• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 73
Ел. инструментите. Консумативи.
profesionalist_wood - майстор
Купих си от Бриколаж малко инструменти да направят живота ми по-лек :-D

Комбинирани клещи-15лв. Работна лампа-16лв. Комплект тайвански отвертки за 36 лв. уж професионални... :-D Ще ги размажа от джелатско ползване :-D Дръжките им миришат на каучук като гуменки :lol:

Прикачен файл

IMG_7309.JPG

Прикачен файл

IMG_7308.JPG
IMG_7308.JPG (112.31 KиБ) Видяна 13446 пъти

Прикачен файл

IMG_7307.JPG

Прикачен файл

IMG_7306.JPG

Прикачен файл

IMG_7305.JPG
profesionalist_wood - майстор
Ето още

Прикачен файл

IMG_7314.JPG

Прикачен файл

IMG_7313.JPG

Прикачен файл

IMG_7312.JPG

Прикачен файл

IMG_7311.JPG
koleto84 - специалист
=D> Браво.
Можеш и още.
smlxl - специалист
Въпросът е не какво си купил и за колко, а с колко пари си разполагал и какво ти е трябвало. Да се хвалиш с нещо, което сам казваш, че е калпаво за мен е малко странно. Моят принцип при купуване на инструменти е, че не правя никога компромис с качеството. По-добре да си взема една отверка, но читава, отколкото цял комплект с боклуци. Понеже съм в сферата на търговията и имам удоволствието да търгувам с маркови стоки ще ти споделя какво ми каза веднъж наш клиент: Удоволетворението от ниската цена на репликата е много по-краткотрайно от разочарованието при използването и. Ще ти кажа, и че ние сами сме виновни, че на пазара (дори в магазини като Бриколаж) се предлагат боклуци и най-вече сами насърчаваме с потребителската си култура жълтурите да продължават да бълват некачествени стоки или реплики на маркови продукти. А най-учуден съм на наглостта, с която после хората се жалват, че били едва ли не измамени и купили боклук, който се разпаднал след ден-два употреба. Разбира се спестява се факта, че си купил 50 отверки за 16 лв... От твоя пост щеще да има повече смисъл ако беше казал как си купил 1 отверка за 30 лв, но като виждаш колко е качествена си сигурен, че и синът ти някой ден ще я ползва.
jekasus - майстор
smlxl написа:
От твоя пост щеще да има повече смисъл ако беше казал как си купил 1 отверка за 30 лв, но като виждаш колко е качествена си сигурен, че и синът ти някой ден ще я ползва.
Ако сина или зетя ще се окажат с две леви ръце, инвестицията ще се окаже безсмислена.
profesionalist_wood - майстор
:-D Карате ме да се смея,нали форумът е ,,направи сам,, тоест,ако се счупи върха на отвертката четворка,ще я загрея на горелката и ще я изчукам на наковалнята и ще я дооформя на шмиргела и готово :-D :-D :-D Какво пък толкова? имам и WERA,но съм ги оставил за по-финни неща за електроника,за сложни механизми и така :wink:
Chefo77 - майстор
Колега smlxl, не че не си прав, но ако всички купуваха само марково, щяхте да умрете от глад (образно казано, разбира се) търговците :) Като си купя отвертка, която да ползват и внуците ми, за какво ми е да си купувам втора след година? Или 6 месеца.
Профи - честито!!! Аз лампите си ги правя сам от кабел, гумиран щепсел и фасунга и ми излиза доста по-евтино :) 16 лева пък хептен никога няма да дам за такова нещо, ако ще и всичките му винтове да са на Вюрт :)
colyo - специалист
В тези "Кореком"-и Бриколаж, Баумакс и Практикер избягвам да влизам. Едни и същи скъпи боклуци продават. В последно време забелязвам, че по малките фирмени магазини намирам в пъти по-добра стока на прилична цена. Миналото лято хванах промоция на перфоратори и си взех Бош ...2000... за 140лв от малко магазинче, а същия в Баумакс го пуснаха на промоция за 220лв. Отверките от горните снимки ги взех на 6лв. пак от там. Преди няколко години си купих скъп комплект клещи, шестограми, отверки и гаечни на Факом, половината отидоха в коша. В България цена и качество не вървят ръка за ръка. Повечето търговци гледат да те изклатят във въздуха с думите "Качеството си има цена". Дрън-дрън, разликата в доставната цена на "скъпите" и "ментетата" е сравнително малка (най-малкото защото идват от едно и също място).
За пример : Винтоверт на Бош с литиева батерия идва на 20$, подобен на Райдър на 12$ - крайна цена на Боша - 300+лв, а на Райдъра 70лв.
Произвеждат се в съседни заводи в Китай.
Chefo77 - майстор
colyo написа:
За пример : Винтоверт на Бош с литиева батерия идва на 20$, подобен на Райдър на 12$ - крайна цена на Боша - 300+лв, а на Райдъра 70лв.
Произвеждат се в съседни заводи в Китай.
Абе тя и жена ми имаше няколко комшийки, ама е 100 пъти по-'убава от тях ... :wink: И Трабант е немски, и Мерцедес.
За останалото имаш :supz:
dragozow - майстор
colyo написа:
В тези "Кореком"-и Бриколаж, Баумакс и Практикер избягвам да влизам. Едни и същи скъпи боклуци продават. В последно време забелязвам, че по малките фирмени магазини намирам в пъти по-добра стока на прилична цена. Миналото лято хванах промоция на перфоратори и си взех Бош ...2000... за 140лв от малко магазинче, а същия в Баумакс го пуснаха на промоция за 220лв. Отверките от горните снимки ги взех на 6лв. пак от там. Преди няколко години си купих скъп комплект клещи, шестограми, отверки и гаечни на Факом, половината отидоха в коша. В България цена и качество не вървят ръка за ръка. Повечето търговци гледат да те изклатят във въздуха с думите "Качеството си има цена". Дрън-дрън, разликата в доставната цена на "скъпите" и "ментетата" е сравнително малка (най-малкото защото идват от едно и също място).
За пример : Винтоверт на Бош с литиева батерия идва на 20$, подобен на Райдър на 12$ - крайна цена на Боша - 300+лв, а на Райдъра 70лв.
Произвеждат се в съседни заводи в Китай.
И си прав и не си. Хубав винтоверт с литиева батерия за 20$ няма, даже и по доставни цени за стотици бройки. Иначе големите магазини гледат да продават всичко и почти никога нямат най-добрата цена, поради факта че не го внасят те. Като големи търговци определено извиват ръцете на доставчиците, които пък им набутват боклуци. За големите магазини обаче всеки знае че има промоция, защото ни го набиват в главите всеки ден по медии, листовки и т.н.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 73

Тема "Да се похваля" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: