Ел. инструментите. Консумативи.
sploty - напреднал
днес ходих до магазин баш майстора и от там ми препорачаха "макита"
искам да е комбиниран както да пробива така и да кърти,да е достатъчно мощен и за къртене на бетон и панела и да е около 1500 лв. моля за помощ????????
какжо означава къртач с чук за чекане
sploty - напреднал
sploty написа:
днес ходих до магазин баш майстора и от там ми препорачаха "макита"
искам да е комбиниран както да пробива така и да кърти,да е достатъчно мощен и за къртене на бетон и панела и да е около 1500 лв. моля за помощ????????
какжо означава къртач с чук за чекане
:?:
PIP - майстор
Според мен на която и от тези три-четири фирми /hitachi, bosch, makita i hilti/ се спреш няма да сбъркаш. Гледай гаранцията и модел който най те устройва. Само дето ще трябва да направиш компромис с къртенето в бетон. Поне тези аз които съм ползвал без проблеми в бетон винаги са били над 20-30кг - само къртачи са, така че не стават за плочки и дупчене, а и са по-скъпи. Забравих да спомена, че от там където ние наемаме дават само hitachi, никакви забележки, но съм сигурен че и bosch i makita са на същото ниво.
leonardo_vd - модератор
PIP написа:
......но съм сигурен че и bosch i makita са на същото ниво.
Bosch i Makita sa dale4 nad Hitachi
sploty - напреднал
просто нямам пари да купя и двете и за това търся междинен вариант,а и в Шумен няма инструменти под наем поне аз ненамерих,спрях се на макита, защото има гаранция 1+2 год. имат 2 профилактични прегледа ,а и сервизам им е в варна и ми е близко,а на бош е в софия и мн се бавели от там
плюс това магазин баш майстора е вносител на макита и имат отсъпки за тях,незнам за сега ще взема някакъв перфоратор с вазможност за къртене и с достатъчно сила за около 1500лв
гледам че имат с над 10 джаула
никои ли не се занимава с къртене?????
UNIOR - модератор
за Hitachi , ще кажа че тово което се предлага в България , се произвежда специално за нас, а в подобни случай не се гони качество а цена, Имам клиенти които са работили на вън с тази техника и казват че това което се предлага у нас няма нищо общо,Но дори и да сравним техническите параметри които се описват, и цените те просто не се покриват нещата, Според мен Са на нивото на "Спарки" като възможности.
UNIOR - модератор
Обърни внимание на "HR4500C" нa Makita , мисля че ще ти хареса, силата му е 8,3джаула,SDS max, до 45mm свредло, 7,8кг.
PIP - майстор
leonardo_vd написа:
PIP написа:
......но съм сигурен че и bosch i makita са на същото ниво.
Bosch i Makita sa dale4 nad Hitachi
Сигурен съм си прав, не случайно повечето ми power tools са на bosch, заради гаранцията и makita, заради качеството. В случая съм работил само с къртачи на hitachi, така че не мога да дам лично мнение за друга марка :-D

Въпреки че предпочитам boshc и makita, служебно работим само с инструменти на hitachi, наемаме много често тяхна техника и досега никога не сме имали проблеми.
sploty - напреднал
UNIOR написа:
Обърни внимание на "HR4500C" нa Makita , мисля че ще ти хареса, силата му е 8,3джаула,SDS max, до 45mm свредло, 7,8кг.
а тези 8.3 джаула стигат ли за къртене на панела и бетон,тай като гледам един каталог на макита този перфоратор доста ми хареса и като цена се доближава до тази която мога да отделя
някой ползвали този модел зада сподели?
със сигурност вече съм се спрял на макита защото само положителни мнения и нищо лошо за марката
и още един въпрос от магазин баш майстора ли да го купя сигурно ще отида до Варна да видя дали има някаква разлика в цените с Шумен

Тема "за къртача" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: