освен 20А?
При Георги и Асен 145А е 229лв,а 160А е 279лв.Кабели и всякакви глезотии можеш да си избереш и да ти бъдат добавени или променени по твое усмотрение,а като си от форума и в цената сигурно ще се отрази.За напред можеш и да си надградиш електрожена до телоподаващо и т.н. Т.е. вложенията ти да се вземат впредвид за в бъдеще,без да се налага да купуваш отново машина .Аз вече съм с комбо 160А-електрожен +телоподаващо и тежи само 7кг без лролката тел.Всички претенции които имах около окомплектовката ми бяха направени,добавени и т.н.
smokee - специалист
На скоро взех Varstroj Varin 1605E ,но ме притеснява нещо - при допира на електрода до материала винаги вентилатора на ел-жена спира за момент,след което отново се наема.Това нормално ли е и има ли го при другите собственици на модела?С доста инверторни електрожени съм работил ( и по-евтини и по-скъпи) - такова явление до сега не бях срещал..

http://www.onlinemashini.bg/zavara4en-i ... 160a/13922
Trakehner1 - специалист
Какво е мнението ви за Deca Siltig 415? Ще го ползвам основно за обмазани електроди 2.5мм, но от време на време и за точкови заварки на тънки ламарини.
Avas_co - майстор
Trakehner1 написа:
Какво е мнението ви за Deca Siltig 415? Ще го ползвам основно за обмазани електроди 2.5мм, но от време на време и за точкови заварки на тънки ламарини.
Ми освен теглото не виждам някакви други достойнства в тая машинка.
10 % ПВ при 140 А и 40 градуса, на мен ми звучи леко стряскащо.
Това за електрод, за Tig да каже някой по-подготвен.
П.П.
Що си мисля, че щом ти е за електрод и от време на време за точковане на тенекиики едно комбо електрожен и телоподаващо ще ти пасне екстра, и пак ще взимаш бутилки и т.н.
Тук имаме колега, който наскоро си взе такова комбо на не много по-различна цена и е мисля доста доволен, аз лично останах очарован как работи на електрод, за другото, по-добре той да каже.
  • 1
  • 59
  • 60
  • 61
  • 62
  • 63
  • 87

Тема "Покупка на ЕЛЕКТРОЖЕН" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: