• 1
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 34
Ел. инструментите. Консумативи.
krasko_ood - специалист
Имам едно глупаво питане.
До колко атмосфери стандартно е разчетена да издържи една компресорна бутилка? Питането ми е с цел да проверя пресостата дали ще изключва при зададено налягане или ще трябва да го подменя.
bigdragon - майстор
На табелката на бутилката пише.
preslav - майстор
По принцип всяка стандартна бутилка е окомплектована с предпазен клапан (една бронзова джуджавка с халкичка на нея), за сигурност тази халкичка може да се дръпне при неголямо налягане за да е сигурно, че клапанът не е заклинил в годините.
krasko_ood - специалист
Ще го проверя. Компресора е втора ръка, като гледам бутилката е минимум 50 литрова. и е доста масивен.
preslav - майстор
Подсказката ми беше, че предпазният клапан е сложен точно за случаите, в които пресостатът е неизправен т.е. включваш компресора, изчакваш да се вдигне малко налягането, проверяваш предпазния клапан и оставяш компресора да работи докато се самоизключи или избие клапана.
dragozow - майстор
Баланс вентила на повечето компресори избива на 11 - 12 бара. Иначе тестовете на бутилките са на много повече. По каталозите на Abac съм гледал само бутилки, има такива с работно 16 бара и тежат почти двойно на тези на 11 бара.
krasko_ood - специалист
При първоначалното стартиране за около минута вдигна минимално налягане и пробвахме клапана работеше. Но решетката малко е смачкана и първо ще я възстановя и после ще премина на тестови изпитания за налягане.
Последна промяна от krasko_ood на чет юни 18, 2020 9:38 am, променено общо 1 път.
bigdragon - майстор
чет юни 18, 2020 5:38 amdragozow написа:
........По каталозите на Abac съм гледал само бутилки, има такива с работно 16 бара и тежат почти двойно на тези на 11 бара.
Е да де:

На бутилката пише...
bigdragon - майстор
чет юни 18, 2020 9:36 amkrasko_ood написа:
При първоначалното стартиране за около минута вдигна минимално налягане и пробвахме клапана работеше. Но решетката малко е смачкана и първо ще я възстановя и после ще премина на тестови изпитания за налягане.
В никакъв случай не ходете на тестовото налягане на бутилката с въздух.
Това се прави с несвиваем флуид, казва се хидравлична проба.

За пресостата може, ако налягането е по-ниско от работното на бутилката.
dragozow - майстор
чет юни 18, 2020 9:37 ambigdragon написа:
чет юни 18, 2020 5:38 amdragozow написа:
........По каталозите на Abac съм гледал само бутилки, има такива с работно 16 бара и тежат почти двойно на тези на 11 бара.
Е да де:

На бутилката пише...
На известните производители пише, на китайските масово няма табела и не са сертифицирани.
  • 1
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 34

Тема "Компресор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: