Ел. инструментите. Консумативи.
пишман_майстор - майстор
Има едни малко по-особени вложки шестостенни със заоблени страни. Подобни на тия за торксове, но с по-леки извивки.
Замазах една глава на болт на кофти място при ремонт . И докато се чудех какво да правя и да търся оксижен от приятел, че аз нямам, той ми предложи вариант да пробвам с такъв тип вложка. Даде ми . Бях със смесени чувства като я видях , странно обаче развих болта, почти бях убеден, че и тя ще изтърве, но успях.
Ползва ли някой такива и да сподели моля? Или моето е било някакъв единичен случай?
MamaMy - майстор
Ако говориш за тези:

Изображение

да. Добри са, но само за аварийни ситуации. За любител не си заслужава да купува цял комплект. Има и един друг модел:
Прикачен файл:
Клипборд02.jpg
Клипборд02.jpg (36.85 KиБ) Видяна 290 пъти

Другите които са дванадесетостени не ми харесват. Често заоблят още повече.


Прикачен файл:
Клипборд04.jpg
Клипборд04.jpg (26.69 KиБ) Видяна 289 пъти
пишман_майстор - майстор
Да, за първата ( най-горната ) снимка модела. Екстрактора го знам , той е подходящ за осрани глави. 12-стенните имат някои предимства , но то си има и винтове с такива глави .
За нормални винтове/гайки да се ползват 12 ( xzn вложка ) , понякога става гаф-да, но на читави , закалени ( корави ) винтове/гайки няма грижа ( е почти де, изключения винаги ще има ) .
Има и още едни 12-стенни с малко по-особен дизайн, стават за еврейски, за квадрати ( идеални за метчици, пробвано многократно ) , за 6-стенни глави и т.н.
MamaMy - майстор
Тя тази 12-ка и тя е специална. Виж, че е заоблена!
пишман_майстор - майстор
Аз ги имам , ма много внимание чак не съм обръщал.
А защо смяташ, че тия от заглавието са само за инцидентна употреба? Тамън се бях засилил да видя някой комплект вложки, че на брой става кофти цена....
.
П.п. паричка са комплектите. Май ще е друг път....
Прикачен файл:
вложки.jpg
вложки.jpg (76.78 KиБ) Видяна 219 пъти

Тема "Вложки за "гедоре" тип SuperLock" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: