• 1
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 33
Ел. инструментите. Консумативи.
bulhomes2 - майстор
пон окт 26, 2020 7:40 pmPIP написа:
...което да охлади колкото е възможно въздуха, за да кондензира част от влагата преди самите филтри ...
Целта не е да се охлади въздуха, а да има повърхност с по-ниска температура от неговата, по която да кондензира влагата от него. Охлаждането на въздуха е резултат, а не цел. Един нелош кондензоуловител си правих от метален цилиндър, поставен между компресорните глави и бутилката. Трябва да съм пускал тоя клип в темата назад
PIP - майстор
Ще го имам предвид, мерси, но за момента не ми се иска да слагам бутилки, ако мога да го избегна.
пишман_майстор - майстор
Да не отварям специална тема. Трябва ми тръба с доп.оребрение за охлаждане подходяща за компресори ( от компр. глава до възвратния клапан на бутилката ) .
Искам нещо на метър дето се продава , аз да си я наместя с желаната дължина и извивки. Ако може и бакърена да е - супер :-D
Ако някой знае знае де се продават, да подскаже , че нещо не намирам .
PIP - майстор
Може да разгледаш гъвкавит метални тръби от неръждавейка. Аз го мисля като вариант за моето задание, но ще мине поне месец преди да се заема.
пишман_майстор - майстор
Да нямаш в предвид ония гофрираните, примерно на Рубин 2001 ? Дали ще устискат с времето, пулсациите и налягането? Все пак има импулсно натоварване , освен да сложа някакъв малък цилиндър непосредствено на изхода на главата и той да поеме пулсовете, донякъде вероятно ще се удължи и живота на възвратния клапан, така няма пулсира и той малко или много.
Определено с тия тръби ще стане доста лесно, те се гънат без проблем, допускат и понасят ниски вибрации . Но мисля ,са доста тънкостенни , не съм ги виждал наживо и да преценя.
Ако за други имаш в предвид , дай моля линк нещо да се ориентирам.
koveslav - майстор
Две марки гофрирани връзки от неръждавейка съм пробвал,едната още веднага при 9 атмосфери си поизправи гофретата и стана два пъти по-дълга,а другата явно малко по-дебела устиска месец и се нацепи по гофрите.На-добри резултати даде мека медна тръба 16мм с накрайници на спойка.Вече година ме слуша,а компресора се товари редовно и то доволно добре.Направих стандартни водопроводни връзки 1/2,с челни гарнитури от клингерит,не мърдат.В случая аз имам изходен охладител на въздуха,монтиран на главата.Но и медната тръба по принцип има най-добър топлообмен,не мисля че ще и трябват серпентини отгоре.Може обаче да се поувеличи дължината и да се импровизира серпентина,например,дори и да е само с една навивка.
пишман_майстор - майстор
Точно това ми мина и на мен през ум. Това ме притесни, но исках и друг да го потвърди. Май ще отпаднат като избор. Това с навивките, така ще бъде , защото компресорната глава ( то всъщност е моноблок с мотор ) ще я сложа в/у едни тампони за климатик . Идеята е да намаля шума и вибрациите предавани на бутилката , както и живота на самата глава да се удължи ( лагери, пети и т.н. ) , но пък постави под въпрос тръбата от главата до възвр. клапан . И тъй като има вариант така да извия тръбата, че хем да се охлажда от перката на главата, хем и заради тампоните да я удължа с една навивка и така да я подвържа към възвр. клапан. Така няма да се скъса и ще може да поеме вибрациите.
Някой да си е правил някакви експерименти със заглушаване на засмуквания въздух? Да се намали общия шум още.
PIP - майстор
Аз наскоро ходих до фирма от която пазарувам водопроводни части и оборудване за парно и питах за поцинковани и медни тръби за моята твърда връзка и ми препоръчха тея неръждавейки, които уж издържали до 16 бара, но явно нямам да рискувам и аз. Мерси.
koveslav - майстор
чет ное 05, 2020 6:24 pmпишман_майстор написа:
Някой да си е правил някакви експерименти със заглушаване на засмуквания въздух? Да се намали общия шум още.
Единия вариант е с лабиринтно преминаване през филтър с подобен обем на оригинала,така се пести обем,но това влияе на скоростта и инерцията на въздуха и е възможно да се отрази на дебита.Другия вариант е на принципа на автомобилните гърнета,но трябва да се изработи филтърна кутия с по-голям обем.Докато ползвах компресор от ЗИЛ му бях сложил комплект въздушен филтър от Трабант,да не кажа голяма дума,ама се чуваха почти само клапаните на компресора.Ефекта беше много добър,но и вида на цялата машина не ме кефеше...
dragozow - майстор
Тези гъвкавите не издържат или поне не дълго. Аз имам оригинални медни или алуминиеви на Abac, но са изкривени точно за техните бутилки и глави и шанса да станат е малък. Можеш да си купиш тръба и да я огънеш и разшириш ако имаш с какво. Другия вариант е водопроводни, виждал съм в сервиза самоделки на клиенти, държат. Мека връзка по-скоро не, има вибрации, топло / студено и не изкарват много, повечето са правени за вода и друго налягане без вибрации. Да не говорим, че повечето по магазините са с посредствено качество, трябва да намериш някаква много хубава, нямам представа от къде, тези от кварталната железария или някой голям маркет не стават, масово продават едно и също.
  • 1
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 33

Тема "Компресор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: