Ел. инструментите. Консумативи.
Chefo77 - майстор
Buliviv
Имам един Stanley Fatmax D 251/10/24S, който работи много добре, но има доста вибрации. Дори съм пуснал запитване в съседна тема. Ако имаш интерес, можем да се разберем, че мен ме дразни :)
Buliviv - специалист
Chefo 77 за сега клоня към избор на маслен компресор.
Жълтия 50 литров Adac мисля, че ще ми върши работа, единствено ме притеснява по - големия му обем, че с пространството съм много зле.
И все пак, ще те имам в предвид, ако се реша за по - малък и ще ти пиша.
Chefo77 - майстор
Правилно си се ориентирал за масления. Макар години да ползвах за работен един безмаслен на NuAir, сега е в бащата - без проблеми.
Стенли-то е с масло. Информативно, ако решиш :)
Аз ще си взема някой по-тих... надявам се :D
imarh - специалист
Също, като колегата търся:
вт окт 02, 2012 2:27 pmpif4o написа:
Марка, модел, цена :) компресора е чисто за домашна любителска употреба, за зор заман де се вика да не ходя да моля комшиите, да напомпя някоя гума, да изгухам праха на некои комп, малък спретнат но хубав компресор, компромис цена качество.
Но без:
вт окт 02, 2012 2:27 pmpif4o написа:
да пръсна нещо с боя, да му закача гаиковерт
Само помпане и да продухам нещо. Също така ми се иска да е тих. И конкретният ми въпрос - Да търся ли такъв с бутилка заради продухването или няма нужда?
pif4o - специалист
Има един тих с 6 литрова бутилка :)
Аз тогава когато публикувах темата през далечната 2012 така и не си купих , не помня какво се обърка, ся се чудя дали да не си взема лидълския които пускат в събота, поне като го пробвам и не ми хареса ще им го върна :)
pif4o - специалист
Eииии колеги, гати, минали са 9 години от как съм пуснал темата хахаха, много вода изтече от тогава ама днеска най после си купих компресор-че хахах, Ето го дребосъка, надявах се да е по лек да мога го разнасям ама тежи 100 кила, има матрял в него, най важното е че е брутално тих, незнам на какво се дължи чини ми се че работи на по ниски обороти от неговия жълт събрат които е 90 децибела. Не съм го засичал за колко време пълни бутилката от нула но мисля че е около 30 секунди, ще го засека.

Прикачен файл

viber_изображение_2021-04-07_11-44-03.jpg
Chefo77 - майстор
Или, честито! :)
Много е яка машинката!!!
pif4o - специалист
Мерси Чефо, малко ме шашна в началото, таман щях да я връщам в сервиза хаха, Пуснах я вдигна 8бара спря и сама изпусна въздух до 6 бара, с пистолета аз взех да изпускам още въздух и така до нула, а тя не тръгва, включвам я изключвам я неще. Това тама я получих и разпоаковах, обаждам се в сервиза обяснявам им и оня вика ми давай пращаи я, и до де си говорим тоя пущин тръгна и вече заработи нормално, вдига до 8, спира там и като аз изпусна въздух до 6 пак тръгва да качва :) кво беше тва чудо не знам, но вчера я ползвах да издухам прашоляци при обслужване вариатора на скутера добре бачка, много ме кефи че не вдига геролтия :) Да духна тук там и да напомпя някоя гума ще става, ако можеше да е по лека щеше да е супер ама карай ;)
pavelvasilev - специалист
ср апр 07, 2021 12:23 pmpif4o написа:
Eииии колеги, гати, минали са 9 години от как съм пуснал темата хахаха, много вода изтече от тогава ама днеска най после си купих компресор-че хахах, Ето го дребосъка, надявах се да е по лек да мога го разнасям ама тежи 100 кила, има матрял в него, най важното е че е брутално тих, незнам на какво се дължи чини ми се че работи на по ниски обороти от неговия жълт събрат които е 90 децибела. Не съм го засичал за колко време пълни бутилката от нула но мисля че е около 30 секунди, ще го засека.

Честита да ти е колега, би ли споделил на каква цена ти стъпи и от коя фирма си го взел, може и на лс за да не се сметне за реклама, отдавна си търся такъв за в мазето, най-вече да е тих, за продухване на прахоляци и за помпане на гуми. :)
pif4o - специалист
съб апр 10, 2021 8:54 pmpavelvasilev написа:
ср апр 07, 2021 12:23 pmpif4o написа:
Eииии колеги, гати, минали са 9 години от как съм пуснал темата хахаха, много вода изтече от тогава ама днеска най после си купих компресор-че хахах, Ето го дребосъка, надявах се да е по лек да мога го разнасям ама тежи 100 кила, има матрял в него, най важното е че е брутално тих, незнам на какво се дължи чини ми се че работи на по ниски обороти от неговия жълт събрат които е 90 децибела. Не съм го засичал за колко време пълни бутилката от нула но мисля че е около 30 секунди, ще го засека.

Честита да ти е колега, би ли споделил на каква цена ти стъпи и от коя фирма си го взел, може и на лс за да не се сметне за реклама, отдавна си търся такъв за в мазето, най-вече да е тих, за продухване на прахоляци и за помпане на гуми. :)
Малко късно ама ...... сори. Писах ЛС :)

Тема "Какъв компресор да си купя?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: