• 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 33
Ел. инструментите. Консумативи.
bulhomes2 - майстор
Около 75 литра (50 литра бутилка + 50 метра тръби 25 мм). 10 бара.
ZEDYCUS - майстор
Малко много въпроси. :) :?
1. С какъв вътрешен диаметър маркуч с бързи връзки да взема за малък компресор 25литра бутилка(Май е стар български 1994г Хела пълни бутилката за 1мин, 30секунди до 8 атмосфери, няма надписи други)
Ще се ползва с такер за игли и скоби (чудя се на Райдер или на Макита Аф 505) и евентуално с малък пистолет за боядисване.
2. Къде в Пловдив продават масло и въздушни филтри за компресори. И до колко се пълни, окото трябва да е покрито или по малко.
3. Трябва ли да слагам кондензо отделител и вентил за регулиране на налягането сега няма.

Прикачен файл

IMG_20150318_152659.jpg
Последна промяна от ZEDYCUS на съб мар 21, 2015 9:00 pm, променено общо 1 път.
Chefo77 - майстор
По 1 - аз съм с 6 мм, някакъв италиански, който не можеш да го изцапаш и прегънеш, нито да го оплетеш - за такер е достатъчен.
По 2 - браво бре, как се сети да сравняваш Райдър с Макита 505. Нищо общо.
По 3 - нямам идея.
По 4 - добре е да има и двете. Влагата на такера вероятно няма да му пречи (а и ти предполагам можеш да я точиш от време на време), но ако боядисваш - задължително.

Не зная колко киловата е мотора, но 1.30 секунди да пълни бутилка 25 литра ... :? :lol:
Последна промяна от Chefo77 на съб мар 21, 2015 7:26 pm, променено общо 2 пъти.
bagera1 - специалист
мисля че е по-добре 8мм мъркуч и по-добре български отколкото навитите китайци- тези които сами се сгъват и прегъват
За кондензо-ловителя и регулатора са ти задължителни, особено с малък литраж при боядосван. С регулатора си правиш изхода на 3 бара примерно и боядисваш докато налягането в компресора не падне под тях, така ще избегнеш постоянното регулиране от пистолета. Водата също е кофти, особено за боята
ZEDYCUS - майстор
:-D Чефо грешка на пръста 1мин и 30секунди. Оправих го. Не ги сравнявам макитата и райдера, чудя се дали да вкарвам повече пари за нещо което ще изпозвам сравнително рядко.
Ще търся значи регулатор и отделител.
Като се събудя в понеделник ще видя накъде се е наклонил и ще ходя да разгледам. :partyman:
griffin - майстор
Зедекус ако свикнеш да ползваш такера ще ти се услади и ще искаш да упдейтваш :). Аз така в началото си мислех че ще мина с електрически и преминах през една камара такери и нейлъри докато намеря това което ме устройва :).
Аз съм за два отделителя даже, последно пръсках едни вратички верно с много малък компресор но имаше влага и във втория отделител пред самия пистолет. За такера поне тия които съм държал се иска по ниско налягане 3-5ат, аз обикновенно карам около 4 така че трябва да регулираш изхода си по някакъв начин такера няма винт.
ZEDYCUS - майстор
Грифин от кой такер си си доволен, че още се чудя. А отделители с регулатор ще взема, но монтажа ще е малко гаден, дали да не ги монтирам под пресостата или преди изхода на бързата връзка.

Прикачен файл

IMG_20150318_152838.jpg

Прикачен файл

IMG_20150318_152949.jpg
bulhomes2 - майстор
Няма ли друг изход тоя балон. Добре е да си имаш един с пълното налягане за гайковерти и други. Всъщност само такерите и бояджийския пистолет искат по-малко налягане.
Имам такер за скоби Райдер и за пирони Праксайд. Работят и двата и съм доволен, но не съм работил с марков, че да им разбера недостатъците.
griffin - майстор
Амии за пирончета ползвам такова малко повече от две години http://www.axminster.co.uk/axminster-aw ... rad-nailer, за скоби имам един от моделите на лидъл който кове пирони и скоби с бързо разглобяемата човка. Белия е наковал бая т.к вече свикнах да го ползвам често. С лидълския се появи един проблем зе да изпуска малко главата но след леко шлайфане с шкурка и сглобяване на всичко и той е наред. За монтажа на групата дай малко повече снимки ако може от страната на пресостата, при мен се наложи да срежа леко един чарк на отделителя за да мога да го събера над бутилката, но дори и отстрани да го сложиш както ти е в момента винтила едва ли ще имаш проблем, най-много да му теглиш някой ритник ако ще ти е по земята :). Регулатор с отделител има цял модул има и отделни два елемента доколкото съм виждал в нет-а.
ZEDYCUS - майстор
bulhomes2
Няма ли друг изход тоя балон. Добре е да си имаш един с пълното налягане за гайковерти и други. Всъщност само такерите и бояджийския пистолет искат по-малко налягане.
Имам такер за скоби Райдер и за пирони Праксайд. Работят и двата и съм доволен, но не съм работил с марков, че да им разбера недостатъците.
Няма друг изход само този в средата на балона с бързата връзка. Ако сложа тетка :arrow: единия изход директно бързата връзка, на другия изход регулатора с отделителя. Мисля ще стане? По принцип гайковерт не ми трябва, имам на батерия. То този компресор няма да може да захрани такъв на въздух. И аз нямам опит с обикновени такери и маркови и все още се чудя, какъв да е.
Грифин ето снимка откъм пресостата. Мисля да е на рафт като теб, че на земята няма да има място :) Този твоя модел е на почти една цена с Макитата Аф505, в бг вървят към 190-200лв. :? Интересното е дали твоите скоби ще станат за макитата едно означение им дават 18g. В аксмистъра са по евтини от БГ.

Прикачен файл

22032015767.JPG
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 33

Тема "Компресор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: