• 1
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
Ел. инструментите. Консумативи.
пишман_майстор - майстор
Ако си запознат с конструкцията на компресора, ще видиш , че няма никакво значение посоката на въртенето, за засмукването и помпенето. Има значение при определени модели единствено за мазането му. При други и охлаждането му ( при модели с отделен помпещ блок )
Конкретно в тоя случай : вероятен проблем с пластините в главата, счупени или напластени с мръсотия ( те реално изпълняват ролята на клапани )
bigdragon - майстор
Заминал ти е всмукателния клапан на компресора...
Може само да е попаднало нещо, ще се рзминеш само с почистване.
Иначе, смана на пластината, ако клапана е пластинчат, ако е
паричка (тарелка), смяна на паричката и пружината.
Gladiator_BG - специалист
Здравейте
имам 24-литровия жълт ABAC и за домашни цели ми беше достатъчен. Най вече за такер и помпене на гуми + чистене на детайли по колата с пистолета за въздух. Опитах да го ползвам и за боядисване на дребни неща /автомобилна врата, кашпа, конструкцията на подвижно BBQ и др/, но определено не е подходящ за това.
Ще го заменя с 50 литров и се колебая между три модела.
1. ABAC MONTECARLO L20 => Лесно достъпни части, сервиз и поддръжка
2. Chicago Pneumatic CPRA 50 MS20 MS
3. Chicago Pneumatic CPRA 50 L20 MS

От малкото мнения за марката чикаго пневматик прочетох само позитиви. Каква е разликата между двете глави MS20 и L20

Кой от трите ще върши работа за не професионална / полу професионална употреба и в редки случаи боядисване? Вероятно ще се ползва 20-30 пъти в годината.
joro_kem - специалист
в случая определящ е дебита на компресора, а не обема на бутилката. линкът е примерен, да не се счита за реклама: https://gav-bulgaria.com/%D0%B1%D1%83%D ... %BF%D1%80/
dragozow - майстор
Abac, Chicago Pneumatic, Balma, Michelin, Fini(различават се) и още няколко фирми са в една група. Някои споделят общи части под различните марки. Тези, които си посочил са за гаража и разни дреболии.
Gladiator_BG - специалист
вт апр 23, 2024 5:28 pmdragozow написа:
Тези, които си посочил са за гаража и разни дреболии.
Да това е целта ... нещо задоволително до 500лв за гаражни неща и да може от време на време да се ползва за боядисване на дребни неща.
ПП1: тепърва ще правя и тръбна инсталация, като съм приготвил и един стар бойлер да надува до 8 бара. Манометри, филтри, клапани и т.н. ще се взимато допълнително
ПП2: Обезателно монофазен. Нямам 3 фази.
пишман_майстор - майстор
С посочените компресори ще е зор автобояджилък, дори и врата да е.
Конденза дето се отделя е проблема, а той се дължи на конструктивния тип компресор.
Ако ще се правят автодетайли, врати, калници и прочие, най-добре да се търси отсега нещо подходящо. Ново ли , втора ръка ли, но да има дебит при ниски обороти на компреосрната глава. Такива са склонни към по-слабо отделяне на конденз . Отделно със добавяне на втора, трета бутилка по пътя на въздуха + филтри се подобряват драстично нещата.
Ако ще е моноблок ( мотор с глава в един блок ) , гледай да е на 1400об/мин. Поне 350л/мин ефективни . Това е абс.минимум за такава дейност .
Вече ако ще се боядисват и цели коли, там работата става дебела и литрите ги умножи по 2 за минимума.
ji4kata - помощник
Да попитам и аз в тази тема,да не отварям нова. Възстановявам един компресор с ресивър 500 литра,който ще ползвам за лична употреба в домашна хоби работилница . По данни от табелката, която още се чете пише Remcomp 5.5kw,LB75 ,880L/min,1040rpm. Главата е с три цилиндъра. Та въпросния компресор дали ще става за боядисване на големи детайли ,като гаражни врати и за пясъкоструйка ? Също мисля да си направя и еърлифт почистване на кладенеца.
Последна промяна от ji4kata на ср апр 24, 2024 9:23 am, променено общо 2 пъти.
dragozow - майстор
вт апр 23, 2024 6:06 pmGladiator_BG написа:
вт апр 23, 2024 5:28 pmdragozow написа:
Тези, които си посочил са за гаража и разни дреболии.
Мисълта ми беше, че при 50 л бутилка и дебит 200 - 250 литра в момента в който пръснеш с пистолета, компресора ще се включи и няма да смогне за да довършиш, тоест трябва да го чакаш. Такива компресори не са за бояджийство, освен ако не е някоя дреболия.
Да това е целта ... нещо задоволително до 500лв за гаражни неща и да може от време на време да се ползва за боядисване на дребни неща.
ПП1: тепърва ще правя и тръбна инсталация, като съм приготвил и един стар бойлер да надува до 8 бара. Манометри, филтри, клапани и т.н. ще се взимато допълнително
ПП2: Обезателно монофазен. Нямам 3 фази.
ji4kata - помощник
ср апр 24, 2024 6:12 amdragozow написа:
вт апр 23, 2024 6:06 pmGladiator_BG написа:
вт апр 23, 2024 5:28 pmdragozow написа:
Тези, които си посочил са за гаража и разни дреболии.
Мисълта ми беше, че при 50 л бутилка и дебит 200 - 250 литра в момента в който пръснеш с пистолета, компресора ще се включи и няма да смогне за да довършиш, тоест трябва да го чакаш. Такива компресори не са за бояджийство, освен ако не е някоя дреболия.
Да това е целта ... нещо задоволително до 500лв за гаражни неща и да може от време на време да се ползва за боядисване на дребни неща.
ПП1: тепърва ще правя и тръбна инсталация, като съм приготвил и един стар бойлер да надува до 8 бара. Манометри, филтри, клапани и т.н. ще се взимато допълнително
ПП2: Обезателно монофазен. Нямам 3 фази.
От тук прочетеното разбирам,че поне за боядисването няма да имам проблем,щом за един пистолет за боядисване се изисква въздух 250 литра и повече.Ще си правя ремонти и освежаване на двора и всичко метално(ограда ,гаражни врати,портал) искам да си го боядисам с пистолет и тук ще се ползва най активно компресора. После за гаража,който ми е и хоби работилница,няма да се ползва много. От пясъкостуйка се отказах.
  • 1
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34

Тема "Компресор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: