• 1
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 73
Ел. инструментите. Консумативи.
stan73 - майстор
Все си мислех, че Нипекс е правилното. Имам една приятелка немски лигвист, ще взема да я питам.
Както и да е...
Та на лидълските кримпвачки заголвачката им е добра, имам забележки към кримпващата част - не, че не става съвсем, но трябва да се прави 2 пъти (малко се кривят сякаш), а и става доста грозно. Тези дни ще ги занеса при един приятел, работещ всекидневно с подобни инструменти да прецени доколоко са зле. Ако каже, че не стават, вероято ще ги върна.
griffin - майстор
stan73 написа:
Все си мислех, че Нипекс е правилното. Имам една приятелка немски лигвист, ще взема да я питам.
Както и да е...
Та на лидълските кримпвачки заголвачката им е добра, имам забележки към кримпващата част - не, че не става съвсем, но трябва да се прави 2 пъти (малко се кривят сякаш), а и става доста грозно. Тези дни ще ги занеса при един приятел, работещ всекидневно с подобни инструменти да прецени доколоко са зле. Ако каже, че не стават, вероято ще ги върна.
Колега може ли да тестваш дали лидълските може да съберат кабел с външна изолация като тия по разклонителите и 2 или 3 жила по 1.5 или 2.5 квадрата вътре? Мерси предварително.
stan73 - майстор
rolls написа:
stan73 написа:
П.П. Преди малко ги пробвах. Вършат работа, но не ги бива много. Гледах на разни клипове Нипекс (вярно - мноого по-скъпи), лидълските в сравнение с тях - направо не стават...
Просто да знаеш - Книпекс, не Нипекс.
Марката е немска, а не английска или щатска и затова се К-то се произнася, а не е нямо като в knife и know например.

Ей тия са доста добри, но са сопа откъм цена. Обаче има някой кабели, с които заголвачките, показани в клипа на griffin се справят по-добре.

Изображение
stan73 написа:
Все си мислех, че Нипекс е правилното. Имам една приятелка немски лигвист, ще взема да я питам.
Както и да е...
Та на лидълските кримпвачки заголвачката им е добра, имам забележки към кримпващата част - не, че не става съвсем, но трябва да се прави 2 пъти (малко се кривят сякаш), а и става доста грозно. Тези дни ще ги занеса при един приятел, работещ всекидневно с подобни инструменти да прецени доколоко са зле. Ако каже, че не стават, вероято ще ги върна.
"rolls", питах. оказа се, че си абсолютно прав !
От от този култов производител имам само едни гениални клещорезачки (за съжаление много скъпи, но са разкошни). Явно няколко години съм ги наричал неправилно, като съм "изяждал" първата буква от името им... :?
rolls - специалист
griffin написа:
Колега може ли да тестваш дали лидълските може да съберат кабел с външна изолация като тия по разклонителите и 2 или 3 жила по 1.5 или 2.5 квадрата вътре? Мерси предварително.
Зависи колко талк има под външната изолацията. Ползувал съм такива на Форс и на нормално талкирано швпл 2х0,75 сваля външната изолация на парчета по 25-30 см. Няма ли талк обаче заголва и жилата.
Имам такива, които показах на снимката по-горе. При тях е същата работа, но повече от 10 см от външната изолация на горепосочения кабел не съм свалял с едно щракване. Много леко се работи с тези и не оставят толкова дълбоки белези по кабела като другите.
stan73 написа:
... клещорезачки ...
???
stan73 - майстор
Милиметри или сантиметри ? Щото ако е сантиметри - как, а и защо заголваш 30 см от проводника ?

... клещорезачки ... -> да се разбира резачки/клещи. Моделът на Книпекс, който аз имам е Ванадин Супер нещо си... (поне по моему са адски качествени, но пък и цената им е отвратителна...)
Последна промяна от stan73 на пет окт 02, 2015 10:38 pm, променено общо 1 път.
rolls - специалист
Сантиметри. Налага ми се в работата, затова. Рядко, но се случва.

Имах предвид с такива заголвачки - https://www.youtube.com/watch?v=E6Nyzq3CzlI
stan73 - майстор
Страхотия, никога не ми се е налагало, а и не съм виждал инструмент с който това да може да се случи...
rolls - специалист
Ванадин Супер е стоманата. Моделите тия номера, дето ги пише на тях, както на тия заголвачки горе - 12 42 195.
stan73 - майстор
70 06 160

Изображение

Нещо такова са и моите, но са вероятно малко по-стар модел, има лека визуална разлика...
Последна промяна от stan73 на пет окт 02, 2015 10:49 pm, променено общо 1 път.
rolls - специалист
stan73 написа:
70 06 160
06 е че за изолирани до 1000 v, а 160 е дължината в мм.

PS - онагледил си това, дето имах предвид. :)
Една от последните марки, които все още си заслужават високата цена.
  • 1
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 73

Тема "Да се похваля" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: