• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 30
Ел. инструментите. Консумативи.
jekasus - майстор
Че зеления лазер на Бош кога е струвал 270 лв.
polifren - напреднал
jekasus написа:
Че зеления лазер на Бош кога е струвал 270 лв.
преди 5 години
muki - напреднал
Здравейте .Имам въпрос към всички които ползват лазерни нивелири и имат опит с тях.Та на на някои марки нивелирите са с тринога на други са с прът,кой от двата варианта според вас е по-удобен или няма знаначение.
Бат Иво - специалист
muki написа:
Здравейте .Имам въпрос към всички които ползват лазерни нивелири и имат опит с тях.Та на на някои марки нивелирите са с тринога на други са с прът,кой от двата варианта според вас е по-удобен или няма знаначение.
Взависимост от случая.Лазерите на триножник са ограничени от към движение във вертикалната величина.Имам предвид че застопоряващият прът дава възможност да движиш лазера поцелият вертикал на пръта.При триножника минимума е височината на същия а максимума зависи от подвижният елемент в триножника около 50-60см.Някой триножници имат в допълнение распъващи се крака( +30см.)За сметка на това пък някой нямат подвижна хоризонтална плочка .Има компл. разполагащи и с триножник и прът това е най добрия вариянт.
ivanvasilev1970 - специалист
Здравейте,
тази седмица има промоция на лазарен нивелир в LIDL:

http://www.lidl.bg/cps/rde/xchg/lidl_bg ... _13295.htm

Ще си купя един. За непрофесионално домашно ползване. Можете ли да ме посъветвате как да измеря точността на този нивелир, за да преценя дали ще върши работа и ако не ме задоволява да го връщам.
Благодаря.

Колко мм на 5 м е задоволотелна точност?

Иван.
Тани - модератор
Обърна ли внимание че нивелира НЕ е самонивелиращ , а ти ще трябва да си го нивелираш!
lov - майстор
Аз си взех тази играчка http://www.ebay.com/itm/190592108288?ss ... 1439.l2649
Преди това бях си сложил маркери с един ротационен та можах да направя проверка как е с точността. никаква разлика. А и то нали си ме чопли го отворих да видя какви са възможностите за настройки. И трите лазера си имат винтове за корекция.Плюс обща настройка на цялата система. Спестили са си единствено магнитната спирачка ама пък и аз не бързам за никъде макар че може да се добави много лесно.
За не професионални цели бива.
ivanvasilev1970 - специалист
Тани написа:
Обърна ли внимание че нивелира НЕ е самонивелиращ , а ти ще трябва да си го нивелираш!
Простете невежеството ми, но все пак тези, които са самонивелиращи каква ектра имат? Как става тази самонивелация?
И другия въпрос-ако прозводителя казва , че има точност +-1мм/м това задоволително ли е? И как се проверява , че точността е точно такава.
Благодаря
jekasus - майстор
Самонивелиращи се лазерни инструменти - При тях се използва т.нар. “принцип на махалото” - излъчвателят е свободно окачен в уреда и при поставяне върху повърхност сам се нивелира спрямо земното ниво, като дава точна хоризонтална, вертикална или наклонена проекция на лъча. За да се намали времето за затихване на колебанията на махалото, често се използват магнитни възглавници, образувани от вградените в широката част на уреда магнити.
А за отклонение, колкото си по-далече от лазера, толкоз по-голямо отклонение.
ivanvasilev1970 - специалист
jekasus написа:
Самонивелиращи се лазерни инструменти - При тях се използва т.нар. “принцип на махалото” - излъчвателят е свободно окачен в уреда и при поставяне върху повърхност сам се нивелира спрямо земното ниво, като дава точна хоризонтална, вертикална или наклонена проекция на лъча. За да се намали времето за затихване на колебанията на махалото, често се използват магнитни възглавници, образувани от вградените в широката част на уреда магнити.
А за отклонение, колкото си по-далече от лазера, толкоз по-голямо отклонение.
Е добре де, нека предположим, че съм си купил този "дървен" лазарен нивелир от ЛИДЛ. Как да измеря точността му?
Благодаря
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 30

Тема "Лазерен нивелир" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: