Ел. инструментите. Консумативи.
Interceptor - напреднал
Абе момчета искам да сложа патронника на един Райдър на Елпром, е на елпрома излезе патронника, на Райдъра не иска... Развих винта с обратна резба дето е вътре в патронника и после го мъча да го развия не иска.... Дайте малко помощ как излиза :)
LazarGanev - "Велик майстор"
6лв струва нов патронник на Райдер, вчера си купих
gosho_d - напреднал
Има някъде из форума писано, но стягаш в патронника по-широк инбус, и с чук удряш по стърчащата част на инбуса
Ето така
http://www.youtube.com/watch?v=usC8unA5RiA
shotik - майстор
gosho_d написа:
Има някъде из форума писано, но стягаш в патронника по-широк инбус, и с чук удряш по стърчащата част на инбуса
Ето така
http://www.youtube.com/watch?v=usC8unA5RiA
Днес точно това ми трябваше за подсещане , за да развъртя патронника !
ESPACE - майстор
Е, аз имам един винтоверт Бош дето исках да му сваля патронника, защото единия от трите му хм (как ли им е името) но ще ги нарека държачи беше излязъл по-напред от другите два. С чук удрях шестогран 10, не мърда. С 200Nm импакт драйвер го мъчих - пак не мърда и се отказах, че ще взема да строша нещо по редуктора на машината. Накрая ядосан праснах с чука държача челно и той си отиде на мястото. Иначе бях решил да режа патронника с ъглошлайфа.
shotik - майстор
Аз направих друго, на оста , която е Ф17мм , с флекс направих две успоредни повърхности, разстоянието стана за ключ 14 мм , него го сложих там и подпрях на менгемето , шестогран в патронника и тогава чукнах резко с чук 500 грама и стана .
Задната част , която е като капачка на държачите се е разпресовала и се върти и така не може да се стегне, сега вече с ключа ще държа контра, както е на оберфрезите .
muhala - майстор
Ще използвам темата да попитам как да развия патронника на моята ударна бормашина Parkside. За първи път стегнах една биргия 6мм и няма вече отвъртане. Патронника се води бързостягащ и щтракваше на позиции при затягане. Дали има някакъв чалъм ? :?:
ESPACE - майстор
Да не би задната част на патронника да е заключваща гривна? Да трябва да я дръпнеш назад и тогава да развиваш.
ESPACE - майстор
shotik написа:
Аз направих друго, на оста , която е Ф17мм , с флекс направих две успоредни повърхности, разстоянието стана за ключ 14 мм , него го сложих там и подпрях на менгемето , шестогран в патронника и тогава чукнах резко с чук 500 грама и стана .
Задната част , която е като капачка на държачите се е разпресовала и се върти и така не може да се стегне, сега вече с ключа ще държа контра, както е на оберфрезите .
При мен разстоянието между патронника и селектора за силата на затягане е само 1, максимум 2 милиметра и няма да стане по твоя начин. Иначе идеята ми харесва. Ако го отворя и разглобя може и да измисля нещо, но засега е добре и не е на дневен ред.
mitko64 - майстор
muhala написа:
Ще използвам темата да попитам как да развия патронника на моята ударна бормашина Parkside. За първи път стегнах една биргия 6мм и няма вече отвъртане. Патронника се води бързостягащ и щтракваше на позиции при затягане. Дали има някакъв чалъм ? :?:
Хващаш едната втулка с клещи гарги, другата също с гарги и развиваш. Това за двувтулков патронник, предполагам бормашината няма шпиндел лок,та да е едновтулков. На мене така на Спарки БР 100Е постоянно ми презатяга, та го мъча с гарги и чираци.

Тема "Сваляне на патрнонник на Райдър" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: