• 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 33
Ел. инструментите. Консумативи.
bulhomes2 - майстор
Мнението е цензурирано от администратор
iva6ki - специалист
Аз мога да споделя лични наблюдения когато е на топло (темп. над 10 градуса) не източвам въздуха, ако ми е в гаража и няма да го ползвам деня повече задължително си го източвам, изхождам от презумцията че на ниска температура маслото е втърдило и да му е лесно да включи. За конденза когато се сетя профилактично отвивам пробката (винаги има-колко зависи къде и колко съм го ползвал) :wink:
themask - специалист
Не знам защо винаги се създава такъв проблем, когато някой пита подобен общ въпрос. Според мен в такива случаи знаещите хора би трябвало да отговорят по следния начин: 1. Прави се така-и-така, защото... 2. Прави се така-и-така, защото... Иначе информация в нета много. Колко от нея е вярна е друг въпрос. Затова човек трябва да се научи да отсява... и също така да не пише просто, за да убие малко време. То има и много хора, които вярват в хомеопатията, но никой не може да обясни защо.
Preslav, извинявай, но какви са тия фирмени тайни? Аз зададох най-базов, тъп въпрос :) В една друга тема на друг мой тъп въпрос започнаха да ми говорят за разработки на военните. #-o
themask - специалист
iva6ki написа:
Аз мога да споделя лични наблюдения когато е на топло (темп. над 10 градуса) не източвам въздуха, ако ми е в гаража и няма да го ползвам деня повече задължително си го източвам, изхождам от презумцията че на ниска температура маслото е втърдило и да му е лесно да включи. За конденза когато се сетя профилактично отвивам пробката (винаги има-колко зависи къде и колко съм го ползвал) :wink:
Това ми е другата чуденка. Имам една стаичка в гаража, в която в момента е 10 градуса (може да падне до 8 ). Мислех да сложа там компресора и да пусна тръби насам-натам из гаража. Въпросът е дали е удачно на такава температура да го държа.
Последна промяна от themask на пон дек 12, 2016 11:11 am, променено общо 1 път.
bulhomes2 - майстор
Прочети темата отначалото! Там съм описал как ми се запали един замръзнал компресор. Лошото не е толкова в замръзването на конденза (който е в бутилката), колкото в замръзването на маслото. Всички заводски са с разтоварващ клапан и пресостат и останало налягане в бутилката няма да попречи на мотора да развърти компресора, но замръзналото масло е проблема. Затова не повтаряйте грешката ми да оставате включен компресор в студовете!
themask - специалист
bulhomes2 написа:
Прочети темата отначалото! Там съм описал как ми се запали един замръзнал компресор. Лошото не е толкова в замръзването на конденза (който е в бутилката), колкото в замръзването на маслото. Всички заводски са с разтоварващ клапан и пресостат и останало налягане в бутилката няма да попречи на мотора да развърти компресора, но замръзналото масло е проблема. Затова не повтаряйте грешката ми да оставате включен компресор в студовете!
Да, видях, но не мисля, че при 7-8 градуса ще замръзне маслото (на предишния пост беше сменило осмицата и скобата с емотикон). Другото е, че през зимата надали ще го ползвам изобщо.
iva6ki - специалист
themask написа:
iva6ki написа:
Аз мога да споделя лични наблюдения когато е на топло (темп. над 10 градуса) не източвам въздуха, ако ми е в гаража и няма да го ползвам деня повече задължително си го източвам, изхождам от презумцията че на ниска температура маслото е втърдило и да му е лесно да включи. За конденза когато се сетя профилактично отвивам пробката (винаги има-колко зависи къде и колко съм го ползвал) :wink:
Това ми е другата чуденка. Имам една стаичка в гаража, в която в момента е 10 градуса (може да падне до 8 ). Мислех да сложа там компресора и да пусна тръби насам-натам из гаража. Въпросът е дали е удачно на такава температура да го държа.
Зависи колко време искаш да го имаш ( в книжката на моя пише да не се използва при темп. под 5 градуса). По малките бензиностанции компресори бол малки на снега и леда и си работят ама не изкарват дълго. Идеята на източването е първото включване при студено масло и околна температура да му е възможно най лесно, натам нема спирачки ;). За конденза в бутилката нема спасение (капки да са ама има колкото и малко). Въпроса е за какво го ползваш и с какви инструменти от там и до колко трябва да се намали влагата към уредите. За домашни цели и ползване има кондензоуловител за 9лв или Пневмоподготвяща група за пневматична система RAIDER RD-AF02 40-50лв и си решаваш проблема, за професионално нещата са доста по сложни.
preslav - майстор
Мнението е цензурирано от администратор
bulhomes2 - майстор
Най обичам анонимни отворковци. Като си толкова мъж си посочи координатите и има вариант да ми кажеш "глупак" в очите.
lov - майстор
Чисто приятелски не е лошо малко да смениш тона мисля че никой не е ползвал чак толкова груби изрази.
А щом толкова много тропаш за тези винтове компресори я вземи че обясни на аудиторията тука колко струва подмяната само на един сепаратор и то не на 100 киловатов компресор а на нещо по мъничко. Да не забравиш и да кажеш на колко време се сменя той. А също не е лошо да да споменеш и как става осушаването на въздуха. Сам каза че си нямаш компресор ма има хора дето имат и то няколко включая и винтови. Па им се е случвало да пипат и по такива за които ти споменаваш, а и такива дето не си и виждал щото са по дърти от тебе. :-D
Апропо тука е форум за направи си сам а не за промишлени компресори и всеки сам си решава до каква степен му е необходимо очистване. Така че всякакви методи и начини за тази цел са допустими. И след като си толкова компетентен в место да плюеш да беше обяснил как да си направи колегата по удачна конструкция на кондензоуловителя. Не е лошо да покажеш черно на бяло къде в инструкциите е записано че трябва след всяка работа в края на деня или при какъв по дълъг престой системата да бъде спирана с изравнявания на налягането. :? А не да обясняваш как някой ти го е казал по време на обучението.
  • 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 33

Тема "Компресор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: