• 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 33
Ел. инструментите. Консумативи.
Фитилчо - майстор
Никога не съм имал такер, но усещането ми е, че ще ползвам този с пирони повече(когато работя с дърво). Другият остава някак на заден план.
Ако това е така, то по-добрият вариант е да се вземе нещо малко и удобно за пирони и нещо непретенциозно за скоби.
Според мен вземи си нещо леко,хубаво и удобно за пирончета да си бачкаш често с него и нещо не толкова марково за скоби . :)
Вземи си чупеща се връзка за мъркуча на края на такера, много по удобно е :wink:

Кондензо уловителя често съм виждал да слагат там, където се слага мъркуча. Но това са били системи със инсталация за въздух по стените. Мисля си, не е нужно да е близо до компресора.

Каква е оптималната дължина на пироните, които трябва да стреля пищова за пиронйе? :?
ZEDYCUS - майстор
Ще ползвам пирони само 25 и 50 мм. Скоби май по скоро не.
bulhomes2 - майстор
Твоя пресостат ми се вижда по-различен. Доколкото виждам контролира само мотора от налягането в самата бутилка. Докато на повечето, които съм виждал са комбинирани с регулатор за налягането и изход за въздух. Тоест - пресостата командва мотора кога да включва, че да има налягане в бутилката, а регулатора настройваш за исканото налягане за работа. Така имаш по-голям запас. Наскоро си поръчах отделен регулатор, който ще е за бъдещото ми бояджийно - http://www.ebay.com/itm/261537958187?_t ... EBIDX%3AIT така че по магистралите ми да си имам високо налягане.
Chefo77 - майстор
Много малко са пневматичните такери, които коват и пирони, и скоби. 505 на Макита не е от тях.
nikolaizl - напреднал
Относно масло и филтри, аз викам" Киров" да ми обслужват комресора (в службата) та си мисля ,че при тях ще може да се намери.
griffin - майстор
Зедекус пресостата е малко по различен от моя но мисля че може да сложиш тетка и под самия пресостат там където се съединява с бутилката, като гледам поне външно моя просто има нещо като разклонител там от където излиза и изхода :) (нямам кой знае какви познания така че може и да пробваш ако ти се занимава). Скобите са на размери 18G се водят най-често ползваните като размер 16G са по-големи 23G са по малки и доколкото знам без глава. Макитата чефо и е фен, но аз като купувах моя разликата между макитата и моя беше към 30-на лири а за моя си зех и резервно бутало така че не знам колко съм се минал :). И аз подкрепям тезата отделен нейлър и отделен такер за скоби, ако вземеш комбиниран може да ти е по сложно да целиш къде ще отиде пирона, или поне на мен ми е по трудно да предвиждам де. При мен най-много се харчат 25мм пирончета, но често се налага да ползвам 15 или 50 зависи какво правиш. Акса въпреки че по спецификация няма кове и 10мм пробвал съм го :). Иначе не те убеждавам да земеш един или друг такер, моя няма мек нос което може би за някои е минус, но в практиката поне при мен не е кой знае какъв проблем. Скоби съм ползвал на таквайс, някакви от марката на бриколажа в българия и предимно на лидъл запасявам като пускат. Да си призная разлика в качеството на пироните не намирам(може би не мога да ги преценя правилно). Ако има алуминиеви пирончета бих бил доволен, но поне за сега не съм намерил :) би било много удобно да не трябва да внимавам къде слагам пирончетата като ги кова :lol:
ZEDYCUS - майстор
Ще потърся в Пловдив магазин за пневматика, да видя какви фитинги да взема, че по интернет се обърквам от резби и накрайници. :rolleyes: И ще помисля къде ще ми е по удобно да навържа регулатора.
Май засега клоня към Макитата, а пироните от англия. А пистолет за скоби , може да почакам от Лидл като го пуснат пак. :partyman:
Chefo77 - майстор
А защо пирони от Англия, Райдър имат доволно добри пирони на доволно добра цена - 25-иците им са между 8 и 9 лева за 5 000 броя. И не са толкова по-лоши от италианските на 15 лева от Каммартон. В Аветисян пък внасят някакви безименни (абе имат, ама на китайски), които са под 3 лева за около 3 000 броя - като набарам от тях 25-ици, вземам колкото има. :)
Не съм казал, че съм фен на Макитата, просто 505 е на най-ниска цена от "марковите", предлагани в България. И е много по-добра от Райдърите и т.н. евтинджоси. Не съм твърдял, че си се минал с Аксминстър-а, ако си останал с такова впечатление!
Бих посъветвал Зедикус да си вземе машинка с добър сервиз в България, защото с електрическия Такуайз, който имам, такъв си го вкарах, че не е истина - 200 лева на вятъра. Тях в момента ги внасят Валерий, но внасят само машините ... ако стане нещо в гаранционния срок, сменят цялата, ако е извън него ... супата.
Райдър имат пневматичен такер за скоби - ако държиш на пневматика за скобите, също е някакъв вариант. Аз имам електрически Новус за скоби, преди това имах едно малко Ферм-че ... зависи и какви скоби искаш да ковеш.
griffin - майстор
Чефо базикам се :) и да съм се минал и да не съм се тая :), мен просто не ми се даваха повече пари за такер и заложих на по ниска цена и предположих че качеството на тоя дет зех е кат другите неща на акса (добро). Аз повече ел. такер освен може би тия за тапицерии дето коват само до 15мм няма да си зема с ръка на сърцето го заявявам. Ел такер изисква много притискане при работа и детайлите почват да мърдат уморяваш се повече и т.н, и аз имам един таквайс дето събира прах долу ама нема на кой да го харижа :) та за сега събира прах. За мебелните такерчета може би е практично да са електрически т.к е по леко за работа.
Иначе за скобите и пироните съм съгласен с чефо каквото и да земеш няма да има кой знае каква разлика според мен, ОСВЕН ако не успееш да намериш от някъде алуминиеви пирончета :-D.
ZEDYCUS - майстор
Навързах вчера пневморегулатора. Взех го от Гаматех Варна(коректни се оказаха, първия излезе боклук- изпуска от врътката, връщането и пращането на втория читав , беше за тяхна сметка :prayer: ) Първо го монтирах без колена, но стана нисък и при влачене на компресора, щеше да опира и го повдигнах с коляното. Оставих и свободен накрайник за помпене на гуми, преди регулатора.
Днеска ударих севтето на пистолета за пирони от Николай. :partyman: Mалко е да се каже, че съм доволен. За първи път пипам такъв пищов(със скоби съм работил матраци навремето) голям кеф опуках поне 50 бр. Не съм му свикнал и имаше празни удъри. :cool:
[youtube] https://www.youtube.com/watch?v=GkvasUuYI0A [/youtube]

Прикачен файл

kompresor.JPG
Последна промяна от ZEDYCUS на чет апр 02, 2015 10:07 pm, променено общо 2 пъти.
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 33

Тема "Компресор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: