• 1
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 30
Ел. инструментите. Консумативи.
EDI - майстор
Триноги да искаш, има скъпи, евтини, всякакви, потърси.Ако ти е ниска, вземаш евтина и си сменяш пръта.Другия вариант е, вземаш си опора за картон за 30-40 лева и на нея си закрепваш нивела, има много начини.
naster - майстор
Зеленият Бош 360 гр. с триногата е вече 250 кинта. Аз го ползвам повече от година. Като за домашно - става.
valentino76bs - майстор
вт яну 07, 2020 9:50 amEDI написа:
Триноги да искаш, има скъпи, евтини, всякакви, потърси.Ако ти е ниска, вземаш евтина и си сменяш пръта.Другия вариант е, вземаш си опора за картон за 30-40 лева и на нея си закрепваш нивела, има много начини.
Искам такава като на снимката само ,че за 100 лева не за 400 :) ,а такива подпори за картон имам 4 броя тамън и ги използвам.
А като съм на открито с тях за горна опора трябва небето да ползвам.. :)
EDI - майстор
Ами направи си тогава, елементарно е.Купи си трипод за риболов, има по 20-30 лева, слои му дълга или телескопична тръба /направи си с алуминиеви тръби/ и готово.
Росен87 - специалист
Ще съм ви благодарен ако ми препоръчате някакъв читав лазерен нивелир за около 100 до 200 лева. Тъй като ще го ползвам само за домашен ремонт така да се каже аматьорски не виждам смисъл да наливам много пари и като свърша с ремонта да стой. Ще го ползва за изправяне на стени и лепене на плочки.
Благодаря.
EDI - майстор
Капро имат читави за любител за тези цени.862 да речем
hakama - специалист
Нещо за полупрофесионално ползване - за улесняване на живота (плочки например в баня...). Със зелена светлина. До 200лв макс.
Може и от чужбина.
Sandman - специалист
Аз си взех един Бош Куиго с кръстосани светлини за няма и 100 лева(с червен лазер) и за домашно върши перфектна работа.
Със зеленения и той е 100 и нещо.
Моя съм го ползвал до 7-8 метра и навън.
naster - майстор
Както казах, за непрофесионална употреба, за 240 лв. продават PLL 360 на бош, защото има и 360-градусовото ниво, освен кръстосаните лъчи. Аз го купих отдавна за 350, но ми е влязъл в употреба многократно за: плочки/первази, ниво на замазка/кота готов под, на открито като теодолит за коти на гараж (на открито е много малък обхвата, под 10м на дневна светлина), конструкция таван и т.н. В комплекта освен скобата за стена, има и тринога.
reingar-x - специалист
Здравейте колеги,някой да има мнение за Kapro 883n или въобще мнение за лазерните нивелири Kapro?Търся модел с три линии по 360 градуса,гледам,че всички хвалите или работите с bosch gll 3-80 , но ми идва малко нагорно като цена.Видях модела на Kapro и ми хареса като цена и характеристики.
  • 1
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 30

Тема "Лазерен нивелир" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: