• 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 15
Ел. инструментите. Консумативи.
MamaMy - майстор
Каква марка са оригиналните диамантини?
Имам една на Спарки на която пише, че е произведена в Германия и дадох доста пари за нея. Още не съм я ползвал. В оригиналната опаковка си е и мога да я снимам.
guroto - специалист
Колеги направих сефтето на фрезата и прахосмукачката.Парксайда се справя перфектно с прахоляците от каналната фреза,изобщо не се задими.Явно това което съм чел по форумите,че бетонният прахоляк прецаква торбичките и те се пукат не е вярно(това ме притесняваше,защото тогава филтъра на прахосмукачката щеше да се задръсти).Що се отнася до фрезата и тя се справи чудесно и то на здрав панелен бетон.Върви плавно и равномерно без да се мъчи и без да се усеща,че реже толкова твърд материал(дълбочина 1см.)Оригиналните дискове са на Спарки и явно не са боклучави.По натам обаче ще си взема едни диамантини на Бош от по 36лв. парчето за по-сигурно :drinkers:
Последна промяна от guroto на чет юли 18, 2013 8:18 pm, променено общо 2 пъти.
jekasus - майстор
Казваш, че удоволствието е пълно от инструмента :-D Не е, като да къртиш само със къртача тези канали.
Виж за колко метра рязане се изхабяват дискове, долу-горе :-D .
guroto - специалист
Наистина е удоволствие да работиш по този начин,още повече,че години наред си се мъчил като грешен дявол.Искам да благодаря на колегите от форума,които ме светнаха,че не е нужно да дадеш 1000лв.за фреза и още толкова за прахосмукачка за да работиш нормално.Аз дадох само 425лв.и сега се чудя как не съм се усетил по-рано :?
jekasus - майстор
viewtopic.php?f=54&t=42525 :-D
Май извърших добро дело :-D Да си пием по една бира за тая работа :drinkers: :-D
guroto - специалист
Дадено колега,наздраве :partyman:
Chefo77 - майстор
Абе ще се сетите вие, че с подходящ(и) инструмент(и) се работи много по-приятно и безопасно, отколкото "икономично", ама да видим кога ще е :) :) Под икономично имам предвид да не се взема, 'щото няма нужда.
Сега очаквам да ме погнат с изказвания за липсата на пари, за не-толкова-честата употреба и т.н. ОПРАВДАНИЯ, за да не мислиш за себе си :wink:
Ееей, и ЧЕСТИТО!
guroto - специалист
Благодаря колеги,дано и занапред да сме си полезни и да се представят добре инструментите,които сме си купили.
Chefo77 - майстор
Най-накрая се престраших да купя оригинални торби за Макитата. Булфиск е фирмата, торбичките са бели, не-хартиени, на цена 28.10 за 4 броя - висока. Днес сложих първата и ... ефектът е УАААУ! Звукът на прахосмукачката се промени, звучи по-ненатоварена, а смуче брутално. Тъй като дърпах от един силно запрашен под, за 3 пълнения на циклона, вакуума намаля. Отворих прахосмукачката, тупнах няколко пъти леко торбата, затворих ... и пак беше като нова. Не зная колко време ще издържи тази торбичка без да се скъса, но ако държи докато се напълни, повече няма да погледна хартиени ...
reingar-x - специалист
Здравейте можете ли да ми обясните,кой клас на прахосмукачките за какво се ползва примерно L,M,H?
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 15

Тема "Пак избор на професионална прахусмукачка?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: