Ел. инструментите. Консумативи.
UNIOR - модератор
griffin написа:
Пак съм с питанка за фрезите :-)

Дали може POF 1100 да захваща 1/4 " битове с цангите
Не ми стана ясно какво имаш предвид като казваш "Битове", машината захваща фрезери с диаметър на опашката 6,8мм и 1/4" което е равно на диаметър 6,35мм. стандарт за ония опаките пиячи на чай.
griffin - майстор
Сори за "битовете" ама по западните сайтове ги водят точно Router Bits и за това ми е останало в тиквата :-)
Точно имах това имах предвид което каза дали мога на фреза която е санги 6 и 8 да захвана фрезер който е с опашка 1/4"

Благодаря за инфото :-)
griffin - майстор
В крайна сметка се окомплектовах с оберфрезата на Skil, и се оказа че съм избрал правилното цангите за 6мм не побираха битовете за 1/4 " :-).

Има ли някой идея от къде в БГ може да си купи човек фрезери, защото вчера обикалях киров, бриколаж, практикер, метро или имат един два фрезера по единично или въобще нямат никакви.

10х предварително :-)

Става въпрос за София.
UNIOR - модератор
http://www.teka-bg.com/
http://www.tashev-galving.com/

Това се сещам на първо четене, при Ташев, ако не се лъжа би трябвали да предлагат фрезери на "DWT", евтини са, мисля че най скъпия беще около 12-15лв., избора не е голям и са за домашно ползване. В Тека, предлагат на "CMT" много качествени и съответно по скъпи, и избора е по голям.
griffin - майстор
благодаря много :-), точно за домашно ползване ми трябва :-)
EDI - майстор
ЕВРОМАСТЕР имат едни комплекти фрезери, които са на достъпна цена - мисля, че бяха 8 или 10 за около 30-40 лева, но не съм сигурен.Видях ги в едно магазинче, бяха в дървена кутия.Ето линкче - http://www.raider.bg/index.php?p=4&cat=33 .Тук се виждат много видове комплекти.
l_grigorov - помощник
Може да възникнат още въпроси по отношения на SPARKY X 205 СЕ, така че мога да споделя вече неколкомесечния си опит с нея.
Машината е просто бетон. Като комплектовка върви с куфар, паралелен водач, (хубавото) - 6, 8 и 12 мм цанги, прахоотвеждач и ключ за замяна на фрезерите. При предлаганата мощност машината няма затормозяване... В това отношение е доста добре. Милиметричен регулатор за дълбочината на фрезоване и 7 (май толкова бяха) предварителни обороти за фрезоване. Към момента лошото е, че не се предлагат специализирани маси с вложки (за любителя обаче няма спирачки) и такава се изработва за доста късо време. Другото хубаво е, че като се сложи на масата има застопорител да държи машината включена (не се налагат отделни копчета и др. простотий, въпреки, че за маняците няма ограничения). Ами това е на първо четене, питайте ако мога да помогна.
EDI - майстор
Вчера ходих до ПРАКТИКЕР - Стара Загора /за първи път влизах в този магазин/ и си купих оберфреза БЮДЖЕТ.1020 вата е, плавно регулиране на оборотите, цанги 6 и 8, линеал, център за кръгово прорязване, прахоуловител.Към комплекта влизат 12 фрезера Ф8.Цялата работа излезе 70 лева.За мен е идеално, тъй като ще си я ползвам за домашна работа.Само едно малко неудобство има, че включването не е с ключ, а с бутон и трябва да се държи.може и да го сменя, ама ако се повреди, ще връщам стария бутон заради гаранцията........ :lol:
housedoktor - майстор
От опит зная ,че тези бутони си заминават първи .Ама нали има и опция за гаечен ключ?
dragozow - майстор
l_grigorov написа:
Може да възникнат още въпроси по отношения на SPARKY X 205 СЕ, така че мога да споделя вече неколкомесечния си опит с нея.
Машината е просто бетон. Като комплектовка върви с куфар, паралелен водач, (хубавото) - 6, 8 и 12 мм цанги, прахоотвеждач и ключ за замяна на фрезерите. При предлаганата мощност машината няма затормозяване... В това отношение е доста добре. Милиметричен регулатор за дълбочината на фрезоване и 7 (май толкова бяха) предварителни обороти за фрезоване. Към момента лошото е, че не се предлагат специализирани маси с вложки (за любителя обаче няма спирачки) и такава се изработва за доста късо време. Другото хубаво е, че като се сложи на масата има застопорител да държи машината включена (не се налагат отделни копчета и др. простотий, въпреки, че за маняците няма ограничения). Ами това е на първо четене, питайте ако мога да помогна.
Потвърждавам че въпросната фреза е здрава и хубава.

Тема "За избора на оберфреза, технически параметри и окомплектовка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: