• 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
Ел. инструментите. Консумативи.
Chefo77 - майстор
Ооо, бягай от тях!
Първо, че половината неща ги нямат налични, само зарибяват. Второ - гаранция от тях ЗАБРАВИ, защото са унгарски сайт, данните в профила за регистрацията са фалшиви и ако не дай, Боже, ти се наложи, пиеш една голяма студена вода.
По-добре дай още 50 и си вземи машинката оттук. Приятелски съвет.
Pipo71987 - специалист
ср юли 15, 2020 7:30 amChefo77 написа:
Ооо, бягай от тях!
Първо, че половината неща ги нямат налични, само зарибяват. Второ - гаранция от тях ЗАБРАВИ, защото са унгарски сайт, данните в профила за регистрацията са фалшиви и ако не дай, Боже, ти се наложи, пиеш една голяма студена вода.
По-добре дай още 50 и си вземи машинката оттук. Приятелски съвет.
Благодаря за мнението,да вметна само аз не съм от ония майстори дето ще я уморят от работа за 1-2 години.Може да ми се наложи 1-2 пъти в месеца по малко да я ползвам(нещо от сорта на полу-любител) и то не много.По скоро ще е за домашна употреба(предстои ми строеж) и там ще да и е ползването.Бях се навил за някоя китайска за 270лв или 350 нещо от сорта и тогава видях Бош и ми стана мн интересно за 250 лв и реших да попитам.Брагодаря ще го пооомисля още ден-два.
Chefo77 - майстор
Колега се оплака в една група от самозапалване на едно ексцентърче - добре, че не му е изгорял цеха. Машинката беше чисто нова, на 2 седмици или нещо такова. Та опит за търсене на гаранция и ...
И оттам други започнаха да споделят, че има ли повод за рекламация, студената вода е сервирана. Тъй като нямат регистрация в България, КЗП нищо не може да им направи.
Същите проблеми имаше и в началото с ЕМАГ, но си оправиха политиката.
nikolov333 - майстор
От там имам купени 2 олед телевизора LG по 2500-600лв.без ДДС на фирма и една ел.резачка Bosch на повече от 2-3 години и никакви проблеми съм нямал. Цените им са без конкуренция.. Купувам редовно от amazon.de също без нужда от рекламации. Та за лично ползване мисля, че няма проблеми. Те марковите уреди обичайно си изкарват гаранционния срок без проблем.. :-D
Chefo77 - майстор
Ми ... Метабо - колко да е марково.
nikolov333 - майстор
Да..ама, цеха му, дали е бил марков.. :wink: :partyman:
Chefo77 - майстор
Какво значение има цехът - шлайфът си загрява докато е включен в мрежата, нямало е никой в цеха целия ден. За късмет се връща да вземе нещо - и го сварва горещ и пушещ.
nikolov333 - майстор
За да е горещ и пушещ, значи го е озорил до окъсяване някъде. А марковия цех има значение, понеже едно ДТЗ 300мА в таблото можеше да му изключи централното захранване без опасност от пожар. Аз па си купих един ъглошлайф Bosch дето с тебе го коментирахме от бг-то и му строших капачката на редукторните предавки с една телена четка с голям дебаланс.. Да ти кажа ли колко ми уважиха гаранцията.. :finga:
Проблема с гаранциите при е-дигитал, може да е в това, че трябва да им пратиш уреда в Унгария май. :?
Chefo77 - майстор
Хич не го е зорил, казвам ти, че не е работил никой в цеха цял ден. Нещо вътре в машинката се е бъгнало. Една от причините да изключвам всичко като тръгвам от обект.
Случката с ексцентъра е повода да се опишат други проблеми с гаранциите им. Тя е маловажната в цялата история :)

Аз си предпочитам физическите магазини, най-малкото има на кого да шибнеш два шамара да ти олекне :lol: :lol: :lol:

И ти какво очакваш - да ти уважат гаранцията на строшена по "твоя" вина капачка. Няма кой да го направи това :)
nikolov333 - майстор
Тя па една капачка са турили на профи серията.. от некъф композит, та и се пукат "ушите", там където стягат болтчетата.. Резил, за немските инженери.. и Метабо-то сигурно същите са го правили, за да грее така..:-D
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15

Тема "Пак избор на професионална прахусмукачка?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: