Ел. инструментите. Консумативи.
UNIOR - модератор
vancho20 написа:
А хоби оберфрезите в нашите народни магазини , като Практикер, Алати , Бриколаж, Метро бива ли ги .Конкретно марките KTN , Black Decker,Skill,Budget, Einhell , Akita ? :?
От тези марки бих се доверил само на Skil за оберфреза, но с голими резерви. обърни внимание на BOSCH модел: POF 1100 и на POF 1300. от хоби линията на Бош. в момента "POF 1300" е на цена 299,00лв.
griffin - майстор
Замислил съм се да си купувам фреза която да мога да монтирам на маса в последствие в момента съм си харесал тия 2 модела някой има ли наблюдения дали е възможен монтажа на маса на тия модели.

http://shop.prisposoba.ru/prod-134623.html
http://ocs.skileurope.com/skilocs-bg/Pr ... rod_id=275

Принципно бих предпочел Скил-а заради окомплектовката но поне като гледам на снимката дълбочината на бита не се фиксита с палец, а машината трябва да се натисне до дълбочината която се определя само с ограничител, другите машини имат фиксатор да се застопори машината на желаната дълбочина, а е важно като гледам при монтажа на машина на маса.
radush - специалист
аз имам POF 1100 за 220 лв от Киров.Първоначално исках да взема модел на скил за около 180 лв,но ми препоръчаха да взема бош-а и мисля,че не сбърках като им се доверих.Изпробвах и закрепване на маса и съм доволен от резултата.
radush - специалист
между другото гледах в практикер работна маса с възможности за закрепване на оберфреза,ръчен циркуляр и други инструменти за около 300 лв.
griffin - майстор
Маса ще си направя няма никаква философия особенно, единствонното което ме притеснява на Скил-а е това, не виждам как може да се фиксира самата фреза на необходимата дълбочина в случай че се на масата за това и исках мнение ако някой е ползвал или е по запознат с моделите.

Каква е ширината на по масово използваните фрезери, гледам че за някои фрези има ограничение за фрезера до 40мм. Бош с сигурност е по добър от Скил но .......
UNIOR - модератор
Изображение

POF 1300ACE

за разлика от POF 1100AE, има допълнителна функция за финно регулиране на дълбичината на фрезоване, и разбирасе е по мощна.
PIP - майстор
UNIOR,

Имаш ли информация относно GOF 1300CE?

На сайта на Bosch е даден като NEW, но нещо не виждам какво му е новото на модела. До колкото знам имат router с подобно име от доста време, но може и да се лъжа. А и цената колко върви в магазините , ако споделите ще ми е много полезна. Мерси.

оказа се, че предишния модел е GOF1300ACE.
UNIOR - модератор
Съжалявам но нямам конкретна информация за тази машина, все още не се предлага в България, но от това което чета не виждам нищо ново в нея или по различно от GOF 2000CE освен мощноста и хода на машината.
vasilev - специалист
здравейте
след много умуване :? и събиране на информаця за оберфреза реших
да бъде модела Х-205СЕ на СПАРКИ. Цената -270лв.- и ТТ данните мме устройват напълно, но не познавам никой който да работи с такава. Някой има ли конкретни впечатления за този модел? :?:
griffin - майстор
Пак съм с питанка за фрезите :-)

Дали може POF 1100 да захваща 1/4 " битове с цангите които са налични в комплекта, защото имам фрезери с опашка 1/4 " но пък ми изпаднаха едни пари и сам се замислил за този BOSCH POF 1100 обаче ме притеснява факта че цангите които са в комплекта са само 6 и 8 мм а на Скил-4ето фрезата цангите са дадени 6-8, 1/4" а по западните сайтове точно тоя модел на BOSCH пък го водят че е 1/4" ако някой може да хелпне с съвет ще съм много благодарен че утре ще ходя да си пазарувам :-)

Тема "За избора на оберфреза, технически параметри и окомплектовка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: