• 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 33
Ел. инструментите. Консумативи.
bulhomes2 - майстор
Да ама като е нормално отворен трябва да стои под напрежение за да държи въздуха в бутилката. Затова казвам, че ако ще си го автоматизирам ще е с нормално затворен вентил. Първоначалното развъртане на компресора си е решено с разтоварващия клапан и пресостата и него няма какво да го мислиш.
lov - майстор
Ти пак май не разбра. Този вентил работи точно като разтоварваш клапан той си е именно и такъв. Единствено когато помпа главата му се подава напрежение. Другата разлика е това дето се опитвам да ти го обясня че по време на развъртането с това време реле се забавя времето на затваряне и компресора духа в атмосферата без да се натоварва. Също така не е сложен на самия пресостат а на подходящо място така че конденза да се източва при всеки запуск.
preslav - майстор
Здрасти!
"ученият" съм - ето първото нещо, на което попаднах в нета http://www.zita-ruse.com/ALL/0920000.pdf ама има и по-компактни, и по-скъпи, и по-евтини. За любителите на джаза има и с хром-никелов корпус. Вариантите за бобини също са разнообразни 5-12-24-220 волта, постоянно токови, променливо токови, 6-14 ватови, със светлинна индикация, без такава - каквото душа ти сака!
Та Ловчанлията хубаво ви казва, ама требе и малко на горния етаж за да се проумее. Това, което LOV казва има смисъл, но аз не съм се заглеждал в такива детайли - фабричните като им дръпнеш щепсела и източват све що има, въздух, конденз, л..на, помия, монтират се точно на мястото на гнусната пробка, гнуста се отвежда в канал и точка на мизерията.
Нямам право да публикувам няколко "словоблудства" едно след друго и за това се опитвам в един пост да отговоря на всички - Драгозов, напълно съм на ясно, че тук говорим за битови компресори, точно за това и не се изхождам особено силно по въпроса, но който разбрал-разбрал. LOV имам някакъв спомен за цените, но ти сам каза, че целта оправдава средствата - проблемът е, че в БГ няма производство, а домашни майсторчета и въпреки всичко, онези които не искат да си плюят на занаята си купуват осушители (хладилни машини от всякакъв калибър) и не се занимават със самоделки които сам си видял на клипчето. Всичко зависи от това за какво ще се ползва сгъстеният въздух, примерно в пречиствателните станции за битови отпадни води не ти е нужен нито ресивер, нито осушител, но ако ще боядисваш или ще обдухваш боядисаното не е лицеприятно да имаш капки роса върху боята.
Същата работа е с инверторите, между другото не съм чувал за бутални инвертори, но ако ще инвестираш в инвертор, който е на цената на компресора не си заслужава, ако обаче имаш нужда от дебит и то променлив си заслужава да се замислиш за икономията на ток, особено ако говорим за 90 и повече киловата. Още малко инфо, че да си заслужа поне троянската, а не боя - винтовите двойки не са със съвсем кратък живот, важното при тях е, че могат да работят 24 часа, 365 дни в годината, а на такава експлоатация няма нито един бутален, който да издържи - въпрос на нужди, разчети и знания.
Та троянски, не е нужно да ми се дървиш, ако исках да те подведа щях да те хързулна така, че дори и да не се усетиш, ама не искам, а пък не си ми и важен, по-важен ми е питащия, който много бързо ни оцени кратуните, дървим се тук за глупости, показваме си окосмеността, а в същност нещата са известни и не е нужно пак да откриваме топлата вода.
С най-топли чувства към всички участници в дискусията!
Пропуснах да кажа и за едни такива джаджи https://vikiwat.com/tsiklichen-taymer-bg.html предполагам е същото, което съм виждал в действие, сам определяш през колко време, за колко секунди да се отвори кондензоотделителния клапан, тогава и нормално-затворен клапан ти върши работа, ама пак е въпрос на вкус.
bulhomes2 - майстор
К'во ми показаш вентили и релета? Нали много компресори бяха оборудвани фабрично с такива вентили. Тях чакам да ми покажеш. И адреса...
Обмислям закупуването на компресор за въздух за любителски цели.
Всичко което за което може да се използва един компресор :)
От прочетеното тук и там разбирам, че дали 24 или 50 литра за боядисване не става.
За малки детайли не може ли да се използва, четох че някой бой при 2.5-3 бара дават хубаво покритие.
Гледам клипчета в ютуб как боядисват с подобни компресори да кажем, един калник, джанти или единични детайли.
Аз лично съм се спрял на Einhell TE-AC 270/50/10, 50 л, 1.8 kW, 10 бара и искам да попитам, дали някой ползва нещо подобно.
Има ли смисъл да взема 50л или да взема 24 л ?
Гледам предимно компресорите в емаг, защото от черният петък ми издадоха валчер за 300 лв при върнат дефектен лаптоп и не ми възстановяват парите и без друго в друг вид. (Купувате от емаг - гаранция франция, въртели)
Иначе щях да си купя от dragozow защото имам закупен от него един отличен китайски инверторен електрожен за което съм му благодарен. - за непрофесионални цели 4-6 пъти годишно :)
bagera1 - специалист
с 24 съм боядисвал джанти и отделни детайли - няма такава мъка
имам 100 за детайл върши работа, което ме наклонява на мисълта че 50 ще ти малее
lov - майстор
То става но ти трябва много голям по обем ресивер. На времето от зор за да боядисам една жигулка ползвах 4 балона от бойлери. Ма компресора го включих преди да претъркаме боята на вода. :lol: И после пак почивки и при условие че пръсках с много хубав пистолет и пак даже имаше почивки. :)
Та правиш си сметката какво и колко и дали можеш да добавиш по голям ресивер ако ти се налага.
dragozow - майстор
Хоби компресор и боядисване са различни неща, но за целта ти трябва нещо с по-голяма бутилка и дебит. Повечето 24/50 литра са с дебит до 250 л/мин, което е крайно недостатъчно. Отделно, че не са за голямо натоварване и като почнат да работят повече отколкото почиват в интензивен режим не изкарват много. Та в този ред на мисли като си харчиш ваучера гледай да има наблизо сервиз и провери продават ли части. Питай имат ли бутало, биела, статор на склад. Ако нямат, това означава, че след като ти изтече гаранцията ако се счупи го хвърляш.
bulhomes2 - майстор
Боядисва се на 3-4 бара и всеки компресор може да го постигне. Но това не е фактор и не бива да те радва. Опитвал съм се да лакирам труп на едно изсъхнало дръвче с 50 литров китаец - работеше почти непрекъснато и през повечето време го чаках, защото както ти казаха колегите - няма дебит. Считай какво ще стане, ако почнеш да боядисваш голям гладък детайл и ти свърши въздуха на средата!
cholev - майстор
Французина обаче не чел форума и боядиса кокошарник с 24л без спирка:
https://www.youtube.com/watch?v=UV3b3v9fGfg&t=40s
Мене ме чака същото упражнение със същите инструменти, само че около 20м2.- защитно на сачак (от задната страна) и след това вътрешно и външно на общо около 50м2
  • 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 33

Тема "Компресор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: