• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 33
Ел. инструментите. Консумативи.
fotenliev - специалист
Здравейте колеги искам да ви питам за компресор за въздух чудя се между няколко модела да ми кажете някои критики и похвали за моделите .Няма да боядисвам коли просто по някой път ми е трябвало да издухам нещо или да пръсна нещо малко,наложи ми са една беседка да лакирам с четка две седмици иначе не повече от два дена работа, ония ден пак ми трябваше и пак няма и се реших най накрая да си купя гледам в баумакс са пуснали някакви nuair super boxy цена 200лв , nuair carry revolution air 250лв. какво ще кажете видях в нета и на енхел BT-AC 180 Kit 170лв ,енхел сух BT-AC 200/24 OF 260лв .На мен нещо ми се наби на окото този на нуаир от 200лв. ама не знам дали ще върши работа и каква е разликата между сухия и масления

Прикачен файл

einhell-bt-ac-200-24-of-bg-142212.jpg
einhell-bt-ac-200-24-of-bg-142212.jpg (6.44 KиБ) Видяна 24047 пъти

Прикачен файл

хенкел.jpg
хенкел.jpg (21.18 KиБ) Видяна 24047 пъти

Прикачен файл

250лв..jpg
250лв..jpg (29.96 KиБ) Видяна 24047 пъти

Прикачен файл

200лв.jpg
200лв.jpg (48.47 KиБ) Видяна 24047 пъти
v_tan - специалист
:?
Последна промяна от v_tan на вт фев 28, 2012 9:17 pm, променено общо 1 път.
v_tan - специалист
Ползвам компресор на Abac - 24литра контейнер за въздух, 1,5киловата. Моят е с компресорно тяло с масло, а гледам че този с бутилката пише че е сух. Не знам дали е добър вариант, освен може би малко по-малките габарити. Против съм тези измислици без съд за съхранение на въздух, защото имат много малък дебит. Моя го ползвам и за боядисване с пистолет, ограничил съм го да ми подава 4,5 бара (а той помпа резервоара до 8,0) и пак го изчаквам, защото не смогва. Мисля че е по добре с реервоар.
m_markovski - специалист
Имам сух компресор като този Einhell - купуван от Баумакс преди около година - 10bar/24l, има ги и сега около 220лв. Оттам си купих и маркучи и комплект от 5 части за боядисване, продухване, почистване и тн.
Успях да боядисам сравнително добре разни дървени детайли, включително едрогабаритни, така че ако го купуваш като мен за инцидентно ползване в малка работилница е ОК. Но, понеже е сух компресор, трябва да внимаваш да не го прегрееш, понеже тефлоновите пръстени на буталото ще попрегорят и повече няма да имаш компресор. Освен това е доста шумен (отдавам го пак на това, че е сух), което мен ме дразни и се принудих да го включвам в гаража, а да го ползвам отвън при затворена врата. Затова си мисля, че ако сега трябва да купувам бих взел пак 24л, но маслен, за да съм по-спокоен. Разликата в цените е минимална. Колкото до по-малките компресори, които споменаваш - те също са сухи, шумни и с по-малък дебит. Така, че моят съвет е 24л маслен.

Стр 18 - http://www.baumax.bg/flyer/2012/BG-Flye ... .html#/18/. Не правя реклама, мога да изтрия линка ако някой се сърди.
MrMurdjo - майстор
Според мен тези портативните са просто духалки. Компресор без бутилка и регулатор на налягането на изхода не ми го хвали.
btt - специалист
Аз имам този на ейнхел, който е като куфар.

От 2 години. Ползвам го за гуми на кола, колело и да издухвам разни работи- прашни инструменти, gsm-и и т.н.- Работи.
За мен е предимство, че е портативен и го слагам между един гардероб и стената. Такъв с бутилка няма къде да сложа.

Имай впредвид, че трудно ще боядисваш с него. Той е бутален и в инструкцията му пише, че на всеки 4 мин. работа трябва да почива 6мин.
dragozow - майстор
Може ако боядисваш...GSM-и :)
bulhomes2 - майстор
Нашия е с 50 литрова бутилка и определено за боядисване не става. Работи почти непрекъснато и трябва да чакаш.

МНОГО ВАЖНО ЗА КОМПРЕСОРА!!! Никога не го оставяйте включен. Нашия зимата позамръзмнал и не успял да завърти. Мотора се е мъчил, мъчил, загрял до толкова, че се замозапалил. Добре, че беше някакъв празник и комшията пекъл пържоли навън, та изгоря само полвината работилница.
dragozow - майстор
Аз продавам компресори и тия 25/50 литра определено не стават за боядисване. Много хора се пробват ама като съсипеш детайла и материала чак се вижда. Много важно за компресорите да ги спрете първо от пресостата и след това от контакта. Пресостата разтоварва въздуха по системата и така като се пусне е лесно да завърти. Аз много се ядосвам на хора които изключват всичко директно от контакта като котлон.
v_tan - специалист
Така е. Слабички са за боядисване тия с 24литровите бутилки.. трябва си чакане, но за малки детайли или работа, която не изисква безупречни резултати стават. А проблема с 50 литровите според мен е, че повечето които съм виждал са със същата мощност на компресора като на 24 литровите, само че с по-голяма бутилка(запас от въздух). Все пак взимай компресор с бутилка, по възможност маслен.

bulhomes2 как така е замръзнал? Буталото ли?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 33

Тема "Компресор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: