• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 15
Ел. инструментите. Консумативи.
koldi811 - специалист
купих си прахосмукачка метабо 2050 втора употреба,но е малко ползвана,понеже не разбирам някой работи,а няма ръководство на потребителя.моля който знае да помага.
За какво е копчето RA . при смукане на вода как се процедира,може ли да работи без торба? Благодаря предварително!!
Chefo77 - майстор
Аз да пиша с питанка ...
Реших да сменя Керхера (похвален няколко пъти по-горе) с по-профи машина. Изискване - да е доволно мощна, но малка като размери и маса - разнася се по обекти, да работи по възможност без торба, по възможност всмукания въздух през маркуча ДА НЕ охлажда мотора, по възможност да мога да тупам филтъра без да го шамаря, да не събужда квартала и ако може, да има контакт за инструмент. И да не се налага да спя при нея в колата, разбира се :) Т серията на Керхер не ме вълнува. Някой нещо за Керхер NT360/362Eco? Или за 27/1? Аналог?
VLADO66 - майстор
Я ги разгледай тия ако ти ареше нещо http://www.elko.bg/category-88.html
Chefo77 - майстор
VLADO66 написа:
Я ги разгледай тия ако ти ареше нещо http://www.elko.bg/category-88.html
Ареше ми, ама няма лев чак за тая дето ми ареса :)
Иначе се загледах по Макита VC2511... :?:
koldi811 - специалист
аз за сега съм много доволен от метабото,ще кажа кои са плюсовете и минусите.
Много тиха,смуче добре,голям контейнер,може да работи без торби и не се налага да я отварям ,за да тупам филтрите ..,а минусите са:Трудна е за придвижване по обектите особено,като се понапълни,скъпи консумативи(един филтър 136лв нужни са 2,една торба 15лв),идва ми тесен отвора на маркуча и ,като попадне камък не смуче,страх ме е да я оставя в колата..Общо взето си заслужава инвестицията.:)

вземи си бош гас 15 ,ще ти върши по-добра работа от керхера.
Chefo77 - майстор
Много набързо взето решение, но ако всичко е ОК, утре заран ще си имам Makita VC2511. Керхера много ме издразниха днес в магазина ... не момчетата там, а това, което ми казаха за T и NT сериите :( Може ли битова машина да има отделен кръг за охлаждане на мотора, а професионалните серии да използват за това въздуха, който засмукват през тръбата ...?
Иначе проверих и за Bosch GAS15L, беше ми втори вариант.
Благодаря за включването на Владо и Колди!
Chefo77 - майстор
Вече смучем из обектите с гореспоменатата Макита. МНОГО, ама МНОГО благодаря на Николай (Kumay) - без да изпадам в подробности ще кажа, че няма такъв приятел и търговец заедно! :prayer:
А случааайно някой с такава машинка да издаде с какви торбички я храни? NI18 на Тони?
jekasus - майстор
Чефо, ти поне бисквити вкъщи носиш ли? че само за инструменти пари хвърляш :-D
Chefo77 - майстор
jekasus написа:
Чефо, ти поне бисквити вкъщи носиш ли? че само за инструменти пари хвърляш :-D
Ааа, не са хвърлени, не са... Инструментът е много много много важна част от една работа - и колкото повече хора го разберат, толкова по-лесна ще стане работата им.
Бисквити не, но вземам от време на време салам, кашкавал, хляб ... :-D
jekasus - майстор
Chefo77 написа:
jekasus написа:
Чефо, ти поне бисквити вкъщи носиш ли? че само за инструменти пари хвърляш :-D
Ааа, не са хвърлени, не са... Инструментът е много много много важна част от една работа - и колкото повече хора го разберат, толкова по-лесна ще стане работата им.
Има истина в това :-D
Chefo77 написа:
Бисквити не, но вземам от време на време салам, кашкавал, хляб ... :-D
Не мъчи децата само с това, вземи нещо сладичко за тях :-D
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 15

Тема "Пак избор на професионална прахусмукачка?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: