• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 73
Ел. инструментите. Консумативи.
colyo - специалист
Chefo77 написа:
colyo написа:
За пример : Винтоверт на Бош с литиева батерия идва на 20$, подобен на Райдър на 12$ - крайна цена на Боша - 300+лв, а на Райдъра 70лв.
Произвеждат се в съседни заводи в Китай.
Абе тя и жена ми имаше няколко комшийки, ама е 100 пъти по-'убава от тях ... :wink: И Трабант е немски, и Мерцедес.
За останалото имаш :supz:
За жената ши мъ извиняваш........мойта е по-хубава :finga: Няма да я сменя за твойта :)))
За трабанта и Мерцедеса без да искаш пак си прав. Повечето части се правят от едни и същи материали на едни и същи машини, от едни и същи материали и единственото основание за десеторната цена е, че машината на, която се монтират е по-реномирана. Може би примера с Райдъра не беше много добър, но е факт, че цената на Боша е 20$.

Колегата, отворил темата, да е жив и здрав да си ползва инструментите със здраве и дълго време да им се радва. Все пак "хоби" инструментите не са за особено тежки натоварвания, където и "профи"-тата се дънят. Мен ако питате, казвал съм го и преди, по-важно е да имаш инструмент под ръка, за да си свършиш работата, отколкото да въздишаш по скъп и марков такъв и да се мъчиш без него.

Като, че ли нямам спомен преди 20 години да е имало деление на профи и хоби инструменти. Явно с хобитата се опитват да оправдаят заниженото качество.
Chefo77 - майстор
colyo написа:

За жената ши мъ извиняваш........мойта е по-хубава :finga: Няма да я сменя за твойта :)))
За трабанта и Мерцедеса без да искаш пак си прав. Повечето части се правят от едни и същи материали на едни и същи машини, от едни и същи материали и единственото основание за десеторната цена е, че машината на, която се монтират е по-реномирана. Може би примера с Райдъра не беше много добър, но е факт, че цената на Боша е 20$.
Не знам дали е по-хубава, но определено не е комшийка на моята :)
А за другото ... частите на Форд са на близка цена до тази на Мерцедеса. Пак ли са толкова реномирани? :)
fox_vt - майстор
Тея отвертки не са лоши лично пробвани са леко намагнитени и много удобни на ръката а и може да се чука по тях.Тука при нас продават по 5 лв бройката и за парите си са чудни.
profesionalist_wood - майстор
Благодаря за пожеланията :partyman: Но аз да ви кажа,че тук в българия сред търговците се шири печалбарството а не на бизнес като идея...и не искам да им правя оборот и обикновено си ги нося от чужбина.Ето например днес се обаждах в Холцман за абрихт който в Австрия струва 1200 лв а в България 1899лв!?
Ще цитирам един мой пост от раздела Дърводелство
....Ебати премеждията 2 месеца чакам от stroi.bg :shock: да ми докарат абрихт FARTOOLS PHT 254 от Франция уж и аз викам не може ли да отида до офиса им които е в с.Мрамор,Софийско. Те ми казват:,,Ние ще ви го пратим по куриер,ако не го харесате и в срок 7 дни можете да я върнете машината и ние да ви върнем парите,, :? .....ама чакайте бе,аз още не съм видял машината,това да не са чифт чорапи бе,те 728 лева малко ли са бе,и накрая бяха готови да ми я пратят ама се отказах.
Днес отивам в ,,Евромаркет,,На бул.Андрей Ляпчев защото съм поръчал предния ден същия абрихт и гледам абрихта не е почти същия като на каталога,добре айде,плота може да е същия,но си беше чист китаец,боята се лющи при минимално драскане с ноктите ми,ножовете на вала са сложени накриво,има доста следи от удари,всичко беше алуминиево и деформирани по ненормален начин,а пък щрайхмуса му ме отказа напълно.Просто беше огънат плота под абрихта от някаква тенекия и тоя продавача я разглоби и я огъна на ръка на бюрото си само и само да я изправи всичко беше разколачено,и сякаш абрихта е правен в час по трудово и отгоре на това ми искат 690лв!!! Ми като я гледам машината,би трябвало да струва 200-300лв.Гледах ги тия кретени и не вярващ на очите си и се чупих по-живо и по-здраво.
И така ще търся абрихт ако не намеря свестен като на тоя от зелената серия FARTOOLS RD 1500W
която е спряна от производство поради това че производителите ги правели много качествено и почти не се нуждаели от ремонт Ще си взема смъртника Айнхел или woodrazor,нали все пак ще правя макети интезивно а пък ширината на рендосващия вал от порядъка на 20-25 см са ми достатъчни....
colyo - специалист
ХЕ ХЕ ХЕ цапардосаха ми поста :))) Няма да се повтарям. Миналата година по ред причини си харесах котела на комшийката(ожени се за швед и си живеят там). Накарах я да го снима и по надписа на табелката го потърсих в нета. СТС-шведска марка издънка на Вийсман. В Швеция котела струва 33000 крони със саде монтажа - около 1600лв. Писах имейл на шведите и те веднага ми отговориха, че имат търговски партньор тук. Звънкам на "партньора" и ми изтърсва: 4700лв цена в София без транспорт и монтаж - доставка до 45 дни. Пиша пак на шведите и хората ми обясняват, че могат да ми го пратят до две седмици срещу 380 Евро, но не поемат гаранция извън Швеция.
.....и в Швеция се продава с 3 горивни камери а тук мога да си избера една от 3.
Е за тва не върви бизнеса в България. И със сичко друго е така.

ПП: пиши един имейл директно на производителя и може да ти го пратят двойно по-евтино, тколкото е тук.

ППП: Чефо, частите на Ауди са още по-скъпи, а се трошат като за световно. Пък на Опел и Фиат са тройно по-евтини и могат да те погребат.
......ха сега де :)))
profesionalist_wood - майстор
Ще си купя от Русия като имам време :)
Взех си разни приспособления да си правя кутийчета :-D

Прикачен файл

IMG_7317.JPG

Прикачен файл

IMG_7316.JPG

Прикачен файл

IMG_7315.JPG
EDI - майстор
Отдавна се каня да си намеря такова кондукторче, но пусно в нащо село няма свестен магазин.Щом се наложи да си поръчам слепени дървени плоскости от София, да ми ги докарат с куриер, смятайте за какво иде реч.Колко пари струва кондукторчето.Правите ъгълчета също са сладурски, те по колко пари са.Аз сега ползвам две стяги за прав ъгъл на СТЕНЛИ и две на РАЙДЪР.Пълна програма две хубави и две нехубави. :lol:
profesionalist_wood - майстор
Ами правите ъгълчета са в пакет 2 броя за 16 лв. Кондукторът е 33лв. Обаче изработката им е повече от перфектна. От хубава пластмаса са.
Chefo77 - майстор
colyo написа:
...
Е за тва не върви бизнеса в България. И със сичко друго е така.
...
От магазинчето до нас вчера си закупих шайби, грижливо преброени и сложени в торбичка. 30 броя - 0.80 лева. Има-няма 2.66 стотинки за брой.
А днес от по-голям магазин, на половин километър от нас, закупих 500 броя от същите шайби за ... 3 лева. Или 0.6 стотинки.
Ето затова няма оправия. Ден година храни. И ако "някакви" си 2 стотинки са нищо, то обърнато в проценти, е има-няма 300 % надценка. При по-горе посочения абрихт и при котела нещата са същите като гледам ...
EDI - майстор
Аз затова за сега се отказах от абрихт-щрайхмуса.Гледах, мерих, проверявах няколко месеца и нищо не избрах.Или цената е висока за любителска дейност на хубавите машини, или другите машини не стават за нищо, или не мога да се свържа, ако нещо ми хареса.Като гледах в Русията колко марки и цени има, направо се обърках.Ама у нас си е така.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 73

Тема "Да се похваля" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: