• 1
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
Ел. инструментите. Консумативи.
пишман_майстор - майстор
ji4kata написа:
От тук прочетеното разбирам,че поне за боядисването няма да имам проблем
Предполагам Драгозов не е имал теб в предвид.
С този компресор който си посочил , с тези данни , аз не виждам какво може да му се опре от изброеното от теб.
Дори съм на мнение, че надхвърля с поне 50% изискванията за приложенията на които си се спрял. Топ е.
Gladiator_BG написа:
Да това е целта ... нещо задоволително до 500лв за гаражни неща и да може от време на време да се ползва за боядисване на дребни неща.
ПП1: тепърва ще правя и тръбна инсталация, като съм приготвил и един стар бойлер да надува до 8 бара. Манометри, филтри, клапани и т.н. ще се взимато допълнително
ПП2: Обезателно монофазен. Нямам 3 фази.
Знам, че парите са кът , но ако ти се удава това , имаш желание ( бояджилък на автодетайли ) , но и да може малко от малко да се мести тоя компресор . Ще му избиеш парите преспокойно и за много кратко време, като знам колко се взима за работа ( боядисване на врати и т.н. по коли ) щото и аз навремето съм я правил тази дейност.
Този ? Като минимум ? https://www.onlinemashini.bg/elektriche ... m3320/8121
Или се обърни към Драгозов , може да ти предложи нещо подходящо за целта , но със сигурност в диапазона 500-600 няма оферта за нов, за целите ( боядисване на автодетайли )
Gladiator_BG - специалист
ср апр 24, 2024 10:00 amпишман_майстор написа:
Знам, че парите са кът , но ако ти се удава това , имаш желание ( бояджилък на автодетайли ) , но и да може малко от малко да се мести тоя компресор . Ще му избиеш парите преспокойно и за много кратко време, като знам колко се взима за работа ( боядисване на врати и т.н. по коли ) щото и аз навремето съм я правил тази дейност.
Благодаря! Страхотни коментари ... авто бояджийството е сведено до минимум само за лични цели. Мисля да го компенсирам с втора бутилка /бойлера/ и пистолет с минимален дебит за ползване. Основно с такер за дървения и по някога някоя тапицерия. Също за издухване на букси, легла на свещи/дюзи и всякакви любителски работи.
А и 30-тина кила по лесно се разкарват насам-натам от 55 :) 4-цифрена сума е неоправдана за предстоящата му употреба. В случай, че реша да се занимавам профи с бояджийство решението е лесно ... заминава в олх/базар и отварям нова тема за следващия : :lol:
  • 1
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34

Тема "Компресор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: