• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 34
Ел. инструментите. Консумативи.
Chefo77 - майстор
Моят компресор също има само един манометър - от него се регулира изходящото налягане. Това означава, че по принцип изключва на 8 атмосфери, нали? Или вдига по-високо налягане, а 8-те атмосфери са валидни само за изхода?
Как да засичаме времето - от напълно празен до самостоятелно изключване или манометър на изхода, нагласен на някакво налягане и от включване след падане под това налягане до изключване?
preslav - майстор
Chefo77 написа:
Моят компресор също има само един манометър - от него се регулира изходящото налягане. Това означава, че по принцип изключва на 8 атмосфери, нали? Или вдига по-високо налягане, а 8-те атмосфери са валидни само за изхода?
Как да засичаме времето - от напълно празен до самостоятелно изключване или манометър на изхода, нагласен на някакво налягане и от включване след падане под това налягане до изключване?
Развий/завий врътката за да виждаш на манометъра налягането в бутилката, а не това на изхода (налягането на изхода да е равно на онова в бутилката), засичай от напълно празна бутилка до достигането на 8 бара по манометъра - пресостатите не са супер точни, може да изключи на 8.5 бара, може и по-рано (отделен е въпроса доколко са точни манометрите)!
Chefo77 - майстор
ОК, утре ще го замеря и ще пусна резултат. Само да не се пръсне бутилката, че ще ме гледате в новините :lol: :lol:
dragozow - майстор
Аз се учудвам че има компресори без редуцир, но икономията ражда чудеса.
preslav - майстор
Chefo77 написа:
ОК, утре ще го замеря и ще пусна резултат. Само да не се пръсне бутилката, че ще ме гледате в новините :lol: :lol:
Ще се опитам да ти го кажа просто, но не знам дали ще ми се получи:
-Пресостатът определя кога да се изключи захранването на мотора за да спре компресора и да не се надува повече бутилката, там и да искаш не можеш да пипаш без да знаеш къде и как - т.е. няма как да те четем по новините.
-Редуцир вентила на изхода на бутилката ти дава възможност да намалиш изходното налягане - НЯМА КАК ДА ГО УВЕЛИЧИШ, но въртейки врътката му можеш по манометъра да отчиташ какво имаш в бутилката - това е идеята (да спреш хронометъра, когато в бутилката имаш стандартните 8 бара), в същото време ще видиш и на какво налягане сработва пресостата ти - до 10 бара няма причина да се притесняваш.
Лъчезар - специалист
А трябва и клапан да има, така че никакви притеснения да нямаш.
Предлагам да се направи видеоклип с каквото и да е. Заснимането да започне преди включването на компресора, когато се включи да се акцентира върху манометъра до пълното спиране. След това се спира и клипа. Така смятам няма мърдане.
Ще ги качваме в youtube или другаде, пък ако някой срещне проблеми с това да ми ги изпраща, аз ще ги качвам.
Айде успех!
Chefo77 - майстор
Нямам грижи да снимам докато работи, само дето трябва да е без звук, че ще пръсне колоните :) :)
Нали може да се отвърти крана на манометъра, но да няма нищо закачено след него - да се елиминират "течове" от инструмента? Той си е на бърза връзка.
preslav - майстор
Chefo77 написа:
Нямам грижи да снимам докато работи, само дето трябва да е без звук, че ще пръсне колоните :) :)
Нали може да се отвърти крана на манометъра, но да няма нищо закачено след него - да се елиминират "течове" от инструмента? Той си е на бърза връзка.
Точно така
Chefo77 - майстор
Минута и 50 секунди - 24 литрова.
Повече инфо и клипче - довечера, сега бегам :)

Довечера е. Ето клипче:

  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 34

Тема "Компресор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: