• 1
  • 2
Ел. инструментите. Консумативи.
пишман_майстор - майстор
От известно време си търся количка за инструменти ( автосервизен тип ) . Празна. Поглеждам от време на време из нета, нови, втора ръка .
Значи на ментарките евърфорце и прочие "германски" марки , въобще не ги гледам, тънкан са ценово , но с тънки ламарини , нежна изработка.
Другите пък ... малко гроздето кисело .
Видях в нета едни турски на Retta . Някой с мнение за тях? Или други?
На Топмастер как са? Мисля да огледам една покрай мен, да ги видя. Ако някой пък е навитак евентуално само за карантията, да делнем една окомплектована , за мен само количката , а някой мераклия за инструментите ? Че май празни нямат или?
В момента тия на Ретта ме заинтересуваха . Ценово д/г/ да речем се преглъщат , но ако само си заслужава откъм стабилност. Инак-не.
Предлагайте и други , но без масовките из базара и/или олх. И да е само количката празна.
Ал_ - специалист
Приятел се хвалеше с няколко на sherman. Дали основателно - не мога да кажа, виж на заварки.бг има ли нещо, което те устройва. Тъпото им е, че нямат физически магазин, аз винтове от тях редовно пазарувам, и това ме дразни, но предполагам, че има опция да се видят на живо.
За турските не знам дали няма да е по-добре, ако ти харесат, да се разходиш до турция.
Нещо в стила на форума не те ли устройва?
Изображение

Това само като идея, разбира се. Или не ти се занимава/не ти върши работа такова?
пишман_майстор - майстор
Мале , аз няма смея да ги оцапам тия :)
Метална монтьорска количка си ми трябва.
Това за Турция да погледна, мислех го като вариант. Имам стабилен набор там , мога да го помоля за съдействие. Само ми се щеше да знам как е като качество, изработка , дали въобще си струват усилията.
gogo7777 - майстор
Защо не си я направиш сам? По-хубава и здрава ще стане от купешките.
:drinkers:
nikolson - майстор
Хубаво е да кажеш бюджет и тип на шкафа. Брой чекмеджета, р-ри и др. Тези с лагери на чекмеджетата гледам са по-скъпи. В Турция цените на Retta ми излизат на цените на Beta и по-скъпички от Ceta form.
пишман_майстор - майстор
Височина около 90-100см, ширина около 70-75см, дълбочина около 45-50см , нагоре малко може , но да не е под 45см. Чекмеджета минимум четири плитки, другите може по-дълбоки 6-7 броя общо.
Бюджет.... б@лимумамата... не съм се спрял на конкретна кинта. Признавам обаче, че не ми се дават големи пари. Проблема е, че евтините масовки са с много тънко тенеке и халтави чекмеджета/водачи.
Видях няколко по-стабиляги в един сервиз, но ... както споменах гроздето кисело...
Собственикът на сервиза спомена, че неговите били с двойна ламарина . Кое му е точно двойното не разбрах ( със сигурност за цената, че е минимум двойна.... се подразбира ) , но ми беше неудобно да ровя и разпитвам.
gogo7777 написа:
Защо не си я направиш сам? По-хубава и здрава ще стане от купешките.
:drinkers:
Замисли ме . За здраво ще стане на 110% . Трябва пообмисля малко нещата, най-вече как да направя джиджан чекмеджетата и да се плъзгат с кутрето като ги бутна. И да носи на кг де , аз няма го пълня с чорапи нали...
пишман_майстор - майстор
Днес си взех една китайска от ИТТ . Имаше лек дефект в областта на дръжката ( вече го оправих за 5 минути ) и беше преоценена с около 30% надолу от стандартната цена (230лв надолу ).
Значи ако трябва съм честен, на нивото на масовките от 550-600лв е. Вероятно една идея маалко по-добре, но нищо повече.
Ако беше на норм.цена, не бих я взел, надценена е . Да се знае де, от евентуални мераклии.
Прикачен файл:
количка .jpg
пишман_майстор - майстор
Е човек кат няма късмет, тъй ще е ....
Приятелче знае за "терзанията" ми и взел, че ми пратил ся една рекламка да ме подразни...
Изненада ме статичното натоварване от 850кила, което е сериозна цифра, значи не е съвсем пестено откъм желязо. Натоварване на чекмедже - 25 кила, д/г прилично.
Прикачен файл:
mob.jpg
А на Бета видях наживо днес. Хора няма нищо общо с оная синята от багажника на колата ми. Ама нищо общо....
То и в цената няма , ма там...
Аа.. всъщност има , броя на чекмеджетата и на Бета-та бяха толкова :-D
ZEDYCUS - майстор
Тези на Апекс гледал ли си ги. https://www.olx.bg/d/ad/kolichka-za-ins ... op_premium
Мераклия съм на две, но със 7 чекмеджета имат и такива 300лв и нещо, но засега съм на изчакване, че ще трябва бая работа да ги събера в гаража, а и парите са предвидени за кърпежни ремонти по колата.
пишман_майстор - майстор
Далеч от тез, дрънчат на тенекия от сирене . Зле са , гънат се като за световно, дори от леко натоварване.
Отделно са с плитки чекмеджаци .
Ако ще са тънкан , без да съм ги виждал наживо , може би ( ама може би ) тия https://bazar.bg/obiava-31130163/shkaf- ... 9-5-260565
Или пък този https://bazar.bg/obiava-5234897/instrumenti . Същият има и по-висок модел с повече чекмеджета , но и парата по-голяма https://bazar.bg/obiava-5234898/instrumenti
Гледах и тук, но за съжаление, вече са и по-скъпи. https://avtoinstrumenti.bg/index.php?ro ... %B8&page=2
  • 1
  • 2

Тема "Инструментална количка на RETTA или друга." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: