• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 10
Ел. инструментите. Консумативи.
Никога не съм имал такер, но усещането ми е, че ще ползвам този с пирони повече(когато работя с дърво). Другият остава някак на заден план.
Ако това е така, то по-добрият вариант е да се вземе нещо малко и удобно за пирони и нещо непретенциозно за скоби.
Според мен вземи си нещо леко,хубаво и удобно за пирончета да си бачкаш често с него и нещо не толкова марково за скоби . :)
Вземи си чупеща се връзка за мъркуча на края на такера, много по удобно е :wink:

Кондензо уловителя често съм виждал да слагат там, където се слага мъркуча. Но това са били системи със инсталация за въздух по стените. Мисля си, не е нужно да е близо до компресора.

Каква е оптималната дължина на пироните, които трябва да стреля пищова за пиронйе? :?
от ZEDYCUS » нед мар 22, 2015 9:09 am
Ще ползвам пирони само 25 и 50 мм. Скоби май по скоро не.
от bulhomes2 » нед мар 22, 2015 9:33 am
Твоя пресостат ми се вижда по-различен. Доколкото виждам контролира само мотора от налягането в самата бутилка. Докато на повечето, които съм виждал са комбинирани с регулатор за налягането и изход за въздух. Тоест - пресостата командва мотора кога да включва, че да има налягане в бутилката, а регулатора настройваш за исканото налягане за работа. Така имаш по-голям запас. Наскоро си поръчах отделен регулатор, който ще е за бъдещото ми бояджийно - http://www.ebay.com/itm/261537958187?_t ... EBIDX%3AIT така че по магистралите ми да си имам високо налягане.
от Chefo77 » нед мар 22, 2015 9:45 am
Много малко са пневматичните такери, които коват и пирони, и скоби. 505 на Макита не е от тях.
от nikolaizl » нед мар 22, 2015 10:34 am
Относно масло и филтри, аз викам" Киров" да ми обслужват комресора (в службата) та си мисля ,че при тях ще може да се намери.
от griffin » нед мар 22, 2015 12:20 pm
Зедекус пресостата е малко по различен от моя но мисля че може да сложиш тетка и под самия пресостат там където се съединява с бутилката, като гледам поне външно моя просто има нещо като разклонител там от където излиза и изхода :) (нямам кой знае какви познания така че може и да пробваш ако ти се занимава). Скобите са на размери 18G се водят най-често ползваните като размер 16G са по-големи 23G са по малки и доколкото знам без глава. Макитата чефо и е фен, но аз като купувах моя разликата между макитата и моя беше към 30-на лири а за моя си зех и резервно бутало така че не знам колко съм се минал :). И аз подкрепям тезата отделен нейлър и отделен такер за скоби, ако вземеш комбиниран може да ти е по сложно да целиш къде ще отиде пирона, или поне на мен ми е по трудно да предвиждам де. При мен най-много се харчат 25мм пирончета, но често се налага да ползвам 15 или 50 зависи какво правиш. Акса въпреки че по спецификация няма кове и 10мм пробвал съм го :). Иначе не те убеждавам да земеш един или друг такер, моя няма мек нос което може би за някои е минус, но в практиката поне при мен не е кой знае какъв проблем. Скоби съм ползвал на таквайс, някакви от марката на бриколажа в българия и предимно на лидъл запасявам като пускат. Да си призная разлика в качеството на пироните не намирам(може би не мога да ги преценя правилно). Ако има алуминиеви пирончета бих бил доволен, но поне за сега не съм намерил :) би било много удобно да не трябва да внимавам къде слагам пирончетата като ги кова :lol:
от ZEDYCUS » нед мар 22, 2015 12:46 pm
Ще потърся в Пловдив магазин за пневматика, да видя какви фитинги да взема, че по интернет се обърквам от резби и накрайници. :rolleyes: И ще помисля къде ще ми е по удобно да навържа регулатора.
Май засега клоня към Макитата, а пироните от англия. А пистолет за скоби , може да почакам от Лидл като го пуснат пак. :partyman:
от Chefo77 » нед мар 22, 2015 2:06 pm
А защо пирони от Англия, Райдър имат доволно добри пирони на доволно добра цена - 25-иците им са между 8 и 9 лева за 5 000 броя. И не са толкова по-лоши от италианските на 15 лева от Каммартон. В Аветисян пък внасят някакви безименни (абе имат, ама на китайски), които са под 3 лева за около 3 000 броя - като набарам от тях 25-ици, вземам колкото има. :)
Не съм казал, че съм фен на Макитата, просто 505 е на най-ниска цена от "марковите", предлагани в България. И е много по-добра от Райдърите и т.н. евтинджоси. Не съм твърдял, че си се минал с Аксминстър-а, ако си останал с такова впечатление!
Бих посъветвал Зедикус да си вземе машинка с добър сервиз в България, защото с електрическия Такуайз, който имам, такъв си го вкарах, че не е истина - 200 лева на вятъра. Тях в момента ги внасят Валерий, но внасят само машините ... ако стане нещо в гаранционния срок, сменят цялата, ако е извън него ... супата.
Райдър имат пневматичен такер за скоби - ако държиш на пневматика за скобите, също е някакъв вариант. Аз имам електрически Новус за скоби, преди това имах едно малко Ферм-че ... зависи и какви скоби искаш да ковеш.
от griffin » нед мар 22, 2015 2:14 pm
Чефо базикам се :) и да съм се минал и да не съм се тая :), мен просто не ми се даваха повече пари за такер и заложих на по ниска цена и предположих че качеството на тоя дет зех е кат другите неща на акса (добро). Аз повече ел. такер освен може би тия за тапицерии дето коват само до 15мм няма да си зема с ръка на сърцето го заявявам. Ел такер изисква много притискане при работа и детайлите почват да мърдат уморяваш се повече и т.н, и аз имам един таквайс дето събира прах долу ама нема на кой да го харижа :) та за сега събира прах. За мебелните такерчета може би е практично да са електрически т.к е по леко за работа.
Иначе за скобите и пироните съм съгласен с чефо каквото и да земеш няма да има кой знае каква разлика според мен, ОСВЕН ако не успееш да намериш от някъде алуминиеви пирончета :-D.
от ZEDYCUS » чет апр 02, 2015 9:21 pm
Навързах вчера пневморегулатора. Взех го от Гаматех Варна(коректни се оказаха, първия излезе боклук- изпуска от врътката, връщането и пращането на втория читав , беше за тяхна сметка :prayer: ) Първо го монтирах без колена, но стана нисък и при влачене на компресора, щеше да опира и го повдигнах с коляното. Оставих и свободен накрайник за помпене на гуми, преди регулатора.
Днеска ударих севтето на пистолета за пирони от Николай. :partyman: Mалко е да се каже, че съм доволен. За първи път пипам такъв пищов(със скоби съм работил матраци навремето) голям кеф опуках поне 50 бр. Не съм му свикнал и имаше празни удъри. :cool:
[youtube] https://www.youtube.com/watch?v=GkvasUuYI0A [/youtube]

Прикачен файл

kompresor.JPG
Последна промяна от ZEDYCUS на чет апр 02, 2015 10:07 pm, променено общо 2 пъти.
ZEDYCUS написа:Навързах вчера пневморегулатора. Взех го от Гаматех Варна(коректни се оказаха, първия излезе боклук- изпуска от врътката, връщането и пращането на втория читав , беше за тяхна сметка :prayer: ) Първо го монтирай без колена, но стана нисък и при влачене на компресора, щеше да опира и го повдигнах с коляното. Оставих и свободен накрайник за помпене на гуми, преди регулатора.
Днеска ударих севтето на пистолета за пирони от Николай. :partyman: Mалко е да се каже, че съм доволен. За първи път пипам такъв пищов(със скоби съм работил матраци навремето) голям кеф опуках поне 50 бр. Не съм му свикнал и имаше празни удъри. :cool:
[youtube] https://www.youtube.com/watch?v=GkvasUuYI0A [/youtube]

Внимавай,много е опасен. Забивай ги когато детайла е добре закрепен щото....имаше пострадали колеги с пробити пета и ръце.
Иначе честито за придобивката
от griffin » чет апр 02, 2015 9:32 pm
А да ти е честито, кат му свикнеш ще ти се окаже един от най ползваните инструменти :-D. За колко зе регулатора с отделителя ако не е тайна?
от ZEDYCUS » чет апр 02, 2015 10:06 pm
Мерси , дано го използвам често :)
Ей го http://www.gamateh.com/product/9048/kon ... fr-80.html Сложих и това преди такера http://www.gamateh.com/product/9051/vaz ... ar-10.html
От тях взех и бързите връзки, моята се оказа, че е някаква по стар модел и уредите не се надяваха. :?
Бая порових да намеря за тая цена, в Пловдив бяха все над 35лв, тоя поне имаше вид. :partyman:
от griffin » чет апр 02, 2015 10:13 pm
Цената наистина изглежда добре :).
Омаслитела може да ти пречи преди пистолета, поне на мен ми е кофти да седи там и го махнах, така и събира прах.
от ZEDYCUS » чет апр 02, 2015 10:21 pm
Трябва да правя едни дълги горни шкафчета- да събера боклуците от къщи и ще видя така ще пречи ли. Ако се пречка ще го махна. :toimonster:
от milev5 » нед фев 28, 2016 12:01 pm
Да попитам има ли значение каква марка пневмо група ще взема ?
В смисъл има на Райдър за 30лв или да търса нещо за 70-80лв.Ще се ползва от време на време за боядисване.
Дайте идеи.
от bulhomes2 » нед фев 28, 2016 6:11 pm
За боядисване не ти трябва пневмо група. Даже е вредна. Трябва ти само кондензоуловител. В пневмогрупата едното е кондензоуловител, а другото - омаслител. Ползва се при пневматични инструменти, но не и за боядисване.
от bigdragon » пон фев 29, 2016 1:59 am
Изображение
bulhomes2 написа:За боядисване не ти трябва пневмо група. Даже е вредна. Трябва ти само кондензоуловител. В пневмогрупата едното е кондензоуловител, а другото - омаслител. Ползва се при пневматични инструменти, но не и за боядисване.

Чак пък вредна?
В групата има и регулатор на налягане (редуцир), което за боядисване си е екстра.
За омаслителая е така, или не го пълниш с масло, или си добавяш отклонение преди него за обезмаслен въздух. Може да ползваш тапата от обратната страна на манометъра, ако има такава, ако не с тройник преди манометъра или между двете чашки...
от bulhomes2 » пон фев 29, 2016 8:37 am
Ами аз съм хвърлял детайли заради капчица вода, а теб като не те бърка масло. Като разглобиш групата да влизаш между кондензоуловителя и омаслителя вече не е група, а въпроса беше за групата дали ще върши работа.
от bigdragon » пон фев 29, 2016 1:35 pm
bulhomes2 написа:Ами аз съм хвърлял детайли заради капчица вода, а теб като не те бърка масло. Като разглобиш групата да влизаш между кондензоуловителя и омаслителя вече не е група, а въпроса беше за групата дали ще върши работа.

Такива грешки се получават най-често, когато дълго време не си ползвал маркучите и преди да ги закачиш на пистолета, не си ги продухал достатъчно. Аз не хвърлям детайлите, а ги измивам с разредител и боядисвам отново...

Пневмогрупата се състои от три възела:

1.Регулатор на налягане, черната врътка върху първата чашка;

2.Комбиниран влагоуловител и механичен филтър, намират се в първата чашка. Те са задължителни, когато имаш редукция от високо към ниско налягане, поради намаляване на температурата на газа, според законите на термодинамиката, следва кондензиране на влагата, разтворена във сгъстения въздух;

3.Омаслител, втората чашка, задължителен е когато се използват пневматични инструменти с подвижни части, винтоверти, пневмоцилиндри, пневмоъглошлайфи и др. по този начин се осигурява масло за триещите се детайли. Омаслителя работи като такъв, когато във втората чашка има масло с подходящ вискозитет.

При боядисване е достатъчно да затворите притока на масло от омаслителя с помощта на винта за регулиране на маслото. Намира се отгоре на втората чашка, до стъклената гляделка на капките масло. Задължително продухайте омаслителя от последната капка масло и маркуча, в него остава масло и ако е стоял дълго, маслото се събира на капки по вътрешната повърхност. Най-добре за бояджийски цели използвайте друг гарантирано сух маркуч...
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 10

Включи се в дискусията:

Отговори   Нова тема Абонирай се

Сподели темата:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook:

Имаш нужда от подходящ професионалист за дома?

Върни се в “Ел. инструменти”