• 1
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 33
Ел. инструментите. Консумативи.
PIP - майстор
dragozow, какво ти е мнението за abac a39b 200l 4hp компресор за ползване с пистолет за пръскане (~265л). Преди няколко дни говорих с вносителя на абак и препоръчаха b5900 5.5hp, но го намирам само с 270литрова бутилка и е над бюджета ми та се чудя. Вносителя ме праща при вас за покупката, но още не мога да реша, а пистолета съм го поръчал. Казаха, че b5900 главата е много добра, аз се бях насочил към 4900, но давала проблеми и не го откривам наличен, та затова обмислям a39b.
dragozow - майстор
пет юни 26, 2020 11:48 pmkoveslav написа:
Никога не съм виждал глава с надпис АВАС,надписите на компресорите Абак са само на бутилките. Най-често на изброените глави има етикет FNA SPA,или не се споменава производител,а има само етикет с цифров код.Глава B2800B с чугунен цилиндър на NUAIR от почти две години се продава с около 150лв надолу спрямо същата продавана като АБАК на нашия пазар.Етикетите залепени отстрани на картерите на двете марки са направо еднакви,а няма никакава логика,ако Абак е производителя да продава много по-скъпо от търговеца на когото продава.Частите продавани под марката NUAIR също са еднакви по параметри с тези на Абак,а са доста по-евтини.И отговарят,пробвано!
По кодовете за поръчка се вижда кой е производител, Abac прави главите. B2800B при нас е 298 лв с безплатна доставка и подарък литър масло. Ако ги махна мога да ти я дам на 240 лв, на колкото ще намериш и същото с етикет Nuair. За да е със 150 лв по-евтина трябва да струва 150 лв, което няма как да стане.
dragozow, какво ти е мнението за abac a39b 200l 4hp компресор за ползване с пистолет за пръскане (~265л). Преди няколко дни говорих с вносителя на абак и препоръчаха b5900 5.5hp, но го намирам само с 270литрова бутилка и е над бюджета ми та се чудя. Вносителя ме праща при вас за покупката, но още не мога да реша, а пистолета съм го поръчал. Казаха, че b5900 главата е много добра, аз се бях насочил към 4900, но давала проблеми и не го откривам наличен, та затова обмислям a39b.
Пълни сравнително бързо и ще ти свърши работа. За боядисване винаги е по-добре по-голяма бутилка и глава, особено ако боядисваш големи детайли. Ще ти дам пример с приятел гумаджия с две машини, мъчеше едни 150 литрови от други марки, които работеха непрекъснато и само се чупеха. Взе Pro B6000/270 и миряса, само му сменя маслото вече повече от две години, концентрира се върху работата си, а не върху компресора. B5900/200 може да се поръча, но минаваш в Pro серията, някъде за около месец ще дойде. Цената му идва около 2 400 лв, но на 2 229 лв взимаш същата комбинация с безплатна доставка, но на бутилка 270 литра. Разликата е в това, че B5900/270 взимам много повече бройки и отстъпката ми е по-голяма, а B5900/200 е много рядко продавана комбинация. B4900 не знам какви проблеми дава, имаме сервиз и наблюденията ми са други. Вносителя правилно те е насочил към нас, защото ние сме вносителя :)

Изображение

Може да се поръча и B4900/200, към 1 900 лв е цената.

Изображение
koveslav - майстор
съб юни 27, 2020 6:51 amdragozow написа:
По кодовете за поръчка се вижда кой е производител, Abac прави главите. B2800B при нас е 298 лв с безплатна доставка и подарък литър масло. Ако ги махна мога да ти я дам на 240 лв, на колкото ще намериш и същото с етикет Nuair. За да е със 150 лв по-евтина трябва да струва 150 лв, което няма как да стане.
Абак B2800B е на 370лв доста години и то без охладителя на въздуха.Цената 298,която споменаваш е съвсем от скоро.А NUAIR B2800B е на 240 от поне две години комплект с охладителя,ползваме вече две такива,перфектно се държат.Даже B3800 на NUAIR e на около 330лв още от началото на предлагането им тук,докато на АБАК цената беше към 450+ лв.Цял компресор NUAIR 100л с глава B2800B с 1,5kW мотор е 800лв срещу 50л Абак със същите параметри и абсолютно същите означения CM2/250 и т.н. При 2,2kW и 320л/мин разликите в цените на същите компресори стават още по-големи,като Абак пак е с по-малка бутилка примерно 90 вместо 100 и пак е по-скъп и т.н. и т.н......
А колкото до марките и италианската търговия,още от едно време са майстори.На времето преди китайската ера имаше италиански марки с по няколко различни имена,само с променена поредица на едни и същи букви в имената.Така даваха едновременно търговски представителства на няколко различни търговци на един и същи пазар и имаха по няколко търговски представителя във всяка държава и всичките продаваха "различни марки" с "различно качество" и на различни цени :D :D
dragozow - майстор
Което не променя факта, че не е със 150 лв по-евтина. Малките глави вече се правят в китайските заводи, от там и цената е по-ниска. Цената от 298 е от поне година насам. При B3800 нещата са подобни, 374 лв с безплатна доставка и литър масло, ако ги махнем става 334 лв, което е почти същото. Ако сравняваш със синята серия на Abac, да, винаги са по-скъпи. От жълтата и червената серия при Abac са по-евтини от Nuair. Жълтата е по-близо до Nuair като цени, но пресостата, възвратния клапан и редуцир вентила са китайски, до като при синята серия пресостата е Nema (Италия) или Condor (Германия), редуцир вентила също е италиански. Дори бързата връзка е италианска, другата също става до като не решиш да я завиеш/отвиеш и установиш, че материала е прекалено мек, чупил съм такива с ключ 18 и то без да ги напъвам кой знае колко. Та различните фирми от групата имат почти еднакво ценообразуване, просто имат различни серии на различни цени. Колкото до представителство и внос, дават на всеки, който иска да зареди някакво количество и го устройва. Все по-малко марки дават изключително представителство, оставят вносителите да работят кой както иска.
PIP - майстор
съб юни 27, 2020 6:51 amdragozow написа:
Пълни сравнително бързо и ще ти свърши работа. За боядисване винаги е по-добре по-голяма бутилка и глава, особено ако боядисваш големи детайли. Ще ти дам пример с приятел гумаджия с две машини, мъчеше едни 150 литрови от други марки, които работеха непрекъснато и само се чупеха. Взе Pro B6000/270 и миряса, само му сменя маслото вече повече от две години, концентрира се върху работата си, а не върху компресора. B5900/200 може да се поръча, но минаваш в Pro серията, някъде за около месец ще дойде. Цената му идва около 2 400 лв, но на 2 229 лв взимаш същата комбинация с безплатна доставка, но на бутилка 270 литра. Разликата е в това, че B5900/270 взимам много повече бройки и отстъпката ми е по-голяма, а B5900/200 е много рядко продавана комбинация. B4900 не знам какви проблеми дава, имаме сервиз и наблюденията ми са други. Вносителя правилно те е насочил към нас, защото ние сме вносителя :)
Аз ще пръскам мебели, врати и подобни в малък мащаб, но няма да е ежедневно и въпроса е да стига за качествена работа, но без излишно презапасяване, като ако се ползва от бояджия всеки ден. Под вносител имам предвид https://www.airbg.net, където ме посъветваха да не взимам b4900 към койго се бях насочил точно заради това, че е горната серия с двустейджните глави. Мерси.
dragozow - майстор
Да, те внасят винтовите, буталните ги взимат от нас, а ние винтовите от тях. Точни момчета са, това са бившите работници от фалиралия Киров. За мебели ще ти свърши работа, няма кой знае големи детайли или интензивно пръскане. Може да се поръча исканата комбинация.
PIP - майстор
Ок, супер, в момента подготвям направата на ограда и навес помещение, където ще е компресора и като го направя ще се свържа. Мерси.
Здравейте,
Интересува ме дали този компресор ще стане за боядисване на някой детайл от автомобила, винтоверт и евентуално песъкоструй :)
https://www.onlinemashini.bg/profesiona ... rQQAvD_BwE

Блазни ме ниското ниво на шум. Някакви други варианти влизащи в този бюджет? Благодаря
bulhomes2 - майстор
Става. За боядисване става. Винтоверт пневматичен не съм срещал и предполагам, че имаш предвид гайковерт. Обикновено ги дават 10 бара. На тоя са писали 8. Тук не бих казал твърдо, че е ОК. За дребни детайли с малък песъкоструй предполагам също няма да има проблем.
koveslav - майстор
чет окт 15, 2020 10:50 amachooo написа:
Здравейте,
Интересува ме дали този компресор ще стане за боядисване на някой детайл от автомобила, винтоверт и евентуално песъкоструй :)
https://www.onlinemashini.bg/profesiona ... rQQAvD_BwE

Блазни ме ниското ниво на шум. Някакви други варианти влизащи в този бюджет? Благодаря
Това според мен е една огромна глупост.Четири компресорчета по 750W и 120-130л/мин не правят голям компресор.Ако всяко от тези компресорчета самостоятелно е здрава и надеждна машина,комбинирани така те биха били нещо.Но нито ПВ-то им(продължителността на непрекъсната работа),нито характеристиките им са ок за профи машина. А и за децибелите не съм сигурен-тези 50 Дб са нивото на шума на всяко едно по отделно,като работят четири този параметър не се ли променя? Съдя по стоматологичните компресори,с които имам взимане-даване и които на практика са със същите глави(само че са само с по една такава двуцилиндрова глава) и са точно с такава мощност и дебит като отделните глави на този компресор.
  • 1
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 33

Тема "Компресор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: