• 1
  • 2
Ел. инструментите. Консумативи.
bridge - специалист
Някой работил ли е с такова и струва ли си (риска на) парите?

http://www.onlinemashini.bg/probiven-4u ... 500-w/6159
moimoimoi - майстор
точно същия го имам
за парите си може да се каже че е добре,аз преди врме съм го взимал за 500лева,ама това преди 5-6години
ама сервиза им е отврат,или по скоро слагат менте части
по конкретно,наложи се смяна на ротор,добре оставих го в сервиза,гаранционен още към края си,сложиха нов ротор,направих точно 2 дупки фи 26 и се изрониха зъбите на въбното колело което е на новия ротор,аз си помислих че нещо не са го сглобили правилно и понеже му свърши гаранцията съм го зарязъл и не го ползвам,закрепил съм го колкото да работи само като къртач
инъче като цяло добре пробива/кърти
marian1 - майстор
Я по-добре се ориентирай към спарки или райдер - ако нямаш пари за спарки. Сервиза е много важен, когато се купуват скапани машини - или погледни тези втора ръка .... я виж няколко http://prodavalnik.com/hilti-te-7-udarn ... a-i6032997 http://face.prodavalnik.com/makita-2470-i6002091 http://prodavalnik.com/dewalt-krtach-i5967115 - като не си писал за какво ще го ползваш - няма как да позная - но това жълтото го имам - отличник е за 3 кг клас машини. Не гледай и креза, той е много тъпо направен - хвърля ти праха в очите, а уж е немец ....
LazarGanev - "Велик майстор"
Мариане, човека се интересува от тежка машина 1500Вт с SDS Max захват, която да пробива до ф40, а не просто машинка за 300лв. Спарки имат 2 такива модела, но са поне 2 пъти по-скъпи, но дали са по-добри не знам
marian1 - майстор
Според мен, не е много сигурен в желанието си като го чета - мисля че човека иска нещо за "по домашни цели" иначе просто е сгрешил ако мисли това за профи (или сериозна) машина.
Я напиши за какво ти трябва машината ...

Лазаре я пак SDS кой захват? :lol: ти по размера не определяш ли захвата? Според клипа - в комплекта има дори адаптор за патронник - погледни опашката! Иначе съм впечатлен от 12J ама мож ли им вярва?
mitko64 - майстор
Колгата не споделя за какво точно ще го използва и колко често. Моето мнение е, че такъв клас и захват машини е целесъобразно да се купуват при професионално ползване и основно пробиване с голями диаметри. Качествените консумативи са много скъпи, ментетата също са на виска цена и няма голям избор на консумативи в малките диаметри. Преди време си купих Sparky BP 540 CE, но ако сега правя избор бих си взел нещо с вертикален двигател SDS plus и отделно чист къртач около15J. Не че машината е лоша, но ми се налага да пробивам с голями диаметри само няколко пъти годишно.
LazarGanev - "Велик майстор"
marian1 написа:
Лазаре я пак SDS кой захват? :lol: ти по размера не определяш ли захвата? Според клипа - в комплекта има дори адаптор за патронник - погледни опашката! Иначе съм впечатлен от 12J ама мож ли им вярва?
Ами не знам кое ти е смешно и какъв клип отваряш :? ? Линка, който е дал питащия не е клип, а страница с техническите данни, където можеш да прочетеш какъв е захвата. Отделно аз също съм го оглеждал модела и го познавам. Аз също споделям мнението на mitko64, че консумативите за този захват са скъпи и човек трябва да си направи добре сметката за какво му трябва и дали няма да мине с по-малкия захват
marian1 - майстор
ами на посочената страница от колегата първият пост- има само един линк - там след описанието има и клип - първо се усъмних от снимката, после видях клипа - и подозренията ми се потвърждават - освен ако е снимана друга машина!
LazarGanev - "Велик майстор"
Аха, видях го - ами то на клипа си пише, че става въпрос за DWT BH 750 VS BMC - двойно по слаба машина, която си е с SDS+ захват. Предполагам, че няма клип за всеки модел
moimoimoi - майстор
SDS MAX e захвата,силта на удара 12J oтговаря на описанието,ама си е хоби инструмент,моя го скапах за 1 година интензивна работа
  • 1
  • 2

Тема "Перфоратор DWT BH-1500 BMC" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: