• 1
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 33
Ел. инструментите. Консумативи.
dragozow - майстор
Тези тихите и безмаслени са такива изпълнения с много глави отгоре, особено ако са с голям дебит като този от снимката. Този от линка не е холандски, типа бутилка, главите, клапаните и пресостата са си чисти китайци. Конструкцията на компресора е сложна, комбинацията от малка бутилка с много дебит е хубава. Колко ще е надеждно всичко това съм скептичен. Почти за толкова пари се взима и подобен бутален от реномирана марка.
preslav - майстор
чет окт 15, 2020 6:16 pmbulhomes2 написа:
Става. За боядисване става. Винтоверт пневматичен не съм срещал и предполагам, че имаш предвид гайковерт. Обикновено ги дават 10 бара. На тоя са писали 8. Тук не бих казал твърдо, че е ОК. За дребни детайли с малък песъкоструй предполагам също няма да има проблем.
Мъй, мъй пневматични винтоверти https://www.google.com/search?rlz=1C1GC ... 38&dpr=1.5 нищо, че най-вероятно питането е за гайковерт. Стандартно налягането на всички пневматични инструменти е 6.2 Bar тъй, че 8-те бара дори ще трябва да се редуцират.
Безмаслените компресори (като цяло) са с по-кратък живот от другите - казвам го информативно. Подобна конструкция от 4 компресорчета има само едно предимство, че ако "кихне" едно от компресорчетата все още може да се работи с по-нисък дебит.
Най-големият зор за компресора ще е песъкоструя, нямам идея дали заявеният дебит ще стигне, а тези компресори не са предвидени да работят нон-стоп.
PIP - майстор
Аз поръчах atlas copco с почти същите спецификации (бутилката е 270л) за малко повече пари. Модела е почти идентичен с abac 4900, но цената е малко по-добра и ми е по-размер – моделите на abac с 270л ги дават 68см, а аз ще го слагам зад врата, където отстоянието между нея и стената е 62см и 270л-вия модел на атлас е 56см. Драгозов, иначе щях да ти се обадя, надявам се няма проблеми, понеже обещах. Поръчах и два филтъра за него, надявам се да вършат работа, защото са една трета от цената на компресора.
Моя грешка гайковерт. Препоръчайте някой компресор в този бюджет. Благодаря
PIP - майстор
пет окт 16, 2020 10:12 ambulhomes2 написа:
Аз бих купил този - https://www.olx.bg/ad/kompresor-za-vazd ... f81d77468c
Поредната безумна обява в продавалника. Никакво описание, 1000л/мин, а на снимката компресор с 3hp мотор. Едно с едно няма, а цената по-висока от чисто нов с гарнция. Компресор на старо без да се знае произхода и как е ползван е руска рулетка.
dragozow - майстор
пет окт 16, 2020 9:08 amPIP написа:
Аз поръчах atlas copco с почти същите спецификации (бутилката е 270л) за малко повече пари. Модела е почти идентичен с abac 4900, но цената е малко по-добра и ми е по-размер – моделите на abac с 270л ги дават 68см, а аз ще го слагам зад врата, където отстоянието между нея и стената е 62см и 270л-вия модел на атлас е 56см. Драгозов, иначе щях да ти се обадя, надявам се няма проблеми, понеже обещах. Поръчах и два филтъра за него, надявам се да вършат работа, защото са една трета от цената на компресора.
Няма проблем, то на практика е същото, разликата е в пресостата и решетката. Abac слагат пресостати Condor и пластмасови решетки с отвори само където трябва да влиза и излиза въздух.
PIP - майстор
Здравейте, някой има ли отзиви от GAV F-200 или подобен кондензоотделител. По принцип търся liquid water separation system, т.е.. първия филтър от групата, филтрите след това ги имам. Може и друг, но да върши работа. И гледам предлагат и модел с автоматично 'празнене', има ли смисъл да се плаща за подобна екстра? Благодаря.
preslav - майстор
пон окт 26, 2020 8:38 amPIP написа:
Здравейте, някой има ли отзиви от GAV F-200 или подобен кондензоотделител. По принцип търся liquid water separation system, т.е.. първия филтър от групата, филтрите след това ги имам. Може и друг, но да върши работа. И гледам предлагат и модел с автоматично 'празнене', има ли смисъл да се плаща за подобна екстра? Благодаря.
Този и всички подобни кондензоотделители не са това, за което повечето хора си мислят. Това нещо няма да ти отдели влагата разтворена във въздуха, а само вече образувалия се конденз по въздушните магистрали. Основното отделяне на влага от вече сгъстения въздух е в ресивера (бутилката на компресора) - там си заслужава да се монтира автоматичен кондензоотделител от подобен тип https://bims-bg.com/wp-content/uploads/ ... TD-M_S.pdf Според нуждите от по-нататъчно осушаване на въздуха се предлагат осушители (изсушители) - машинки подобни на малък хладилник, в които преминаващият въздух се охлажда до към 3 градуса и така се отделя останалия конденз https://www.mehanik.bg/pnevmatichna-tehnika/izsushiteli . Ако е нужно (не и в твоя случай) още по-дълбоко осушаване на въздуха се използват адсорбционни осушители https://ld-gmbh.com/bg/products-1_2413
Има една малка подробност, осушителят трябва да е правилно оразмерен т.е. не може да се избере само по картинка и някакви параметри на етикетчето.
PIP - майстор
Първо мерси за мнението. За сега търся конкретно liquid water separation system филтър точно за кондезираните капки. Вече съм купил филтри DD10+ и PD10+ и ще ползвам схема „А“, но препоръчват да се сложи подобен кондензоуловител преди тях.
Плана ми е: компресор –къса гъвкава връзка/маркуч – 8-10м твърдо трасе/серпентина от поцинковани тръби, мед или нераждавейка, което да охлади колкото е възможно въздуха, за да кондензира част от влагата преди самите филтри и възмносто за дрениране на конденза преди тях. Вариантите с хладилника/осушителя ги обмислях, но първо ще пробвам без тях, понеже съм извън бюджета и без това, а и на мен няма да ми е основна дейност боядисването.
Така че за сега питането ми е за подобен кондензоотделител, защото има доста предлагане, но марките и моделите са ми непознати и не знам кое е менте и кое е истинско.
  • 1
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 33

Тема "Компресор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: