• 1
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 30
Ел. инструментите. Консумативи.
hakama - специалист
ср юни 03, 2020 9:39 amnaster написа:
Както казах, за непрофесионална употреба, за 240 лв. продават PLL 360 на бош, защото има и 360-градусовото ниво, освен кръстосаните лъчи. Аз го купих отдавна за 350, но ми е влязъл в употреба многократно за: плочки/первази, ниво на замазка/кота готов под, на открито като теодолит за коти на гараж (на открито е много малък обхвата, под 10м на дневна светлина), конструкция таван и т.н. В комплекта освен скобата за стена, има и тринога.
Този е извън бюджета.
nikolov333 - майстор
ср юни 03, 2020 6:17 pmreingar-x написа:
Здравейте колеги,някой да има мнение за Kapro 883n или въобще мнение за лазерните нивелири Kapro?Търся модел с три линии по 360 градуса,гледам,че всички хвалите или работите с bosch gll 3-80 , но ми идва малко нагорно като цена.Видях модела на Kapro и ми хареса като цена и характеристики.
Най-добре е gll-то макар, че и kapro изглежда добре като характеристики.. Китайците масово бачкат с Huepar, понеже долната линия е удобна за подови плочки.. #Aliexpress BGN 270.97 40%OFF | Huepar 12 Lines 3D Cross Line Laser Level Green Beam Line With Li-ion battery For Tiles Floor Multifunction & Remote Control
https://a.aliexpress.com/_d7EqfR5 ..има и 4 линии #Aliexpress BGN 312.49 44%OFF | Huepar 16 lines 4D Cross Line Laser Level Green Beam Line With Li-ion battery For Tiles Floor Multifunction & Remote Control
https://a.aliexpress.com/_d6zYweR
naster - майстор
ср юни 03, 2020 7:48 pmhakama написа:
Този е извън бюджета.
За полупрофесионално, и аз по-малко пари, и със зелена светлина - маркуча с водата.
EDI - майстор
Ако се замислите, ще разберете колко хич не ви трябва лазерен нивелир за в къщи.Много пъти съм се запътвал да си взема и като се замисля сериозно, трябва ли ми, се оказва, че има много други алтернативи.Освен това, надали ще го ползвам повече от 1 път в годината.
naster - майстор
Да, в готово обзаведено жилище, може би рядко. Аз го ползвам от етап груб строеж за различни операции - спестява много време, усилия, и най-вече помощници, за определени операции. По тази логика, мога да режа и с ръчен трион, вместо с циркуляра. За можене, може, и начини има. Скоро имах такъв разговор с баща ми за лазерната ролетка. Докато не се качихме на скелето да обшиваме стрехите. Да вземеш на кота 8м от кота 4м мярка с една ръка, за да изрежем детайл.
nikolov333 - майстор
+1.. Абсолютно полезен е за груб строеж и довършителни работи.. Оня ден сам премерих котите на терена за архитекта ми с GLL 3-80CG и приемник LR8..
EDI - майстор
Говоря не за грубо строителство, там има къде да се ползва интензивно, а за домашна дейност - плочки и т.н дреболии.
nikolov333 - майстор
Правил съм си тотален ремонт на апартамента без лазери, само по мастари и майки с водната и отвеса, но замазките, мазилките по стените и плочките в големи помещения под отвес с нивелир на прав ъгъл си е приключение..
reingar-x - специалист
Здравейте относно това,дали е нужен или не лазер за непрофесионалисти.Аз лично за мен съм си направил избора,да си купувам инструменти,защото дойде момента,че ако ми дотрябва няма от кой да искам.Всеки се не дава (пробвано е)!Друго ако питаме жена ми,със сигурност не трябва да се купува такова нещо.Колега благодаря,че ми предложи марката Huepar ,разгледах какво произвеждат и явно са сериозен производител.Който ми влиза в бюджета,бях се отчаял по едно време от избора тук.И бях решил,да стисна зъби и да си поръчам един Бош за 600лв(толкова струва в Германия).Но може и да смисля за китаеца.
  • 1
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 30

Тема "Лазерен нивелир" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: