• 1
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
Ел. инструментите. Консумативи.
PIP - майстор
вт ное 21, 2023 1:02 pmbrum написа:
Ефективно качих с 50% въздуха дето можех да ползвам и вкарах компресора да помпи в по-разтоварени режими (от 2 до 8 бара, а не от 4 до 8 бара).
Ако беше така нямаше да има по-малки маркучи. Има значение, но не е 50%. По-трудно се работи с дебели маркучи, освен това има значение и размера на фитингите.
brum - майстор
По-трудно се работи, факт. Вместо 10 метра маркуч от лидл си направих 2.5 метра маркуч. Щуцери за 13мм маркуч от алиекспреса и маркуч от тоя дето поливах по двора с него. Остават фитингите, ама ефекта от тях е минимален на фона на 10 метра маркуч на 6мм.
PIP - майстор
Аз ползвам 15м 9мм маркуч, който е свързан към около 10м фиксирано трасе. Не че ми се иска толкова дълъг маркуч, но се налага.
пишман_майстор - майстор
При такива ситуации ( дълги трасета) е добре да се сложи в края още един ресивър/бутилка от компресор без компресорна глава , но с изведен редуцир. Всички останали "излишни" отвори да се запушат. Оттам един маркуч - според необходимата работа.
За дълги трасета ( за постоянно ) пластмасови водопроводни тръби стават . Издържат спокойно на 10 бара ( тия по-дебелите за топлата вода )
За "увеличаване" на дебита на малък моноблок : принципно е трудно, но с помощта на една прахосмукачка , на която изхода може да се подвърже маркуч ( руската Ракета примерно ) и да се подвърже/стегне на смук.отвор на компресора . Включването да става през пресостата на компресора ( да се изведе едно контактче за включване на прахосмукачката ) .
Колко точно ще е ефекта , няма как да кажа, тъй като много са факторите зависещи от този резултат ( състояние на компресора , дебита му в минута при 6 бара и т.н. )
Лично съм го правил това на самоделка и подвързана към нея доп. прахосмукачка в юношеските си години. Ефектът тогава беше приличен.
П.п. ако ми остане време, ще пробвам на един от моите малки компресори и старата все още налична Ракета от време оно , да видим с колко се съкращава помпенето.
dragozow - майстор
вт ное 21, 2023 12:02 pmJack52 написа:
Някъде има ли тема: как да увеличим дебита на малък 24 л компресор?
Имам такъв, но идва малко слабичък за пневматични инструменти...
Не съм предвидил да купувам по-голям, та си мисля за някаква допълнителна бутилка :?:
Не, но има теми за повредени компресори..

За боядисване, особено на големи детайли трябва освен голяма бутилка и голям дебит.
Сварочник - помощник
Здравейте.Използвам темата да попитам за нещо,което наскоро ми направи впечатление :) Значи купих компресор FIAC монофазен, с 200лтр. бутилка. Главата е 350лтр. в минута.Той е съвсем нов още, ползвал съм го има няма два часа. Като източих конденза от бутилката, излиза бял като мляко. Това значи че главата духа по малко масло.Та мислех си ,това нормално ли е за нов компресор??? :)
пишман_майстор - майстор
Едва ли нещо притеснително , просто си мисля, че след 5-6 източвания ще се "оправи" цвета. Нов е, вероятно някакво покритие в бутилката според мен.
В моментите в които съм точил конденз с малко масълце в него, няма бял цвят , по-скоро безцветна с лек ръждив отенък, течност леко омазнена.
preslav - майстор
Следи нивото на маслото и направи първата смяна според инструкцията, използвай препоръчаното от производителя масло.
Няма за какво да се притесняваш докато си в гаранция.
Сварочник - помощник
Да, Благодаря ви :) , днес източих пак конденза, като че ли се изчиства,излезе малко мръсна вода само. :)
Здравейте,искам да използвам темата,за проблем с компресор Stanley 24l.Вчера исках да го ползвам но като го включа,вероятно върти наобратно защото вместо да засмуква въздух през филтъра(пластмасовия охлюв),той духа и не може да вкара налягане в бутилката си.Някой знае ли каква е причината и да помогне със съвет?
  • 1
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34

Тема "Компресор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: