• 1
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 30
Ел. инструментите. Консумативи.
RgIvoD - помощник
ср юли 29, 2020 4:39 pmRgIvoD написа:
Някой нещо за Декото да каже? Ама това с синьозеления лъч.3х360°. :? :?

Така и не получих отговор, но закупих гореспоменатия лазерен нивелир. Не мога да кача снимките от сравнението с 3х360°-овия Bosch. Но първите ми впечатления са, че на 6м. На Декото линията е по фокусирана и то на слабо светещия режим. На Аутдор режима свети по силно без да променя ръба който образува линията. Пак на 6м. Всички линии са абсолютно точни в сравнение с Боша. Боша е перфектен, но сега когато мога да го сравня виждам, че фокусния ръб на зеления нивелир е доста по ясно изразен от колкото на червения. Линиите са с еднаква дебелина, като на Декото може би са с нещо много малко по дебели или това е зрителна измама. Нямах шублер в мен да проверя. Надявам се и дълготрайността на китайчето да се окаже не по лоша от тази на Бошчето, което е уникално добър за времето си нивелир. Бая бой е отнесъл по обектите от колеги не гледащи си в краката, бутащи стълбите и скелетата... за щастие не е падал от високо, но имаше няколко удара от носещи профили и други неща. До сега не ми се налагало да се рекалибрира а го проверявам и сравнявам често. Толкова за боша. Да видим как ще се представи Deko-то за на пред. Лично за мен до този момент инвестицията в него е оправдана.
MIRO_073 - майстор
нед юли 26, 2020 1:10 pmMIRO_073 написа:
Аааа... И още един въпрос. Червените очила помагат ли за видимостта със зелен нивелир?

П. П. Явно не. Видях, че си има зелени очила за това. Но все пак някой пробвал ли е?
Пробвано... нищо не се вижда. Трябват зелени очила.
maxuel82 - специалист
Този като от горния пост ли е ? Гледам доста го продават из сайтовете и в алито го има и цената е добра ,но дали си струва да се купи ? Трябва ми за навес на селската къща ,като дължината на която ще се ползва максимално е до 10метра .
Brocko - напреднал
Перфектен е нивелира.Сравняван е с професионален такъв,никакво отклонение.С вградена батерия,доволно ярък лъч.Ако не ти се чака доставка,в олкса го пускат редовно за около 170-180 пари.
reingar-x - специалист
Опс извинявам се,не съм видял,че има запитване към мен.Мислех да го поръчам от алиекспрес,но мой познат знаещ английски го поръча директно от производителя.Който даде даже и отстъпка,имат магазин в европа и доставката става в рамките на седмица.За сега съм доволен,но аз не съм професионалист.Ползвал съм го 7-8пъти ,откакто съм го купил,но не съжалявам защото ми писна да искам на познати!
bigdragon - майстор
вт сеп 08, 2020 4:54 pmmaxuel82 написа:
Този като от горния пост ли е ? Гледам доста го продават из сайтовете и в алито го има и цената е добра ,но дали си струва да се купи ? Трябва ми за навес на селската къща ,като дължината на която ще се ползва максимално е до 10метра .
Мойта чанта няма надпис...
spahov - помощник
Здравейте! Имам нужда от вашето мнение за два модела китайски лазера от които се двоумя кой да взема. Лазера ще се ползва за гипсокартон за може да се каже полупрофесионално ползване. Интересува ме понеже ще го ползвам на около 6-7 метра разстояния кой е по добър с по малко отклонения и видимост на лазера. Моля, някой притежава от тези лазери да даде мнение.
Лазерите са DEKO DKLL12PB1 12 линии 3D зелен и Hilda 4d.
Изображение
Изображение
reingar-x - специалист
Колега аз също си купих китайски лазерен нивелир,за която марка разбрах тук в форума,за сега съм много доволен.Деко го разгледах и е с наполовина по-малка батерия,от моя.Имай в предвид,че зеления лазер черпи повече ток!И двата нямат заключване,този втория го ползват за подове замазки ,лепене на плочки.По руските форуми много хвалят Huepar- такъв е и моят и Fokuda,но са малко по-скъпи.Все пак всеки сам решава колко може да отдели като пари.Иначе имам двама познати които бачкат с подобни Деко(не точния модел) и са доволни.Но на дневна светлина се виждат доста по-слабо от моя!
palefaced - специалист
Здравейте... изчетох темата и съм на кръстопът. Трябва ми надежден и удобен нивелир за не-професионална употреба. Основно ще се ползва за картон + плочки и то вкъщи. Имам да обшивам две мази, един апартамент и две къщи. Искам да взема нещо надеждно, което ще ми служи вярно дълго време, тъй като обектите са мои, а това не е основното с което се занимавам, тоест ще се проточат ремонтите с месеци. Отворен съм на предложения... Бюджет около 300-400 лв. Заглеждам се по скъпите Бош/ ДеВалт, но не ми се дават толкова пари. Благодаря !
Последна промяна от palefaced на ср ное 11, 2020 10:56 am, променено общо 1 път.
Kumay - майстор
ср ное 11, 2020 9:25 ampalefaced написа:
...Трябва ми надежден и удобен нивелир за не професионална употреба. Основно ше се ползва за картон + плочки и то вкъщи. Имам да обшивам две мази, един апартамент и две къщи. Искам да взема нещо надеждно, което ще ми служи вярно дълго време...
Мога да ти предложа Laserliner - четири години гаранция, заводски сертификат за калибриране и ПОДЛЕЖИ на ремонт/гаранционен и извънгаранционен/! Произведени в Германия!
Няколко бройки от този модел в петък 13-ти ще са по 306,00 лв с ДДС при нас. Доставката до офис на Еконт е безплатна.

П.П. Не е проблем и сега да изпращам на тази цена на колеги от форума. :wink:
  • 1
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 30

Тема "Лазерен нивелир" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: