• 1
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 30
Ел. инструментите. Консумативи.
MIRO_073 - майстор
нед юли 19, 2020 7:01 pmnikolov333 написа:
Зеления цвят е по-добре видим на вън, но не и на голямо разстояние..
Благодаря. Това вече е отговор. А 15 метра "голямо" разстояние ли е за зелен лазер. И защо един и същ лазерен нивел зеления е по-скъп от червения?
nikolov333 - майстор
Зависи..на сянка не е, но на слънце да. Зеления е по скъп предполагам заради технологията за производство на лазера..



reingar-x - специалист
Лично на мен по ми харесва червения лазер,но ми казаха,че модела който си харесах.Го няма наличен в европа,и ми предложиха само зеления,иначе трябваше да си харесвам друг модел.Аз го ползвам основно вътре и основно в помещения до 5-7 метра и дори не използвам приемника.Друго да спомена,че въпросния huepar има две нива на сила и по-силното пише ,че е когато се ползва на по-светло и при употребата на приемник.
marian1 - майстор
ето ти и малко от моя опит
ползвал съм дълго време няколко модела самонивелиращи се лазери - линейни ( имам и точков, но той не е за тази тема)
Стенли фат макс червен - моооого добър, още ме е яд че си го продадох ( ако се чудиш защо - компактен спрямо другите)
Девалт - червен - също много добър
Девалт - зелен - за момента това ми е фаворита
Занимавам се със строителство. Червеният е добър в повечето случаи. Има моменти обаче, когато чертата не се вижда добре - разполагам и с червени очила дори. Става дума когато съм го ползвал за външна употреба по фасади и огради и някои по специфични помещения - тогава или бележа в частта от деня когато е по сенчесто или вечер на мръкване или с очилата - в зависимост от случая.
Зеленият превъзхожда червените - много по отчетлива линия и много по малко взиране. Преди да се сдобия със зелен, няколко пъти колега ме е спасявал помагайки ми със неговия зелен защото линията е почти незабележима, а не винаги очилата са в мен.
За това преминах на зелен. За момента ми е фаворит, но по мое скромно мнение - мисля че по бързо яде батериите. И се дразня на прекалено огромния куфар ....
MIRO_073 - майстор
съб юли 25, 2020 11:40 ammarian1 написа:
ето ти и малко от моя опит
ползвал съм дълго време няколко модела самонивелиращи се лазери - линейни ( имам и точков, но той не е за тази тема)
Стенли фат макс червен - моооого добър, още ме е яд че си го продадох ( ако се чудиш защо - компактен спрямо другите)
Девалт - червен - също много добър
Девалт - зелен - за момента това ми е фаворита
Занимавам се със строителство. Червеният е добър в повечето случаи. Има моменти обаче, когато чертата не се вижда добре - разполагам и с червени очила дори. Става дума когато съм го ползвал за външна употреба по фасади и огради и някои по специфични помещения - тогава или бележа в частта от деня когато е по сенчесто или вечер на мръкване или с очилата - в зависимост от случая.
Зеленият превъзхожда червените - много по отчетлива линия и много по малко взиране. Преди да се сдобия със зелен, няколко пъти колега ме е спасявал помагайки ми със неговия зелен защото линията е почти незабележима, а не винаги очилата са в мен.
За това преминах на зелен. За момента ми е фаворит, но по мое скромно мнение - мисля че по бързо яде батериите. И се дразня на прекалено огромния куфар ....
:2thumbs:
nikolov333 - майстор
пет юли 24, 2020 1:47 amreingar-x написа:
Лично на мен по ми харесва червения лазер,но ми казаха,че модела който си харесах.Го няма наличен в европа,и ми предложиха само зеления,иначе трябваше да си харесвам друг модел.Аз го ползвам основно вътре и основно в помещения до 5-7 метра и дори не използвам приемника.Друго да спомена,че въпросния huepar има две нива на сила и по-силното пише ,че е когато се ползва на по-светло и при употребата на приемник.
От къде го поръча и за колко 💰
MIRO_073 - майстор
Аааа... И още един въпрос. Червените очила помагат ли за видимостта със зелен нивелир?

П. П. Явно не. Видях, че си има зелени очила за това. Но все пак някой пробвал ли е?
marian1 - майстор
Ако до 2 седмици никой не ти даде отговор, ще съм се прибрал - ако не забравя ще опитам - жалко че вече не разполагам с линеен червен, иначе щях да направя едно видео за нагледно сравнение в различно осветени повърхности. Остана ми само точков червен.
RgIvoD - помощник
Някой нещо за Декото да каже? Ама това с синьозеления лъч.3х360°. :? :?

Последна промяна от RgIvoD на ср юли 29, 2020 4:43 pm, променено общо 1 път.
  • 1
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 30

Тема "Лазерен нивелир" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: