• 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 30
Ел. инструментите. Консумативи.
strashko7 - специалист
jekasus написа:
От Дювалти пробвах само DW089K, но дебеллата линия на лазера не ми хареса...
Изображение
Този е перфектен за твоя работа но не ми позната марката - http://www.ebay.co.uk/itm/LASERLINER-AU ... SwYmZXLFVy
Този е добър - http://www.ebay.co.uk/itm/CONDTROL-XLin ... SwSv1XkgQ-
Също погледни моделите на LEICA.
Лазерлайнера изглежда много добре,на снимката е снимано 4 години гаранция,но никъде нее описано,втория не го намирам в ЮК и ще отпадне като вариант.Иначе тук се работи предимно с девалт и по-рядко хилти,сега като се замисля други марки не съм и срещал по обектите
Chefo77 - майстор
Днес в магазина пред мен тестваха PLL2 и GCL 2-15 Professional. На едно и също отстояние, първият имаше поне 2 пъти по-тънка линия от профито. Моят Лазерлайнер също е с много тънка, но пък ярка линия.
Задължително преди покупка иди и виж наживо колко дебела е линията, която прави. Да не се окаже че е някакви си 5 мм на стената :)
wanderer - специалист
колко е комфортната дебелина на линията? нямам голям опит, и питам от любопитство. миналата година си взех де уолт dw088k, четох някъде, че е линията му не е много тънка - от растояние 2 метра е 2 до 2,5 мм. с негова помощ съм сложил 5 врати, и почти си завърших банята. предстои ми и гк. работата с него и дебелината на линията ме устройват. сигурно има и с по тънки линии, но не съжалявам за избора си. все пак не се занимавам професионално :-D
strashko7 - специалист
правилно ли да разбирам че този лазерлайнер
http://www.toucantools.co.uk/laserliner ... Auwr8P8HAQ
е по добър от този девалт
http://www.toolstop.co.uk/index.php?opt ... AvOr8P8HAQ
Kumay - майстор
За DW089 не знам, но при сравнение на линиите с DW088 превъзходството на Лазерлайнера е видимо.
Линията освен по-тънка, "кара" по-далеч от ДеВалта.
jekasus - майстор
Kumay написа:
За DW089 не знам,
Ще е същата работа, точно това не ми хареса - дебелата линия.
Chefo77 написа:
Днес в магазина пред мен тестваха PLL2 и GCL 2-15 Professional. На едно и също отстояние, първият имаше поне 2 пъти по-тънка линия от профито.
Да не те чуе kolcho, че така се изказваш за профи инструменти :-D
strashko7 написа:
правилно ли да разбирам че този лазерлайнер
Представи си че влизаш в помещение 10мх10 м и трябва да го разделиш на няколко стаи(прав ъгъл е от най-големите "болки" в БГ строителство) - с кой от двата ще се справиш по-бързо и по-лесно?
PIP - майстор
Каквото и да се вземе се свиква, в много случаи дебелата линия (2-3мм) е предимство - примерно при правене на скара аз гледам линията да се вижда на всички елементи. Единствено съжалявам, че моя няма прав ъгъл.
strashko7 - специалист
jekasus написа:
Kumay написа:
За DW089 не знам,
Ще е същата работа, точно това не ми хареса - дебелата линия.
Chefo77 написа:
Днес в магазина пред мен тестваха PLL2 и GCL 2-15 Professional. На едно и също отстояние, първият имаше поне 2 пъти по-тънка линия от профито.
Да не те чуе kolcho, че така се изказваш за профи инструменти :-D
strashko7 написа:
правилно ли да разбирам че този лазерлайнер
Представи си че влизаш в помещение 10мх10 м и трябва да го разделиш на няколко стаи(прав ъгъл е от най-големите "болки" в БГ строителство) - с кой от двата ще се справиш по-бързо и по-лесно?
за лазерлайнер-а незнам нищо,дори не го бях чувал ,за девалта съм сигурен че има прав ъгъл
Chefo77 - майстор
strashko7 написа:
за лазерлайнер-а незнам нищо,дори не го бях чувал ,за девалта съм сигурен че има прав ъгъл
И аз не бях чувал, но това не ми попречи в последствие да си взема лазерен нивел, детектор за метал, два влагомера (единия го откраднаха), термометър и рулетка. И не съм съжалил нито за миг за избора си.
Така че - дай им шанс. Рулетките им ги калибрират по Leica.
strashko7 - специалист
Chefo77 написа:
strashko7 написа:
за лазерлайнер-а незнам нищо,дори не го бях чувал ,за девалта съм сигурен че има прав ъгъл
И аз не бях чувал, но това не ми попречи в последствие да си взема лазерен нивел, детектор за метал, два влагомера (единия го откраднаха), термометър и рулетка. И не съм съжалил нито за миг за избора си.
Така че - дай им шанс. Рулетките им ги калибрират по Leica.
ок,а относно гаранцията им 4 години ли е ?това видях на снимката ,но никъде не намерих информация за нея
  • 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 30

Тема "Лазерен нивелир" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: