Ел. инструментите. Консумативи.
Колеги , задане отварям нова тема искам малко помощ при избор на оберфреза. Решил съм да слагам стъклопакет на дървена дограма ,която в момента е с единично стъкло :evil: .По принцип харесвам марковите инструменти,но за жалост нямам неограничен бюджет зада си купя Festool или Hilti. Спрял съм се на този модел на Спарки http://www.bg.sparkygroup.com/pt_produc ... 62/details . Цената е около 300лв +-15. Моля за мнение, някакви впечатления и ако имате някакви други предложения в този ценови диапазон.

Прикачен файл

P1000513.jpg
незнам дали си личи ,но мисля че се вижда точно какво съм замислил.На дограмата има място за 24мм стъклопакет.
P1000513.jpg (75.94 KиБ) Видяна 9338 пъти
griffin - майстор
Плюсове на машината са финното настройване на дълбочината и на праралелния водач, има врътка и поне от гледна точна на работа мисля че ще е страшно по удобно, плюс е набора цанги ставащи и за професионални фрезери с опашка 12 мм и голяма.

Минус за мен поне е липсата на 1/4 инча цанга ( при наличието на която лесно може да си набавиш сносни фрезери на ниски цени от интернет ) и огромния размер и тегло, сравнена с другите машини тази фреза просто е като гигант за работа на ръка мисля че няма да е удобна много.
Здравейте майстори,
От скоро имам мерак да се занимавам с дървообработване, но естествено като всеки млад човек (а и като повечето в България), финансите са голяма спирачка. Въпреки това първия инструмент в който инвестирах беше най-ефтиния настолен циркуляр Einhell TC-TS 2025 U. Веднага след зглобяването и тестването му придобих представа колко оразан е въпросния модел и колко спъва работата, а не обратното. Точно заради това, сега когато избирам следващата най-важна машина, не искам да повтарям грешката. Искам да избира възможно най-удачния модел, което за мен е: възможности и точност. Ориентирал съм се към bosch pof 1400 ace за 240лв с 6 фрезера. Но след изчитане на няколко теми тук в избора влиза и sparky x 205 се. Стар модел, но след малко търсене успявам да намеря магазини които го имат за около 340лв. Първо включените в комплекта му цанги има и 12мм цанга. Американския стандарт обаче е 12.7. В сайта на спарки има и комплекти с американски цанги. Въпростана 12.7 цанга ще стане ли за модела x 205 се? И по-важния въпрос струват ли си тези 100лв отгоре за поддържането на този стандарт и естествено за по-мощния мотор (няма да работя много с твърди материали)?
EDI - майстор
Заслужава си.С времето сложността на проектите ще се увеличи, от там и броя фрезери.Освен това на 12.7 има по- голям избор и по-евтина фрезери.Иначе комплекта инчови цанги е за 205.
Някой слъчайно да има информация за Sparky X 150CE и X 160E, тъй като гледам че те също имат възможност за 12.7мм цанга и също имат възможността на x 205 се за "допълнителна ултра фина настройка на дълбочината на врязване"? На характеристики изглеждат доста подобни освен теглото и мотора. Като качество на изпълнението ме интересува имат ли разлики?
mitko64 - майстор
To и двете са китайци, но 150СЕ поне има константна електроника. А 1600Е ми прилича на баш китаец, подобни са около 90 евра в белите държави https://www.westfalia.de/shops/werkzeug ... uerung.htm . Не знам как се надяват нашенци да ни излъжат за към 250 лв.
Благодаря за информацията. Остава X 205 CE, въпреки че е стар модел, но явно си струва по-високата цена.
mitko64 - майстор
To и 205 е китайска, но заедно с 150СЕ поне си заслужават парите. Има ги същите близнаци на старите модели на Mac Allister . Но на това 160Е ,за мене поне, може да се намери аналог за много по- ниска цена.

Тема "За избора на оберфреза, технически параметри и окомплектовка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: