• 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 34
Ел. инструментите. Консумативи.
profesionalist_wood - майстор
ZEDYCUS написа:
Навързах вчера пневморегулатора. Взех го от Гаматех Варна(коректни се оказаха, първия излезе боклук- изпуска от врътката, връщането и пращането на втория читав , беше за тяхна сметка :prayer: ) Първо го монтирай без колена, но стана нисък и при влачене на компресора, щеше да опира и го повдигнах с коляното. Оставих и свободен накрайник за помпене на гуми, преди регулатора.
Днеска ударих севтето на пистолета за пирони от Николай. :partyman: Mалко е да се каже, че съм доволен. За първи път пипам такъв пищов(със скоби съм работил матраци навремето) голям кеф опуках поне 50 бр. Не съм му свикнал и имаше празни удъри. :cool:
[youtube] https://www.youtube.com/watch?v=GkvasUuYI0A [/youtube]

Внимавай,много е опасен. Забивай ги когато детайла е добре закрепен щото....имаше пострадали колеги с пробити пета и ръце.
Иначе честито за придобивката
griffin - майстор
А да ти е честито, кат му свикнеш ще ти се окаже един от най ползваните инструменти :-D. За колко зе регулатора с отделителя ако не е тайна?
ZEDYCUS - майстор
Мерси , дано го използвам често :)
Ей го http://www.gamateh.com/product/9048/kon ... fr-80.html Сложих и това преди такера http://www.gamateh.com/product/9051/vaz ... ar-10.html
От тях взех и бързите връзки, моята се оказа, че е някаква по стар модел и уредите не се надяваха. :?
Бая порових да намеря за тая цена, в Пловдив бяха все над 35лв, тоя поне имаше вид. :partyman:
griffin - майстор
Цената наистина изглежда добре :).
Омаслитела може да ти пречи преди пистолета, поне на мен ми е кофти да седи там и го махнах, така и събира прах.
ZEDYCUS - майстор
Трябва да правя едни дълги горни шкафчета- да събера боклуците от къщи и ще видя така ще пречи ли. Ако се пречка ще го махна. :toimonster:
milev5 - специалист
Да попитам има ли значение каква марка пневмо група ще взема ?
В смисъл има на Райдър за 30лв или да търса нещо за 70-80лв.Ще се ползва от време на време за боядисване.
Дайте идеи.
bulhomes2 - майстор
За боядисване не ти трябва пневмо група. Даже е вредна. Трябва ти само кондензоуловител. В пневмогрупата едното е кондензоуловител, а другото - омаслител. Ползва се при пневматични инструменти, но не и за боядисване.
bigdragon - майстор
Изображение
bulhomes2 написа:
За боядисване не ти трябва пневмо група. Даже е вредна. Трябва ти само кондензоуловител. В пневмогрупата едното е кондензоуловител, а другото - омаслител. Ползва се при пневматични инструменти, но не и за боядисване.
Чак пък вредна?
В групата има и регулатор на налягане (редуцир), което за боядисване си е екстра.
За омаслителая е така, или не го пълниш с масло, или си добавяш отклонение преди него за обезмаслен въздух. Може да ползваш тапата от обратната страна на манометъра, ако има такава, ако не с тройник преди манометъра или между двете чашки...
bulhomes2 - майстор
Ами аз съм хвърлял детайли заради капчица вода, а теб като не те бърка масло. Като разглобиш групата да влизаш между кондензоуловителя и омаслителя вече не е група, а въпроса беше за групата дали ще върши работа.
bigdragon - майстор
bulhomes2 написа:
Ами аз съм хвърлял детайли заради капчица вода, а теб като не те бърка масло. Като разглобиш групата да влизаш между кондензоуловителя и омаслителя вече не е група, а въпроса беше за групата дали ще върши работа.
Такива грешки се получават най-често, когато дълго време не си ползвал маркучите и преди да ги закачиш на пистолета, не си ги продухал достатъчно. Аз не хвърлям детайлите, а ги измивам с разредител и боядисвам отново...

Пневмогрупата се състои от три възела:

1.Регулатор на налягане, черната врътка върху първата чашка;

2.Комбиниран влагоуловител и механичен филтър, намират се в първата чашка. Те са задължителни, когато имаш редукция от високо към ниско налягане, поради намаляване на температурата на газа, според законите на термодинамиката, следва кондензиране на влагата, разтворена във сгъстения въздух;

3.Омаслител, втората чашка, задължителен е когато се използват пневматични инструменти с подвижни части, винтоверти, пневмоцилиндри, пневмоъглошлайфи и др. по този начин се осигурява масло за триещите се детайли. Омаслителя работи като такъв, когато във втората чашка има масло с подходящ вискозитет.

При боядисване е достатъчно да затворите притока на масло от омаслителя с помощта на винта за регулиране на маслото. Намира се отгоре на втората чашка, до стъклената гляделка на капките масло. Задължително продухайте омаслителя от последната капка масло и маркуча, в него остава масло и ако е стоял дълго, маслото се събира на капки по вътрешната повърхност. Най-добре за бояджийски цели използвайте друг гарантирано сух маркуч...
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 34

Тема "Компресор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: