Ел. инструментите. Консумативи.
pif4o - специалист
Марка, модел, цена :) компресора е чисто за домашна любителска употреба, за зор заман де се вика да не ходя да моля комшиите, да пръсна нещо с боя, да напомпя някоя гума, да изгухам праха на некои комп, да му закача гаиковерт :) малък спретнат но хубав компресор, компромис цена качество. И за да не стоя безучасно споделете какво е важно да се гледа на такава машина освен цвета :mrgreen: че да поровя в нета докато се чудя какво да правя на бач :)
pavkatay - майстор
Аз вероятно също ще имам нужда, така че се абонирам.
dragozow - майстор
http://www.argo-market.com/Products/Details/1217
http://www.argo-market.com/Products/Details/1218
Ето две предложения от мен, единия е 24, а другия 50 литра. И двата дават реално около 120 литра/мин. На склад имам пресостати, бутала, биели, гарнитури, манометри и всичко което може да се повреди във времето. От тези сме продали доста, гарантирано са добри и работят.
pif4o - специалист
Предполагам и тук важи максимата "колкото повече толкова повече" смисъл по добре с по големия обем от 50 литра, ама като се има предвид че при мен няма да е стационарен ами все ще трябва да се мести насам натам, да го вадя и прибирам, по малкия ще е по удобен. И в този ред на мисли искам да попитам (дано не задам глупав въпрос:) ) Дебита на малкия ще е достатъчен ли за боядисване, смисъл такъв веднъж напълнена бутилка като взема да пръскам компресора ще може ли да насмогва на дебита на пистолета за да поддържа нужното налягане, или ще е нужна да поспирвам да го изчаквам? а ако този не се справи 50 литровия ще се справи ли ? Не виждам в описанието и колко атмосфери правят ?
Инак бях загледал това http://www.kompresori.bg/shop/%D0%B1%D1 ... assic-255/
Ама като нищо не им разбирам чакам компетенните, а докато те се изкажат чета в нета и се образовам :-D
dragozow - майстор
Определено не стават за боядисване, поне професионално. Ако питаш дали може да си боядисаш нещо в гаража, да можеш. За истинска работа забрави, не случайно има хоби и професионален клас. Бутилката няма никакво значение, голямата бутилка се пълни по-бавно и главата работи по-дълго, което пък съкращава живота и. За да имаш дълго един компресор при работа трябва да работи и почива на равни интервали, в противен случай се износва бързо, заминават гарнитури, плочки и т.н.
dragozow - майстор
За боядисване атмосфери не ти трябват, иначе на 10 изключва, а на 8 включва.
pif4o - специалист
А, боядисване чисто любителски, да пръсна някоя врата , оградата в двора е такива ми ти дреболи дето с валяк и чета са досадни, по скоро ще е хубаво д аможе да върти гаиковерт че пртедимно по колите пипам, сичко сам си правя по тях а и приятели досаждат чат пат :) та не е лошо да може да обслужва гаиковерт, не съм запознат с изискванията на гаиковерти но ще трябва да се запозная за да преценя подаваното от компресора Ок ли е :)
dragozow - майстор
За гайковерт ти трябва доста повече въздух, освен ако не ти се чака след няколко оборота. Погледни по сервизите какво ползват за гайковерти, там цените тръгват от цената на 10 хоби компресора. За боядисване на врата ще те измъчи, просто иска дебит. За някой дребен детайл върши работа. Иначе предназначението на един хоби компресор е да седи в гаража, помпаш гуми, топки, продухваш си компютъра и т.н. Никой хоби майстор не ползва пневматичен гайковерт. Казано просто с пръдня боя не става.
MamaMy - майстор
dragozow написа:
За гайковерт ти трябва доста повече въздух, освен ако не ти се чака след няколко оборота. Погледни по сервизите какво ползват за гайковерти, там цените тръгват от цената на 10 хоби компресора. За боядисване на врата ще те измъчи, просто иска дебит. За някой дребен детайл върши работа. Иначе предназначението на един хоби компресор е да седи в гаража, помпаш гуми, топки, продухваш си компютъра и т.н. Никой хоби майстор не ползва пневматичен гайковерт. Казано просто с пръдня боя не става.
+1 Вече бях готов да напиша същото докато четях темата.
pavkatay - майстор
Аз в момента като заварено положение ползвам компресор от ИФА. Върши ми работа, защото просто нямам много консуматори. Мисля да го подменя, обаче с нещо 'купешко'. Кой компресор би бил еквивалентен на този, който използвам?

Тема "Какъв компресор да си купя?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: