• 1
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 30
Ел. инструментите. Консумативи.
naster - майстор
нед юни 07, 2020 12:26 pmhakama написа:
А това е по-добре така ли... Bosch PLL 360 SET -Точност ± 0,4 mm/m; Клас на лазера 2...
т.е. 4мм на 10м , та то няма смисъл освен ако таргета не е банички от по 3-4 квадрата...

Видях по-евтини с по-голяма точност...зелени, 360... 4D, (Hilda - с отклонение 1мм на 7м!), дори и да е наполовина вярно пак е по-точно... но не са с въздесъщото име Бош.. :drinkers: :-D
Това са максимални допуски - въпросът е всеки производител колко е съумял да публикува - и споделям опит с този продукт трета година, а не характеристики от уебсайт. Със същия лазер съм дал ниво на готов под за монтаж на външни врати/прозорци на цял етаж 12/8м, коти за вертикална планировка, тавани, плюс какво ли още не. И в крайна сметка полу- или професионално искате да го ползвате? Аз не си изкарвам парите с него, за собствени нужди, плюс съм услужил на един-двама приятели.
reingar-x - специалист
Здравейте вече съм собственик на нивелир,huepar gf360g,не бях чувал за марката тук в форума разбрах за нея.Изгледах ревюта изчетох мнения ,и се престраших.Поръчах директно от производителя за да съм сигурен,че нивелира ще бъде с Osram лазер.Хората ми дадоха отстъпка и ми стъпи 300лв с приемника и доставка за седмица.За сега съм доволен сверихме го с други,сега колко години ще бъде така ще видим.Има заключване,с литиевойонни батерии е за които си има зарядно,с едно зареждане изкарвам доста.Ако свърши заряда може да се включи директно в мрежата.За сега това,бях си харесал модел на karpo но беше по-скъп и нямаше заключване.
nikolov333 - майстор
Честито.. и безаварийно ползване.. :partyman:
vlax - майстор
А какво ще кажете за този нивелир за 18 лв от понеделник в Лидъл,трябва ми за планировката на двора на вилата.
:partyman:
nikolov333 - майстор
По-добре си вземи прозрачен маркуч за водна нивелация ..
шоп - майстор
съб юли 11, 2020 4:52 pmnikolov333 написа:
По-добре си вземи прозрачен маркуч за водна нивелация ..
+1
тук поне всичко е на 100% точно и видимо.
С лазерен нивелир за външна планировка и то за 18 лв трябва да се работи само нощем :cool:
Chefo77 - майстор
съб юли 11, 2020 5:29 pmшоп написа:
съб юли 11, 2020 4:52 pmnikolov333 написа:
По-добре си вземи прозрачен маркуч за водна нивелация ..
+1
тук поне всичко е на 100% точно и видимо.
С лазерен нивелир за външна планировка и то за 18 лв трябва да се работи само нощем :cool:
... и на изключено осветление :)
vlax - майстор
Съгласен съм.Сега тези 18 лв трябва да ги дам за бира,три марки има на промоция 5+1.И накрая ни нивелир ни бира...след като я изпия. :-D
:partyman:
cat - специалист
За вънка по добре оптичен нивелир , обаче иска 2 часа четене ,смятане и втори човек . Смятането ги има и при лазерния нивелир .
  • 1
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 30

Тема "Лазерен нивелир" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: