• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 87
Ел. инструментите. Консумативи.
iva6ki - специалист
Тя темата е дискутирана viewtopic.php?f=56&t=28919
и за около тез пари за любителски цели поне за мен е само КАКРА 190А или български 160А
dragozow - майстор
Stambolov написа:
Колега а защо не .АЗ например си купих KINZO 100А инверторче за 100лв върши ми идеална работа с 2,5електрод По принцип фирмите вносители надуват цената .Ако не ти е спешно закупуването, изчакаи или се довери на изпитани марки .Както е тръгнало до година две на инверторите цените ще паднат драстично .В Китаи всеки гараж ще почне да ги прави ,въпрос на време е да се разработят специфични инегрални и-с за инвертори .Може би в този момент в Таиван вече опаковат първите броики..... :-Като Патриот бих ти предложил да си купиш български ,мисля че ги произваждат в карлово или казанлък /предполагам други колеги като прочетат това ще ме коригират и поправя/ Съжалявам че беше отворен така бъларския пазар ......за да стигнем до там да се кичим с китаиски мартеници.Тези наши управляващи не могат да разберат че няма ли производство в тази държава няма и да има как да се плащат тези даннъци с които да ги издържаме ,,Тяхната м........,,
Проблема на китайските е че силно преувеличават параметрите. Наскоро един китайски производител ме убеждаваше че машините му са много хубави и с 200А може да се работи максимум с 3.25 мм електрод. При добра машина която си отговаря на данните такъв електрод се гори в диапазона 115-130А.
Ronin - специалист
Като чета темите за електрожени и моделите които обсъждате ми става ясно че става въпрос за хоби вариянти,и понеже няма да се използват за професионални цели защо по добре не се ориентирате колеги към телоподаващите,по принцип цените при хоби вариант са съизмерими с тези на електрожена,предимствата са че без подготовка и опит всеки може да борави с цо-2,както и да изпълнява специфичните заварки,таван и други подобни.
agj - майстор
Ronin написа:
Като чета темите за електрожени и моделите които обсъждате ми става ясно че става въпрос за хоби вариянти,и понеже няма да се използват за професионални цели защо по добре не се ориентирате колеги към телоподаващите,по принцип цените при хоби вариант са съизмерими с тези на електрожена,предимствата са че без подготовка и опит всеки може да борави с цо-2,както и да изпълнява специфичните заварки,таван и други подобни.
Предимствата на телоподаващото е че с него се работи по лесно и малко по бързо но пък елкетрожена и по специално инверторите - осигуряват по големи възможности при работа с разнообразни метали така че според мен те са по подходящия инструмент за домашния майстор.
Ronin - специалист
Не грешиш ли колега,телоподаващото има много по голямо разнообразие от материали,освен черно,неръждавейка,алуминий,добавка на коргон вместо цо и други ....
Аз знам добре за какво става въпрос,просто за любителски цели е на светлинни години напред от електрожена ,да не споменаваме възможноста за работа както с тънки така и с дебели детайли !

п.п Не съм сигорен в един друг форум дали не спорим с теб по една друга тема !
agj - майстор
Ronin написа:
Не грешиш ли колега,телоподаващото има много по голямо разнообразие от материали,освен черно,неръждавейка,алуминий,добавка на коргон вместо цо и други ....
Аз знам добре за какво става въпрос,просто за любителски цели е на светлинни години напред от електрожена ,да не споменаваме възможноста за работа както с тънки така и с дебели детайли !

п.п Не съм сигорен в един друг форум дали не спорим с теб по една друга тема !
Не,не греша !Тук става въпрос за машини за лична употреба това означава че машините съответно са и с по ниска цена и по тази причина няма как с обикновена МИГ-МАГ машина да се завари нещо по различно от черни(меки) и неръждаеми* метали.За качественото заваряване на други материали се изискват машини с допълнителни функции които пък са доста скъпи!
П.П.Май ще разводним темата!!!Която е за покупка на ЕЛЕКТРОЖЕН!
dragozow - майстор
Тая Астра е умряла отвсякъде, като и гледам пв-то няма да изгори и един електрод 3.25мм. За 400-500 лв може да вземе машина с 60% пв и ще гори поне 3-4 електрода един след друг преди да изключи.
Ronin - специалист
Тая астра е гола вода !На всичко отгоре е заклет китаец пребоядисан,Истински китаец за 400 лв. има на 125А 100% за тея пари !
dragozow - майстор
За почти толкова може да вземе и 140А който даже върши перфектна работа.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 87

Тема "Покупка на ЕЛЕКТРОЖЕН" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: