• 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 30
Ел. инструментите. Консумативи.
miliad - майстор
Kumay можеш ли да препоръчаш сервиз на Laserliner за Пловдив. Става въпрос за калибриране на техен нивелир. :razz:
Chefo77 - майстор
чет ное 22, 2018 2:02 pmKumay написа:
чет ное 22, 2018 1:18 pmulieliadi написа:
Е все пак вече се намират и за под 300лв, което е много добра цена. Плюс е цвета на лазера, който е много по-видим от червения[сравнявал съм с Хилти и цсБергер]. Минус е бързото изтощаване на батериите.
Едва ли някъде са останали бройки на под 300 лв! И да има ще са единични. DeWALT вдигнаха доставната цена и ги изравниха с много по-качествения Laserliner/макар да е с червен лъч/!
Ха така, кажи го, че да ми стане густо. Иди обяснявай на феновете на ДеВалт, че Лазерлайнер правят по-добра оптика...
EDI - майстор
Аз сега гледам едно Капро от евтините, модел 862, 117 лева на промо.Дават добра точност, 3 мм на 10 метра, я знаещите да кажат бива ли или да вдигна парите малко.Не ми трябва велика точност, а за домашни работи.
ve4er - напреднал
чет ное 22, 2018 1:12 pmKumay написа:
Да, мигат всички! И избледняват в края. Не са лоши за парите си все пак.
Три дена не могат там от сервиза им на магазина да кажат трепка ли не трепка ли. Сложи ли друг до него и потвърдиха че са идентични, даже и не трепкат. Аз пък как го видях да трепка незнам и напълно тъмен коридор без никакви луминисценти и др. стробоскопични ефекти.
Баш Майсторо - специалист
чет ное 22, 2018 10:42 pmEDI написа:
Дават добра точност, 3 мм на 10 метра, я знаещите да кажат бива ли или да вдигна парите малко.Не ми трябва велика точност, а за домашни работи.

Здравей, според мен 3 мм за 10 метра особено за домашни условия е идеално, стига да дават реална информация, а не е само на хартия.
Аз все още карам с водната, но мисля скоро да взимам и аз лазер, че няма как сам да пускаш със водна. За сега съм се спрял на Бош GLL 2 - 10, някой ползвал ли го е да даде мнение за малки стаи и бани става ли?
Баш Майсторо - специалист
чет ное 22, 2018 10:42 pmEDI написа:
Дават добра точност, 3 мм на 10 метра, я знаещите да кажат бива ли или да вдигна парите малко.Не ми трябва велика точност, а за домашни работи.

Здравей, според мен 3 мм за 10 метра особено за домашни условия е идеално, стига да дават реална информация, а не е само на хартия.
Аз все още карам с водната, но мисля скоро да взимам и аз лазер, че няма как сам да пускаш със водна. За сега съм се спрял на Бош GLL 2 - 10, някой ползвал ли го е да даде мнение за малки стаи и бани става ли?
nikolov333 - майстор
За мене кръговите лазери са много по-добре.. Аз се замислям за някой такъв модел до 500 кинта макс.. https://technotools.bg/laserliner-smart ... velir.html
Иначе комшията продаде неговия три-лъчев Bosch за 580лв.с триножник ползван само за ремонта му, а го купува към хиляда и някъф лев, а и в олх ги продават около 500 същите..вече в какво състояние са не се знае, а и в Амазон.де намирам бая добри цени за 360гр-сови девалт-и със зелен лъч и пакетни батерии като за инструментите им, та за това не съм решил от къде да е все още.. Гледам и една неизвестна за мен марка но с много добри цени и отзиви в Амазон https://www.amazon.de/HUEPAR/b/ref=bl_d ... bin=HUEPAR
Явно има много китайци с добри цени показатели за домашни ремонти..



И един интересен трик за работа с лазерен нивелир на голямо разстояние без приемник в слънчево време..

lov - майстор
Цяла къща ремонтирах с едно китайче на DEKO. :lol: На няколко пъти имаше неуспешни опити за летене но оживя. :lol: Всеки път си го тествах на едни стари бележки от един рутиращ кога почвах ремонта. И без да звучи като реклама между него дето струваше 2-30 долара и този от хилядарка и нещо не можах да намеря разлика. Последния ми майстор фаянсаджия го включи в цената на работата и го отнесе с кеф. :-D
Не че не заприходих веднага пак една играчка но най вече заради изкушаващата цена от 10 лева от един магазин за втора употреба. Във фабричната опаковка без следи от употреба. И най важното е че си има по добра успокоителна система и сигнализация че е на ръба на механичната нивелация. И не по маловажно много по добра фокусировка на лъча.

https://www.isc-gmbh.info/isc_de_en/spa ... -10-1.html
valentino76bs - майстор
Колеги трябва ми нещо подобно да не кажа същото ?
Имам едни телескопични прътове които ползвам ама имам мерак и за такава тринога само ,че много скъпа и нещо не ми се дават толкова пари .Някой да знае нещо по евтино ? :) 300см е към 400лв.

Прикачен файл

Screenshot_20200106-233229.jpg
big_dragon - специалист
Строя си нов гараж 13х5 метра.
Преди два месеца си купих ТОВА
От Белгия за 160 лева дойде в пощата сравнително бързо.

Изображение
За работа на открито...

При ярко слънце без допълнителни приспособления се вижда до 5 метра.
Грешката е в рамките на декларираната Gesamtgenauigkeit: ± 2,2 mm / 10 m.

Приятно съм изненадан от възможностите на машинка на тази цена.

За статив му купих това

Изображение от технополис.

ПП Поръчах си и приемник, но там е греда. Просто не работи.
  • 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 30

Тема "Лазерен нивелир" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: