• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 34
Ел. инструментите. Консумативи.
dragozow - майстор
И според мен по-мощния двигател компренсира по-голямата бутилка за да дава същия дебит. Това са данните на производителя, той не лъже като повечето. Произвежда само компресори, глави и помпи за всякакви нужди. За всеки случай тия компресори не са за истинска работа, а по-скоро да си помпаш гумите или да си почистиш компютъра. На истинските компресори цените тръгват от към 700-800 лв и то за комбинация 50 литра бутилка и 250 литрова глава.
preslav - майстор
Аз бих отишъл в един от магазините на dragozow за да се ориентирам на място - човекът не е казал нито една глупост до сега.
Иначе и на мен ми се иска понякога да си купя нещо за 300 лв. ама да ми върши същата работа като онова за 700 - уви безплатен обяд няма.
И все пак всичко зависи от възможности, потребности, способност да се четат инструкциите и СТРИКТНО да се спазват.
dragozow - майстор
Тия хоби компресори няма как да вършат работа като професионалните с отделна глава и мотор. Ако го напънете на работа ще се скапе много бързо. Истината е че много се лъже с параметрите и произхода на машините. Виждал съм страшни глупости по етикети и машини които се продават за немски, френски и т.н., а са си чисто китайски. Над 80% от машините на пазара са с произход Китай и е глупаво това да се крие. Китай отдавна не е символ на нискокачествена стока, такива са стоките без производител упоменат по етикетите. Масово се внасят такива машини, нямат документация, CE сертификати и т.н. Единственото предимство е че са много евтини, останалото са само недостатъци.
Лъчезар - специалист
dragozow написа:
Тия хоби компресори няма как да вършат работа като професионалните с отделна глава и мотор. Ако го напънете на работа ще се скапе много бързо. Истината е че много се лъже с параметрите и произхода на машините. Виждал съм страшни глупости по етикети и машини които се продават за немски, френски и т.н., а са си чисто китайски.
Ей това е горчивата истина. Това е и причината да не мога да се ориентирам кое да избера.
Това ако е сайт на производител http://www.blackanddecker.ae/en/powerto ... partner/2/ , само погледнете параметрите, които споменават. Не че имам нещо против марката, но като видя такава информация и ми става противно, да гледам как си петни името. Така ги водят в България http://www.onlinemashini.bg/kompresor-5 ... p5050/3479 сайта е примерен, по всички е така.

На мен лично не ми трябва за нещо конкретно, но дори и три пъти в годината да ми се наложи, да не се моля на някой. Преди няколко месеца ползвах айнхела, който до скоро беше на промоция в практикер 190лв, пише входящ дебит 165л. Комшията си го ползва вече няколко години и то редовно. Боядисвах си мотора на лодката с него и горе долу ми свърши работа, само трябваше да го чакам малко повече да вдигне налягане. Затова си мисля и търся нещо около 200-250 входящ дебит. Тъпо е да се пише този параметър, но това слагат по табелките, както и пикова мощност.

Ето тези параметри според мен ще ми вършат работа, а и цената за хоби си е добра.http://www.onlinemashini.bg/kompresor-w ... cb-24/1609

dragozow, уважавам твоето мнение и те питам, непосилни ли са тези характеристики на тази цена? Говоря за хоби техника, която като загрее, ще седна и ще пия едно кафе докато изтине.
dragozow - майстор
Именно за това говоря, тоя компресор е с произход Германия колкото аз съм немец. За дебита съм по-скоро скептичен, но няма как да съм сигурен дали съм прав. Този е 1.5 kw и дава 220 литра/мин. Друг е 1.8 kw и дава 120 литра/мин. Лесно може да се провери ако имаш някаква машина която изисква например 150 литра/мин за да работи, ако и свърши въздуха значи лъжат. Както и да смяташ имай предвид че от входящия дебит до изходящия се губят около 20% по самата система.
fotenliev - специалист
и аз да се включа малко иначе колегата като вика енхела е по добра цена от блак и декера а пък са с едни параметри иначе на мен няма да ми трябва постоянно надали ще го ползвам и един път на месец просто като ми потрябва да имам а не да се ядосвам и кой ще предложите енхела или блак и декера кой е по добър
Лъчезар - специалист
Опа не съм казал, че е по добър. Просто декера лъжат мъжката или въобще си спестяват каквато и да е информация.
Сам можеш да сравниш кой какви тт данни има http://www.blackanddecker.co.uk/powerto ... partner/2/
http://einhell.bg/?p=1256

Айнхела съм го ползвал и върши работа, но с изчакване. Имам колега с CP2525 мога да го пробвам и него, но как да ги сравня. Искам да е точно. Освен да пробвам за колко време достигат 8бара или нещо друго. Давайте предложения.
М/у другото айнхела е само с един манометър.
bigdragon - майстор
Лъчезар написа:
М/у другото айнхела е само с един манометър.
Той затова е и по-евтин.
Вторият манометър е на регулатора на налягане след балона. В балона имаш 8 бара, а след това имаш регулатор на каквото си искаш налягане...
preslav - майстор
Лъчезар написа:
Искам да е точно. Освен да пробвам за колко време достигат 8бара или нещо друго. Давайте предложения.
М/у другото айнхела е само с един манометър.
Писах дълго, а после сайтът изчезна - извинявам се ако се получи някакво дублиране на постовете!
Засечката колко време ще е нужно за да се запълни еднакъв обем с 8 бара е точна - имай предвид, че малките обеми ще доведат до по-голяма грешка - трябва точно да мериш времето.
По-голям дебит може да се получи от същата глава ако се увеличат оборотите, но всеки знае какво се случва с износването тогава.
Разликата не е един манометър - разликата е в редуцира след който мериш налягането с втория манометър - изключително полезно е да можеш сам да определяш налягането на изхода на бутилката (ресивера) защото по стандарт пневмо инструментите работят на 6 бара, но за бояджийски нужди ти трябва по-малко - редуцира не е екстра, а необходимост!
Лъчезар - специалист
bigdragon написа:
Лъчезар написа:
М/у другото айнхела е само с един манометър.
Той затова е и по-евтин.
Вторият манометър е на регулатора на налягане след балона. В балона имаш 8 бара, а след това имаш регулатор на каквото си искаш налягане...
Това беше една от причините да не се го взема.

preslav, мисля по един клип да направя, от преди включването и да продължа и след това. Така можем дори да разширим моделите. Хайде всеки който има 24 и 50 литрови компресори да се включва.
Ако имате и други предложения, казвайте, че смятам да ги наобиколя тия дни.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 34

Тема "Компресор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: