• 1
  • 54
  • 55
  • 56
  • 57
  • 58
  • 73
Ел. инструментите. Консумативи.
Chefo77 - майстор
Само да споменА - да се знае занапред от другите - че старият стандарт OIS ножчета в нормалния си вид НЕ СТАВАТ на новия захват - Starlock. Е, аз не съм инженер, но ми трябваха точно 2 минути да измисля и приложа начин, за да станат. След което го "усъвършенствах" така, че да не повредя с нищо машинката, като поръчах на стругар сложен болт със специфични параметри. Всичко това - защото имам една камара ножчета от стария тип, които противно на твърденията, успявам да заточа. Интересно е, защо вместо да пуснат на пазара един елементарен преходник между двата стандарта (проектирането му е абсолютно елементарно), група инженери си блъскат главата как да направят машинката така, че да не можеш да ползваш старите ножчета и да си купиш нови. Говорим за 3 десети от милиметъра, които пречат на втулката да влезе и болт, който е с диаметър 6.8 мм ... ЗАЩО???
Стругарят от "Петте кьошета" е невероятен! Предполагам и той не е инженер, но вниманието към детайла, е невероятно! Така е изпипал болта, хем изпълнен от неръждавейка, че не е истина!
tsenkov - специалист
Предполагам че проблема идва от това че едната машина е с милиметров стандарт а другата с цолов.Разликата 0,3мм тоест 1/10 инча насочва към тоя извод.
Keresteliev - специалист
tsenkov написа:
....Разликата 0,3мм тоест 1/10 инча насочва към тоя извод.
По скоро 1/8.
EDI - майстор
Новия става на старите, ама старите на новия не.Бош решиха да унифицират, ама и да дръпнат некой лев. :lol:
jekasus - майстор
Аз правилно разбирам, че на Боша/новия/ ножчета от други производители не стават?...
tsenkov - специалист
1/8-?????????
25.4/8=3.175mm.
Греша ли в нещо?
Keresteliev - специалист
tsenkov написа:
1/8-?????????
25.4/8=3.175mm.
Греша ли в нещо?
Грешка - 1/80

т.е 25,4/80 = 0,3175mm.
....Разликата 0,3мм тоест 1/10 инча насочва към тоя извод.
Така обаче 25,4/10 = 2,54 mm.
tsenkov - специалист
Така е . Грешката е моя.
Chefo77 - майстор
jekasus написа:
Аз правилно разбирам, че на Боша/новия/ ножчета от други производители не стават?...
Няколко производители са се обединили и новият захват е унифициран - Бош, Макита, Файн, Ридгид и т.н. Старият захват на Бош - OIS - не става без преправяне. От други производители няма да е по-различно.
Chefo77 - майстор
Който много слушка, за 40-тия рожден ден си подарява таквозе, па макар и някой друг месец по-рано :)
Авас_ко ... :wink:

Прикачен файл

IMG-e2a0cead2e5270120e8578b8cc38726e-V.jpg
  • 1
  • 54
  • 55
  • 56
  • 57
  • 58
  • 73

Тема "Да се похваля" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: